20 квітня територіальна громада, гості міста на Дніпрі Горішні Плавні відзначили родинне свято - День міста.

24.04.2019, 15:28

Основні культурно-мистецькі заходи пройшли на Театральній площі. Сучасна велика сцена, змонтована біля Палацу культури і творчості, стала чудовим місцем для виступів місцевих та столичних артистів, а два широкоформатних екрани забезпечили комфортний перегляд святкової програми усім присутнім глядачам. Упродовж дня відпочиваючим створювали святковий настрій виступи муніципального духового оркестру; фольклорних колективів; творчих колективів Центру дитячої та юнацької творчості і Палацу культури і творчості; переможців фестивалю «Дніпрова хвиля». Святкова програма, яка тривала майже чотири години, не залишила нікого байдужим. Підтримку співакам, танцорам та музикантам глядачі висловлювали бурхливими оплесками. Для містян також було організовано виставку-ярмарок народного та декоративно-ужиткового мистецтва,  роботу виїзної торгівлі, розважальних атракціонів та надувних батутів для дітей. 

У Парку культури і відпочинку, що знаходиться неподалік від Палацу культури і творчості, було зосереджено ще один осередок святково-розважальної програми. Шанувальники фотомистецтва та живої музики   мали можливість насолодитися ними в повній мірі. На території танцювального майданчику майже три години працювала V міська фотовиставка–конкурс «Фотосушка», на якій було представлено близько 200 чудових фотографій різної тематики. Мажорний настрій створювали відомі в місті музиканти: Олександр Єрух (гитара), Альона Плотнікова (скрипка). Вихованці народного драматичного театру Палацу культури і творчості (керівник Анастасія Романченко) у ролі мімів дарували відвідувачам гарний настрій. 

Вихованці та викладачі ПСМНЗ «Дитяча художня школа» також завітали в Парк культури і відпочинку, щоб зробити з нагоди Дня міста колективний малюнок на асфальті «Подарунок місту». Композиція включила в себе відомі місця та об’єкти Горішніх Плавнів: будівлю міської адміністрації, містоутворююче підприємство ПрАТ «Полтавський ГЗК», Свято-Миколаївський собор, лебедів на парковому озері, Дніпро, осередок культурного розвитку – Палац культури і творчості. Усе об’єднав український прапор. Юні художники незабули про символ весняних Горішніх Плавнів – тюльпани. І звичайно, бажаючи місту добра та процвітання, уквітчали композицію яскравим сонцем, різнокольоровими повітряними кульками. Малюнок на асфальті виконали кольоровою крейдою, роботу підписали: «Вітаємо рідне місто на Дніпрі!».  

Офіційну частину свята, яка стартувала ввечері, відкрив очільник Горішніх Плавнів – міський голова Дмитро Биков, який привітав містян та гостей із Днем міста: «У цей день я завжди з вдячністю згадую його засновників - першопрохідців, які заклали фундамент для розвитку міста і комбінату. Щодня ми примножуємо здобутки та досягнення наших батьків, будуємо дороги та тротуари, оновлюємо сквери та здійснюємо благоустрій міських територій, вкладаємо кошти у розвиток всіх сфер життєдіяльності міста. Днями відкрито сучасний стадіон для СЗОШ І-ІІІ ступенів №4 та СЗОШ І-ІІІ ступенів № 5. Проведено капітальну реконструкцію дороги вул. Гірників, встановлено енергозберігаюче освітлення, завершуємо капітальний ремонт дороги по вул. Конституції, проводимо оздоровлення паркового озера». 

Очільник Горішніх Плавнів поділився секретом: «Рік тому в ході чергової робочої зустрічі, де обговорювалися актуальні питання життєдіяльності міста, народний депутат України Костянтин Жеваго зауважив, що 20 років поспіль обирається депутатом від нашого міста. З нагоди цієї значної ювілейної дати він хоче зробити для Горішніх Плавнів гарний пам’ятний подарунок. Тоді я запропонував збудувати новий сквер по проспекту Героїв Дніпра, 74. Костянтин Жеваго одразу ж підтримав цю масштабну ідею. Сьогодні будівництво скверу майже завершено: він має сучасний ландшафтний дизайн, комфортні зони відпочинку, оригінальні та дорого вартісні технічні рішення. Усі кошти на реалізацію проекту виділені народним депутатом, з міського бюджету ми не виділили жодної копійки». Дмитро Биков побажав містянам здоров'я, благополуччя, достатку та родинного тепла.    

З нагоди Дня міста Дмитро Биков Подяками міського голови відзначив кращих працівників бюджетної сфери, органів місцевого самоврядування, підприємств міста.

Розділити радість свята завітали у Горішні Плавні поважні гості з міст-партнерів Жодіно (Республіка Білорусь), Унгени (Республіка Молдова): голова міської ради депутатів м. Жодіно Наталія Сушко, заступник мера м. УнгениКрістофор Кодряну. Наталія Сушко зауважила: «Від імені міського голови Дмитра Заблоцького, жителів Жодіно сердечно вітаю вас із Днем міста. Ми дуже пишаємося міцною дружбою з Горішніми Плавнями. Кожного разу в ході офіційних візитів відзначаємо як розквітає ваше місто, яке воно комфортне і благополучне. І звичайно, найбільшою гордістю є його гостинні, працелюбні, наполегливі та цілеспрямовані мешканці, завдяки яким творилася історія міста, завдяки яким місто продовжує розвиватися». У вітальному слові Крістофор Кодряну передав найкращі побажання процвітання, успіхів, добробуту від імені жителів, мерії та мера міста Унгени Олександра Амброса.

Родзинкою святкування став виступ номінантів престижної національної музичної премії «Золота Жар-птиця» у2019 році, відомого українського рок-гурту «БЕZ ОБМЕЖЕНЬ». Музиканти столичного гурту презентували свої найкращі романтичні та патріотичні треки. Фронт-мен гурту Сергій Танчинець поділився враженнями про місто: «У вас чудове місто, мабуть найкраще в Україні. Було б гарно, якби усі наші міста були схожими на Горішні Плавні».Останньою святковою крапкою Дня міста в Горішніх Плавнях став яскравий 

феєрверк, що осяяв нічне небо вогняними квітами.