Апаратна нарада

10.04.2019, 09:05

08 квітня міський голова Дмитро Биков провів чергову апаратну нараду для керівників структурних підрозділів Горішньоплавніської міської ради, виконавчого комітету, бюджетних організацій, установ, комунальних підприємств, державних органів влади.

Очільник міста повідомив про хід приєднання територіальних громад: «На квітневому засіданні сесії депутатами буде розглянуто останній проект рішення, яким завершується процедура приєднання територіальних громад Салівської та Келебердянської сільських рад до територіальної громади Горішньоплавніської міської ради. Попереду багато роботи та проблемних питань стосовно покращення інфраструктури цих територій та надання якісних послуг мешканцям. Територіальна громада Григоробригадирівської сільської ради також виявила ініціативу щодо приєднання до територіальної громади Горішньоплавніської міської ради. Це питання – на стадії обговорення». 

Комунальні підприємства активно працюють у напрямку благоустрою міста. З метою упорядкування зелених зон уздовж проїжджої частини вулиць Гірників, Конституції, Набережної завезено ґрунти. Працівники КП «СпецЕко» оновлюють зелені насадження вздовж вулиці Гірників: викорчували старі тополі й висаджують молоді сакури та кущі. По вул. Гірників здійснено асфальтування частини тротуару в місцях пошкодження старої бруківки. З метою благоустрою території КВП «Теплоенерго» проводить роботи з опущення теплових камер, розташованих по вулиці Гірників, на рівень із землею. По вулиці Горького розпочато ямковий ремонт проїжджої частини. Направлено рекламацію про виявлення дефектів підрядній організації, яка вкладала бруківкою проїзд вздовж ДНЗ «Казка». Після тривалих перемовин було зафіксовано факт браку бруківки і досягнуто домовленість про усунення недоліків за кошт підрядної організації. Також міський голова наголосив на необхідності вжити заходів щодо збереження вже відремонтованого дорожнього покриття по вул. Гірників, Конституції, Соборності, Будівельників від негативного впливу вантажівок із надмірною вагою. Очільник міста доручив департаменту ЖКГ разом з юридичним відділом та правоохоронними органами опрацювати питання та надати відповідні пропозиції. 

Дмитро Биков зазначив, що з 15 квітня будуть відкриті міські автобусні маршрути загального користуваннядо садових товариств. За результатами проведеного конкурсу на міські автобусні маршрути № 155 «Південний-сади «Урожай», № 25 «Технікум-сади «Маяк» через сади «Мічурінець» визначено перевізника. Від трьох автобусних маршрутів: № 153т «Технікум-сади «Коноплянка» через Молодіжну моду», № 154-2т «Південний-сади «Юність-2» через Молодіжну моду», № 27 «Технікум-сади «Шведівка» через Молодіжну моду» усі перевізники відмовилися. Після проведення низки зустрічей та обговорень дійшли згоди щодо здійснення перевезень до садових товариств «Шведівка» та «Коноплянка» в режимі маршрутного таксі. Міський голова доручив ДЖКГ до 15 квітня також опрацювати питання організації перевезень до садового товариства «Юність». Зауважив, що з метою утримання вартості квитка на доступному для населення рівні ухвалили тариф на перевезення в сумі 9 грн. Для здешевлення вартості квитка для населення, зокрема для його малозабезпеченої категорії - пенсіонерів, із міського бюджету буде відшкодовано перевізнику 1,5 грн із кожної поїздки. Вартість квитка за проїзд до садових товариств для населення становитиме 7,5 грн. 

Із 05 квітня в Горішніх Плавнях успішно завершено опалювальний сезон 2018-2019 років. Він став найкоротшим в історії нашого міста - 5 місяців і 5 днів, що дозволило зекономити дороговартісну теплову енергію та кошти для підприємств, закладів, організацій, установ та населення. Опалення вимкнено в будівлях житлового, нежитлового фондів та соціальної сфери: лікарні, поліклініках, навчальних закладах. Міський голова підкреслив, що у всі дошкільні заклади міста придбано електричні обігрівачі, якими є можливість скористатися при зниженні температури зовнішнього повітря. Зауважив, що на КВП «Теплоенерго», департамент ЖКГ чекає важлива та відповідальна робота з підготовки до нового опалювального періоду.   

Директор КП ВУВКГ Сергій Ярош доповів про заходи з модернізації, виконані на підприємстві у 2018 році. Для оновлення системи водопостачання проведено заміну зовнішніх водопровідних мереж загальною протяжністю 535м, встановлено 77 одиниць запірної арматури на водопровідних мережах міста, встановлено 51 побудинковий прилад обліку питної води з можливістю передачі даних через GSM, встановлено 2 лічильники технологічного обліку подачі холодної води на виході з ІІІ водопідйому, обладнано вводи житлових будинків мікрорайону Золотнишине вузлами обліку холодного водопостачання, здійснено модернізацію насосного обладнання на ЦТП 15 мікрорайону, берегової насосної станції та ІІ водопідйому, обладнано станціями управління групою насосів з можливістю дистанційного моніторингу насосні станції по вул. Миру, 31, ЦТП 15 мікрорайону, берегову насосну станцію. З метою оновлення системи водовідведення проведено реконструкцію каналізаційної насосної станції № 21 (ФОК), модернізовано насосне обладнання на каналізаційних очисних спорудах (КОС), встановлено 300 установчих хомутів для кріплення аераційних елементів системи аерації аероакселатора на КОС, 20 одиниць запірної арматури на спорудах КОС та КНС, обладнано приладом керування мулову насосну станцію КОС. Також придбано прилади обліку стічної води, трактор, гідравлічну станцію.

Дмитро Биков відзначив: «Знаковою для міста подією стане реалізація проектів із модернізації системи водопідготовки питної води та відмова від використання рідкого хлору, перехід на двохстадійне знезараження води за допомогою діоксиду хлору та гіпохлориду натрію. Вкладено близько 4 млн грн. Тривають пуско-налагоджувальні роботи. Наступним важливим масштабним кроком стане реконструкція центральних водопровідних мереж». 

Йшлося про те, що з 01 квітня 2019 року Міністерство охорони здоров`я України планує припинити фінансування послуг у закладах первинної ланки тим пацієнтам, які не уклали декларації із сімейними лікарями. Міський голова доповів, що у Горішніх Плавнях майже 80% містян (42,7 тис. осіб) уклали угоди з лікарями. Отже, по Горішніх Плавнях можливе зменшення фінансування пацієнтів «за червоним списком» на 1,4 млн грн. Громадянам, які не встигли раніше укласти договір, слід це зробити, звернувшись у поліклініку. Пацієнтам, які не мають декларацій, буде надаватися допомога при невідкладних станах і в екстреній ситуації. 

Дмитро Биков поінформував про чергові успіхи Горішніх Плавнів із робототехніки. Команда «ЛЕГОхвилЯ» із ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 на фестивалі FIRST LEGO League Junior, що проходив 06-07 квітня в Києві в рамках Всеукраїнського фестивалю “ROBOfirst - більше ніж роботи”, здобула престижну нагороду кубок у номінації «Грандіозна легомодель». Команду Горішніх Плавнів представили учні 3-4 класів, тренер - учитель інформатики Роман Булан, які презентували свою модель космічної бази на Місяці. Журі відзначили масштабність конструкції, максимальну деталізацію та цікавий рухомий механізм для піднімання та опускання космонавтів, вантажів на поверхню Місяця із бункеру бази. Міський голова привітав юних робототехніків, тренера та директора ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 Наталію Тягай із перемогою, побажав успіхів та вдалих виступів у наступних змаганнях.