Про легалізацію заробітної плати у м.Горішні Плавні

28.03.2019, 10:41

Про легалізацію заробітної плати у м.Горішні Плавні

Одним з важливих напрямків роботи для збільшення надходжень Пенсійного фонду України є легалізація зарплат та трудових відносин.

В нашому місті постійно працює робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення у складі представників Держпраці, Пенсійного фонду, Державної фіскальної служби, управління соцзахисту населення, центру зайнятості. 

У 2018р. робочою групою обстежено 137 суб'єктів підприємницької діяльності, виявлена  71 нелегально працююча особа та відбулося 11 засідань комісії з питань виведення заробітної плати з тіньового сектору економіки та легалізації найманої робочої сили, де заслухані суб'єкти господарської діяльності, у яких є нелегально працюючі робітники, недонараховананий ЄСВ до мінімального розміру, зарплата по підприємству менша, ніж середня по області за відповідним КВЕД та інші. За 2 місяці 2019р. обстежено 48  суб'єктів підприємницької діяльності, виявлено  16 нелегально працюючих осіб.

Згідно ст.265 Кодексу законів про працю юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу у розмірі 30 мінімальних заробітних плат за кожного працівника в разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту). Нагадаємо, що у 2019  року сума штрафу за кожного неоформленого працівника складає 125190 грн. 

Наполегливо рекомендуємо работодавцям оформлювати працівників легально та на повний робочий день, що забезпечить їм право на пенсію в майбутньому. 

Всі громадяни мають змогу зареєструватися на офіційному порталі Пенсійного фонду України www.pfu.gov.ua та контролювати не тільки свій офіційний розмір заробітної плати, а і факт сплати внесків роботодавцем, що дає підстави в подальшому   підтвердити страховий стаж. Для цього необхідно отримати код доступу до своїх даних, подавши заяву до сектору   обслуговування громадян за адресою: вул.Миру, 29 (тел.для довідок 21214, 26248). 


Заступник начальника управління                        С.НЕСТЕРЕНКО