Засідання виконавчого комітету

27.03.2019, 16:14

26 березня в малій залі Горішньоплавнівської міської ради за головування міського голови Дмитра Бикова відбулося чергове засідання виконавчого комітету.   


Традиційно розпочали засідання з розгляду питань гуманітарного та соціального напрямків. Начальник відділу освіти Лілія Щербина доповіла про підготовку навчальних закладів міста до нового 2019-2020 навчального року. Йшлося про здійснення поточних ремонтів груп, медичних кабінетів, класних кімнат, спортивних залів та їдалень, про проведення перевірок систем тепловодопостачання та електромереж до роботи в опалювальний період 2019-2020 років, про приведення до належного санітарно-технічного стану спортивних споруд та майданчиків, про забезпечення педагогічних працівників та учнів відповідною методичною, навчальною літературою згідно з вимогами чинного законодавства.


Заслухали звіт начальника відділу освіти про організацію харчування дітей у закладах дошкільної освіти міста у 2018 році. Лілія Щербина поінформувала, що у звітному році харчування отримували за бюджетні кошти 209 дітей. Це діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування; діти із особливими освітніми потребами – вихованці спеціалізованого ДНЗ «Казка» компенсуючого типу; діти військовослужбовців, які перебувають на службі у Збройних силах України за контрактом; діти батьків-інвалідів війни та діти, батьки яких загинули під час проведення АТО; діти з інвалідністю; діти із малозабезпечених сімей. Відзначила, що діти із багатодітних родин були забезпечені харчуванням із батьківською платою 50%. 180 дітей забезпечено дієтичним харчуванням за призначенням лікарів. Начальник відділу освіти зауважила: «Санітарно-гігієнічний стан харчоблоків дитячих садочків відповідає вимогам завдяки проведеним в останні 3 роки капітальним ремонтам, оновленню обладнання. У 2018 році придбано 2 холодильники, 7 одиниць технологічного обладнання на 196 тис. грн». Доповіла, що у 2018 році середня вартість одноденного меню в дитячих садках для дитини раннього віку становила 21 грн 83 коп., для дитини передшкільного віку - 29 грн. Батьківська доплата становила 60% від встановленої вартості одноденного меню. Із міського бюджету на харчування дітей у 2018 році виділено 4,1 млн грн.  


Опрацювали та погодили питання житлово-комунального господарства, зокрема про коригування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення КП «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» Горішньоплавнівської міської ради» для потреб бюджетних установ і організацій та інших споживачів. Директор КП Сергій Ярош поінформував, що діючі тарифи на сьогодні не відповідають реальній собівартості через підвищення вартості електроенергії (на 8%), зростання цін на хімічні реагенти (на 16%), збільшення рівня заробітної плати згідно з вимогами Галузевої угоди (на 20%). Міський голова зазначив, що збільшувати тарифи для населення ми не маємо право. Збільшення тарифу для бюджетних установ і організацій та інших споживачів дозволить дотримати норм трудового законодавства та проводити вчасно розрахунки за енергоносії.   


Розглянули та погодили проект рішення про встановлення тарифу для ПрАТ «Полтавський ГЗК» на послуги із перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування. Собівартість проїзду складає 22 грн. Тариф ухвалили в розмірі 7 грн за одну поїздку. Різниця між собівартістю та встановленим тарифом склала 15 грн, що робить перевезення збитковими. Ці витрати бере на себе комбінат. Очільник Горішніх Плавнів подякував керівництву підприємств групи Ferrexpo, зокрема голові правління ПрАТ «Полтавський ГЗК» Віктору Лотоусу, за важливу соціальну складову щодо перевезень мешканців, здешевлення проїзду та за належну якість перевезень.  


Йшлося про встановлення для ПП «МІРОНАВТО» тарифу на послуги із перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування: № 155 «Південний-сади «Урожай», № 25 «Технікум-сади «Маяк» через сади «Мічурінець». Собівартість перевезень складає 21 грн. З метою утримання вартості квитка на доступному для населення рівні ухвалили вартість однієї поїздки в сумі 9 грн. Крім того, для здешевлення вартості квитка для населення, зокрема для його малозабезпеченої категорії - пенсіонерів, із міського бюджету буде відшкодовано перевізнику 1,5 грн із кожної поїздки. Отже, вартість квитка за проїзд до садових товариств для населення із 15 квітня 2019 року становитиме 7,5 грн.   


Начальник відділу благоустрою та житла ДЖКГ Валерій Гирявець поінформував, що за результатами конкурсу з визначення перевізника на міських автобусних маршрутах загального користування до садових товариств у 2019 році усі перевізники відмовилися від надання послуг за 3 сезонними автобусними маршрутами: № 153т «Технікум-сади «Коноплянка» через Молодіжну моду», № 154-2т «Південний-сади «Юність-2» через Молодіжну моду», № 27 «Технікум-сади «Шведівка» через Молодіжну моду». Міський голова доручив ДЖКГ додатково опрацювати усі варіанти вирішення питання організації перевезень до садів та городів за вищезазначеними маршрутами.   


Члени виконавчого комітету опрацювали та взяли до відома звіт директора КП «ДСОЦ «Горизонт» Наталії Мартинович про результати фінансово-господарської діяльності підприємства за 2018 рік. Директор доповіла, що упродовж звітного періоду в Центрі «Горизонт» оздоровлено 2 214 дітей, із них 1 410 дітей – з Горішніх Плавнів. ПрАТ «Полтавський ГЗК» викуплено 856 путівок. У 2018 році КП ДСОЦ «Горизонт» отримано прибуток 79 тис. грн. За кошти міського бюджету виконано капітальний ремонт актової зали 6 корпусу на суму 1,1 млн грн, придбано крісла в актову залу на суму 191 тис. грн. За кошти Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату» здійснено капітальний ремонт веранди другого поверху 7 корпусу на 941 тис. грн. За власні кошти підприємство придбало основні засоби на суму 124 тис. грн, здійснило капітальний ремонт приміщень лівого крила 7 корпусу на першому поверсі, виконало поточні ремонти та благоустрій території на загальну суму 980 тис. грн. Наталія Мартинович відзначила, що на базі КП ДСОЦ «Горизонт» діє школа вожатих, випускники якої вливаються до складу педагогічної команди закладу. У 2018 році центр «Горизонт» традиційно став переможцем Всеукраїнських фестивалів та конкурсів педагогічної майстерності. 


Директор КП «Горішньоплавнівська госпрозрахункова поліклініка» Олександр Черниш доповів про результати фінансово-господарської діяльності підприємства за 2018 рік. Протягом звітного періоду підприємство надало 6 051 послугу, що на 169 послуг більше ніж у 2017 році. В основному це лабораторні обстеження, УЗД, вакцинація проти грипу. Директор поінформував, що за результатами роботи підприємство отримало збиток 12 тис. грн. За рахунок коштів із міського бюджету придбано комп'ютер, багатофункціональний пристрій, електронний контрольно-касовий апарат, кондиціонер. Витрачено 42 тис. грн. «За кошти міського бюджету замінено частину старих вікон на нові енергозберігаючі металопластикові склопакети, за рахунок цього вдалося зекономити 20% теплової енергії. Дякую міському голові за фінансову підтримку енергозберігаючих заходів», - зазначив Олександр Черниш.  


Заслухали питання служби у справах дітей, сім’ї та молодіжної політики, управління соціального захисту населення. Також розглянули проекти рішень щодо приватизації та обліку комунального майна, житла, архітектури та містобудування.