Порядок голосування виборців за місцем перебування

6.03.2019, 09:57

Виборцям, які за віком, у зв’язку з інвалідністю чи за станом здоров’я не здатні самостійно пересуватися (навпроти прізвища у списках буде примітка НСП), не потрібно подавати до дільниці ніяких заяв чи медичних довідок – усі вони автоматично мають можливість проголосувати вдома. Дізнатися про наявність/відсутність відмітки НСП у списках виборців можна в Державному реєстрі виборців за телефоном 25245 особисто або уповноважити іншу особу.

Якщо такої відмітки немає, а виявилося, що особі дійсно за станом здоров’я постійно або тимчасово складно пересуватися, тоді вона зобов’язана не пізніше 20 години останньої п’ятниці перед днем голосування (29 березня) передати дільничній виборчій комісії поштою або через інших осіб власноруч написану заяву з проханням забезпечити їй голосування за місцем її перебування із зазначенням місця голосування виборця та відповідну медичну довідку.

Якщо у виборця є відмітка НСП, але він виявляє бажання проголосувати на виборчій дільниці, то необхідно до 12 години 30 березня письмово або особисто повідомити відповідну виборчу комісію про своє бажання проголосувати у приміщенні для голосування.

Якщо виборець, навпроти якого в списках виборців присутня відмітка НСП, не повідомить відповідну виборчу комісію про своє бажання голосувати у приміщенні для голосування та прийде на виборчу дільницю, йому буде запропоновано зачекати повернення членів комісії, які забезпечують голосування за місцем перебування, щоби з’ясувати питання чи не голосував цей виборець за місцем перебування.