Засідання сесії Горішньоплавнівської міської ради

17.04.2019, 08:51

16 квітня у великій залі міської ради відбулося засідання сорок четвертої сесії Горішньоплавнівської  міської ради Полтавської області сьомого скликання. Засідання провів міський голова Дмитро Биков. Участь у роботі засідання взяли 25 депутатів.  


Голова міської виборчої комісії Геннадій Бутенко повідомив про те, що міською виборчою комісією проведено заміщення депутата Горішньоплавнівської міської ради. Представив нового депутата міської ради від політичної партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Ковпак Аліну Володимирівну, вручив їй посвідчення депутата та значок. Міський голова привітав Аліну Ковпак із нагоди отримання нових повноважень, побажав плідної співпраці на благо територіальної громади. Рішенням сесії депутата міської ради Аліну Ковпак включили до складу постійної комісії із питань комунальної власності та приватизації Горішньоплавнівської  міської ради.   


Депутати міської ради внесли зміни до Програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою міста Горішні Плавні на 2019 - 2023 роки. Виділили 569 тис. грн на поточний ремонт вуличної мережі, 350 тис. грн – на утримання міського кладовища, 21 тис. грн – на відновлення елементів благоустрою пішохідної доріжки в районі будинку № 16 по вул. Миру, майданчики для зупинки автотранспорту по просп. Героїв Дніпра в районні будинків № 26 та № 30, 50 тис. грн – на реконструкцію парної сторони тротуару по вул. Миру від вул. Гірників до вул. Добровольського, 50 тис. грн – на будівництво карману для паркування напроти будинку № 40 по просп. Героїв Дніпра. Для забезпечення функціонування підприємств, які виробляють, виконують або надають житлово-комунальні послуги у 2019 році з міського бюджету виділили 425 тис. грн. 


Директор департаменту ЖКГ Петро Василюк доповів про внесення змін до Програми охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки в місті Горішні Плавні на 2016-2020 роки. Зауважив, що у 2019 році за рахунок коштів фонду охорони навколишнього природного середовища 300 тис. грн буде передбачено на виконання робіт з відновлення сприятливого санітарного стану та укріплення берегової ділянки Дніпра від рятувальної станції до човнового причалу.   


У рамках Програми підтримки співвласників багатоквартирних будинків м. Горішні Плавні на 2019-2022 роки виділили 20 тис. грн КЖЕП № 4 на капітальний ремонт трубопроводів водовідведення в житловому будинку № 42 по вул. Конституції.


Розглянули проект рішення «Про затвердження «Програми надання дотації на відшкодування різниці між економічно обґрунтованим тарифом та тарифом, встановленим для населення на проїзд до садових товариств в місті Горішні Плавні на 2019 рік»». Для реалізації Програми передбачили в міському бюджеті 450 тис. грн. Міський голова Дмитро Биков поінформував, що у зв’язку з підвищенням вартості на паливо, мастильні матеріали, інше, у 2019 році усі перевізники відмовляються здійснювати приміські перевезення менш ніж за   10 грн. Для зменшення фінансового навантаження на мешканців міста, зокрема на пенсіонерів та ветеранів, вирішено встановити вартість автобусного квитка до садів та городів для населення 7,50 грн. Із міського бюджету заплановано  відшкодовувати перевізнику решту суми - 2,50 грн з кожного квитка. Очільник міста також зауважив, що перевезення пасажирів по місту здійснює ПрАТ «Полтавський ГЗК» за 7 грн незважаючи на фінансове навантаження. Дмитро Биков подякував голові правління комбінату Віктору Лотоусу за соціальну підтримку.    


Внесено зміни до Програми з будівництва (реконструкції) об’єктів комунальної власності міста Горішні Плавні на 2019-2021 роки: виділено 30 тис. грн на реконструкцію вхідної групи до житлового будинку № 21 по просп. Героїв Дніпра з улаштуванням пандусу; 50 тис. грн – на утеплення будівлі ДНЗ «Казка»; 30 тис. грн – на облаштування вхідної групи STEM-лабораторії СЗОШ І-ІІІ ступенів № 5.   


Депутати міської ради затвердили новий склад громадської ради при Горішньоплавнівській міській раді на 2019-2021 роки у кількості 13 осіб (http://hp-rada.gov.ua/diyalnist-gr.html). 


Розглянули і погодили проект рішення «Про добровільне приєднання до територіальної громади міста обласного значення», яким ухвалили добровільне приєднання Келебердянської та Салівської сільських громад (с. Келеберди, с. Салівки, с. Карпівки, с. Махнівки, с. Петрашівки) до Горішньоплавнівської міської територіальної громади. Міський голова відзначив: «Вітаю громади із визначною історичною подією – об’єднанням територіальних громад. Чисельність міста збільшилася майже на 1,5 тис. чоловік. Попереду багато роботи: аналіз стану соціально-економічного розвитку сіл, моніторинг майна, потреб територіальних громад. Будемо працювати в даному напрямку, також, вивчати позитивний досвід вже об’єднаних територіальних громад, створених з центром в місті обласного значення, зокрема навколо м. Гадяча». У ході засідання депутати ухвалили реорганізацію сільських рад та створення Салівського та Келебердянського старостинських округів. До проведення виборів старост призначили виконуючою обов’язки старости Салівського старостинського округу Любов Бовбас, виконуючою обов’язки старости Келебердянського старостинського округу Оксану Задворну.  


Заслухали начальника фінансового управління Аллу Говорун про зміни до міського бюджету на 2019 рік. Розмір державної субвенції місцевим бюджетам на підтримку осіб із особливими освітніми потребами зменшили на 2,4 млн грн. Збільшили доходи загального фонду по субвенції з місцевого бюджету на здійснення видатків на лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет на суму 1,2 млн грн. Здійснили пересування асигнувань із резервного фонду по виконкому для забезпечення житлом фахівців бюджетної сфери - 800 тис. грн, на поточний ремонт зовнішньої штукатурки навколо вікон Центру соціальної підтримки дітей та сімей «Надія» - 216 тис. грн, виготовлення подарункової продукції - 168 тис. грн; по управлінню соціального захисту населення для облаштування приміщень кондиціонерами, бактерицидними лампами та входу електричною тепловою завісою - 226 тис. грн; по департаменту ЖКГ на утримання міського кладовища - 350 тис. грн, фінансову підтримку КЖРЕП № 4 - 15 тис. грн; по управлінню по інвестиціях та будівництву для розроблення проектно-кошторисної документації об’єктів бюджету розвитку - 110 тис. грн; по управлінню архітектури і містобудування на проектно-вишукувальні роботи до Генерального плану міста - 97 тис. грн, на придбання комп’ютерної та копіювально-розмножувальної техніки – 67 тис. грн.  


У ході пленарного засідання депутати Горішньоплавнівської міської ради опрацювали та ухвалили питання приватизації та комунального майна, житла, поновлення прав користування земельними ділянками, архітектури і містобудування.  


На завершення засідання Дмитро Биков привітав депутатів з прийдешнім святом – Днем міста: «Шановні депутати, присутні! Вітаю вас із святом нашої територіальної громади –  Днем міста! Я дякую кожному з вас за добрі справи, наміри та починання, спрямовані на розвиток та благоустрій рідного міста, покращення добробуту його мешканців. Бажаю вам здоров’я і процвітання, миру і злагоди, щастя і добробуту, здійснення усіх світлих мрій та сподівань, успіхів у всіх життєвих справах, миру на рідній землі. Запрошую вас долучитися до святкових заходів, які будуть проходити у нас протягом 19-20 квітня».