У Горішніх Плавнях вшанували пам'ять жертв аварії на ЧАЕС

27.04.2019, 08:58

Чорнобильський вітер по душах мете, 

Чорнобильський пил на роки опадає. 

Годинник життя безупинно іде, …

Лиш пам’ять усе пам’ятає. 


26 квітня у Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф біля пам’ятного знака на честь ліквідаторів аварії на ЧАЕС організували та провели загальноміський мітинг-реквієм. 


Участь у заході взяли представники органів місцевого самоврядування: перший заступник міського голови Олександр Чуприна, заступник міського голови Юрій Муха, керуючий справами виконкому Світлана Калашнік, члени громадської організації «Союз-Чорнобиль», підприємства, установи, заклади міста, релігійні та громадські організації, учнівські та студентські колективи. 


26 квітня – день пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Подвиг цих людей назавжди залишиться у пам’яті українського народу. У 2019 році виповнюється 33 роки з дня аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Проте, скільки б не пройшло часу, все одно чорнобильський біль гіркотою осідає в душах українців. 


Містяни схилили голови в скорботі за загиблими співвітчизниками, хвилиною мовчання вшанували світлу пам'ять учасників ліквідації аварії, поклали живі квіти й вінки до підніжжя пам’ятника. Члени громадської організації «Союз-Чорнобиль» вишикувалися живим коридором скорботи. Наприкінці мітингу отець Георгій відслужив молебень за загиблими.