Апаратна нарада

14.05.2019, 10:19

13 травня міський голова Дмитро Биков провів чергову апаратну нараду для керівників структурних підрозділів Горішньоплавнівської міської ради, виконавчого комітету, державних служб та бюджетних установ, організацій, закладів. 

У ході апаратної наради очільник міста повідомив, що 08 травня підписано угоду з підрядною організацією на впровадження І етапу реконструкції міської центральної котельні по пров. Енергетиків, 31. Модернізація системи теплопостачання міста передбачає ІІІ етапи впровадження: реконструкцію центральної котельні з встановленням 3-х газових котлів потужністю по 30 МВт, заміну трубопроводів і насосного обладнання (І етап); придбання та монтаж 2-х котлів потужністю по 4 МВт, що працюватимуть на пелетах (ІІ етап); монтаж системи контролю за роботою котельні (ІІІ етап). Після планують перейти до реконструкції магістральних трубопроводів Ду500мм, що знаходяться по проспекту Героїв Дніпра. Дмитро Биков зауважив: «Проект поза сумнівом стане наймасштабнішим в історії міста. Перші кроки з організації реконструкції було розпочато з НЕФКО (Північною Екологічною Фінансовою Корпорацією) ще у 2015 році. Спільно здійснено низку підготовчих робіт, розроблено техніко-економічне обґрунтування реконструкції котельні, проведено ряд зустрічей та обговорень із міжнародними експертами, отримано необхідні дозволи в центральних органах виконавчої влади. У рамках реалізації проекту за кошти міського бюджету (20,15 млн грн) придбано димогарний триходовий водогрійний котел Bosch із двома жаровими трубами потужністю 30 МВт із високим рівнем енергоефективності, аналогів якого в Україні немає. Із міського бюджету також виділено 2,2 млн грн на реконструкцію котельної зали КВП «Теплоенерго», де будуть встановлені нові котли згідно з проектом. З метою фінансування проекту 01 червня 2018 року між НЕФКО та КВП «Теплоенерго» м. Горішні Плавні» підписано важливу кредитну угоду на 5 млн Євро на 9 років під 6% річних. Горішні Плавні також отримають додаткові грантові кошти 1,5 млн Євро з Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P). Угода, підписана 08 травня, дає можливість розпочати роботи І етапу реконструкції центральної котельні». Проект започатковано з метою зниження споживання природного газу на виробництво теплової енергії, зниження втрат тепла, забезпечення надійності теплопостачання, покращення умов праці робітників. 

Міський голова поінформував, що реконструкція дороги по вулиці Конституції знаходиться на стадії завершення. Ширина дорожнього полотна відповідає будівельним нормам Україні. Роботи виконано із застосуванням сучасного геополотна, зверху якого укладено чистовий шар асфальту, встановлено гранітні бордюри. Крім того вздовж вулиці Конституції від вулиці Першопрохідців до вулиці Миру зведено сучасну зливову каналізацію, від вулиці Миру до вулиці Добровольського здійснено реконструкцію існуючої системи водовідведення. На реалізацію проекту використано кошти з міського та обласного бюджетів, за сприяння народного депутата України Костянтина Жеваго виділено кошти з державного бюджету.

У Горішніх Плавнях активно впроваджують мікропроекти з облаштування «карманів» для паркування автомобілів на вулицях та у дворах. Проекти впроваджують із метою забезпечення автомобілістів зручними місцями для тимчасового паркування, розвантаження проїжджої частини вулиць та дворів, сприяння уникненню неправомірного паркування автомобілів на тротуарах, газонах, дитячих та спортивних майданчиках. Міський голова зауважив, що у 2019 році заплановано будівництво близько 15 «карманів» для паркування. 

Дмитро Биков повідомив, що роботи з будівництва сучасного скверу по проспекту Героїв Дніпра 74 та 78 завершуються. Облаштовано водоспад і три струмки, зелені альпійські гірки, яскраві доріжки з бруківки, виконано LED-освітлення, озвучення, встановлено широкоформатний монітор. Планують виконати мощення гроту, встановити зручні 2-х ярусні лавочки. Кошти на реалізацію проекту виділив народний депутат України Костянтин Жеваго. 

Йшлося про план реалізації заходів та дій на території новостворених Келебердянського та Салівського старостинських округів об’єднаної територіальної громади (ОТГ) Горішньоплавнівської міської ради, Келебердянської та Салівської сільських рад із центром в місті обласного підпорядкування Горішні Плавні. Міський голова доручив відповідним службам підготувати лист про виділення субвенції із державного бюджету на розвиток ОТГ, обрахувати кошти, необхідні для ямкового ремонту доріг старостинських округів, вивчити та надати пропозиції щодо впорядкування штатних одиниць у сфері освіти, охорони здоров’я. Дмитро Биков доповів, що на засідання сесії Горішньоплавнівської міської ради в травні виносяться проекти рішень, спрямовані на впорядкування розміру ставок місцевих податків на території Келебердянського та Салівського старостинських округів. З ініціативи міської влади для підприємців старостинських округів планують зменшити ставки  єдиного податку до рівня ставок, які діють у місті Горішні Плавні. У старостинських округах також планують встановити ставки податку на нерухоме майно та запровадити таку ж систему пільг із сплати цього податку, що діють на території міста. Для Салівського та Келебердянського старостинських округів планують застосувати пільгові ставки орендної плати для пільговиків (інвалідів, багатодітних родин, учасників АТО, інших) та інвесторів.  

Очільник міста подякував територіальній громаді за активну участь у мітингу-реквіємі та покладанні квітів 09 травня з нагоди Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, незважаючи на несприятливі погодні умови.

Дмитро Биков привітав команду «Виконком» із ІІ місцем, яке вона виборола у корпоративному запливі на дистанції 1000 м у Відкритому чемпіонаті Полтавської області з веслування на човнах класу «Дракон» «Кубок пам’яті Олександра Литвиненка».   

Відзначив важливе моральне значення виставки безпритульних тварин «Лапи в руки», проведеної вихідними в Парку культури і творчості, яка сприяє вихованню в дітей добра, милосердя, відповідальності, турботи про слабших. Під час виставки проведено акцію, у ході якої безпритульні 9 кошенят і 8 цуценят знайшли господарів, дім і турботу. 

Міський голова привітав футболістів та тренерів ФК «Гірник-Спорт», що зіграв 11 травня в рамках 28-го туру Першої ліги внічию 1:1 із ФК «Металіст 1925». Вирішальний гол забив на 94 хвилині наш земляк, півзахисник ФК «Гірник-Спорт» Володимир Корольков. Побажав наснаги, успіхів і перемог у майбутньому.  

Заслухали начальника відділу культури, спорту і туризму Ірину Зеленську, яка презентувала Програму дозвілля та розваг, заходи якої відбудуться у вихідні дні в Парку культури і творчості у травні-вересні 2019 року. Програму було вперше запроваджено минулого року з ініціативи міського голови з метою забезпечення змістовного культурного дозвілля населення, популяризації творчості самодіяльних колективів Горішніх Плавнів. Її культурно-мистецькі та спортивні заходи вже стали досить популярними серед різних верств населення міста.