За спалювання рослинних залишків, сміття та сухостою - адміністративна відповідальність!

3.05.2019, 08:14

Щорічно пожежі в природних екосистемах завдають непоправного збитку природі та державі. Найбільша кількість пожеж, як правило, припадає на весняно-літній період. У вихідні і святкові дні ліс відвідує велика кількість людей.

Причина численних пожеж у природних екосистемах є необережне поводження з вогнем дітей та дорослих, спалювання сміття поблизу житлових будинків і на території, прилеглій до лісових масивів, іскри з вихлопних труб автотранспорту, блискавки, самозаймання, ефект фокусування сонячних променів на склі та консервних бляшанках, залишених людьми на природі.

Особливу увагу звертаємо на приватний сектор та садові товариства, які здебільшого межують із лісовими масивами. Неконтрольоване випалювання сухої рослинності, сміття (побутових відходів), листя, може призвести до затяжної та масштабної пожежі лісу. Пожежі завдають величезної шкоди довкіллю, створюють загрозу для життя рослинного та тваринного світу, а нерідко і людей, призводять до некерованих надзвичайних ситуацій.

Із метою охорони лісових масивів від пожеж проводиться комплекс заходів спрямованих на збереження лісових насаджень, зменшення кількості і площі лісових пожеж їх оперативного виявлення та ліквідації.

До переліку протипожежних заходів входить створення мінералізованих смуг та їх поновлення, встановлення аншлагів, перекриття позапланових доріг шляхом встановлення залізобетонних стовпчиків.

Адміністративна відповідальність за порушення правил пожежної безпеки – відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення – накладення штрафу на громадян від 20 до 40 неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 70 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Причиною 90% пожеж у природних екосистемах є діяльність людини. Тому обов’язково дотримуйтесь правил пожежної безпеки. Бережіть природу!

ДЖКГ