Інформація

5.04.2019, 10:34

З 1 квітня 2019 року багатодітні сім’ї отримають допомогу на третю і наступну дитину віком до 6-ти років по 1700 грн

З 1 квітня 2019 року постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня 2019 № 250 передбачено виплату допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях.

Хто має право на призначення допомоги?

Право на допомогу мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні. Допомога призначається одному з батьків дитини, які постійно проживають разом з дитиною.

Термін, на який призначається допомога.

Допомога призначається на третю і кожну наступну дитину з місяця, в якому було подано заяву з усіма необхідними документами, та виплачується щомісяця по місяць досягнення дитиною 6-річного віку включно. 

У разі коли в сім’ї одночасно народилося двоє і більше дітей, внаслідок чого сім’я набула статусу багатодітної, виплата допомоги здійснюється на кожну таку дитину.

ВАЖЛИВО: громадянам, які звернуться за  допомогою на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях у період з квітня по червень 2019 року включно, допомога призначається з 1 квітня 2019 року.

Куди звертатися  за  допомогою?

Призначення і виплата допомоги здійснюється управліннями соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або місцем фактичного проживання особи, яка претендує на призначення допомоги.

Які документи подають для призначення допомоги?

Для призначення допомоги за умови пред’явлення паспорта громадянина України (паспортного документа іноземця) або іншого документа, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус до управлінь соціального захисту населення   подаються:

  • заява одного з батьків, з яким постійно проживає дитина, за затвердженою формою; 

  • копії посвідчення батьків багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу); 

  • копії посвідчення дітей з багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу);

  • копії свідоцтв про народження всіх дітей (з пред’явленням оригіналів). 

Вказані документи  подаються заявником особисто.