Засідання сесії міської ради

22.05.2019, 14:18

21 травня у великій залі міської ради відбулася сорок п’ята сесія Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області сьомого скликання. Участь у роботі пленарного засідання взяли 31 депутат. Засідання вів міський голова Дмитро Биков.   

Очільник міста представив нового генерального директора комунального некомерційного підприємства «Лікарня інтенсивного лікування І рівня м. Горішні Плавні» Наталю Григорівну Малигіну, яка за результатами конкурсу призначена на посаду 21 травня 2019 року, привітав із призначенням, побажав плідної роботи.

З нагоди перемоги команди з робототехніки "PRIME ROBOTICS" у Всесвітньому фестивалі-турнірі «FIRST Championship 2019» у категорії «Основні цінності» - «Inspirational Award» у Х’юстоні (США) Дмитро Биков відзначив Подяками міського голови учителів інформатики ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 Олександра Романа й Романа Булана; асистента учителя інклюзивного навчання та учнів ЗОШ № 1 Івана Сльозу та Максима Комлика, Нікіту Наумова, Іллю Пусяка, Віталія Романа, Федора Сеника, Михайла Сірого, Дмитра Сміцкова. Побажав усім наснаги, успіхів у навчанні та нових значущих перемог. Олександр Роман від імені членів команди, батьків подякував міському голові Дмитру Бикову, секретарю Горішньоплавнівської міської ради Сергію Дороті, депутатам Горішньоплавнівської міської ради за стабільну підтримку, пообіцяв і надалі робити все можливе для отримання високих нагород у сфері робототехніки. 

У ході роботи опрацювали питання житлово-комунального господарства. Директор департаменту житлово-комунального господарства Петро Василюк доповів про внесення змін до Програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою міста Горішні Плавні на 2019 - 2023 роки. З міського бюджету виділено КП «СпецЕко» 160 тис. грн на ямковий ремонт тротуарів, влаштування заїздів внутрішньоквартальних проїздів; КП «Міськсвітло» 294 тис. грн – на утримання зовнішнього освітлення; КЖРЕП №1 60 тис. грн – на встановлення дитячого майданчика; ДЖКГ  164 тис. грн – на придбання обладнання для спортивних ігор на відкритому повітрі. За рахунок пересування коштів буде виділено департаменту ЖКГ 3 млн грн – на реконструкцію вулиці Конституції. Запланували внести до статутного капіталу КП «Міськсвітло» 206 тис. грн.  

Внесено зміни в додаток до «Програми підтримки співвласників багатоквартирних будинків м. Горішні Плавні на 2019-2022 роки». На заходи з виконання капітального ремонту житлового фонду ОСББ «Молодіжне 78» виділено 150 тис. грн на капітальний ремонт систем холодного водопостачання; ОСББ «Космонавтів-б.13» - 210 тис. грн та ОСББ «Мрія» - 66 тис. грн – на капітальні ремонти покрівель; ДЖКГ – 130 тис. грн на улаштування безперешкодного доступу до ганку І під’їзду житлового будинку № 62 по просп. Героїв Дніпра; КЖРЕП № 1 – 90 тис. грн на капітальні ремонти цоколю будинку № 9 по вул. Молодіжній та балконної плити у будинку № 20 по вулиці Гірників.    

Депутати Горішньоплавнівської міської ради ухвалили проект рішення про виділення 717 тис. грн із міського бюджету перевізникам на відшкодування різниці між економічно обґрунтованим тарифом та тарифом, встановленим для населення на проїзд до садових товариств у місті Горішні Плавні на 2019 рік. Загальна вартість квитка до садових товариств у залежності від маршрутів склала 10,00 грн (9,00 грн), сума дотації перевізнику з міського бюджету – 2,50 грн (1,50 грн), вартість квитка для населення – 7,50 грн. 

Розглянули та погодили 6 організаційних питань, що стосуються реорганізації Салівської та Келебердянської сільських рад. Поклали на в.о. старост Салівського старостинського округу Любов Бовбас та Келебердянського старостинського округу Оксану Задворну обов’язки із вчинення нотаріальних дій. Затвердили Положення про старосту Горішньоплавнівської об’єднаної територіальної громади, ухвалили питання щодо виготовлення для старост печаток для видачі довідок, характеристик, актів обстежень та штампів для реєстрації вихідної кореспонденції. Депутати міської ради затвердили Статут, тимчасове Положення про громадські слухання Горішньоплавнівської об’єднаної територіальної громади Полтавської області та Регламент Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області в новій редакції.

Начальник відділу організаційної роботи, документування та контролю Вікторія Поденежна прокоментувала проект рішення «Про внесення змін до складу виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області сьомого скликання». Депутати збільшили кількісний склад виконавчого комітету до 16 осіб, вивели зі складу виконкому голову Спілки першозасновників ПрАТ «Полтавський ГЗК» Анатолія Антонця та ввели до складу виконкому в.о.старост Салівського старостинського округу Любов Бовбас та Келебердянського старостинського округу Оксану Задворну, голову громадської ради при Горішньоплавнівській міській раді Сергія Олешка. Дмитро Биков подякував Анатолію Антонцю за тісну співпрацю та активну громадянську позицію, побажав новопризначеним членам виконавчого комітету плідної роботи на благо громади.  

Розглянули та внесли зміни до 6 проектів рішень, що стосуються упорядкування ставок місцевих податків, встановлення пільг на територіях колишніх Салівської та Келебердянської сільських рад. Начальник відділу економічного аналізу та контролю Віта Пятіна поінформувала, що міська адміністрація знизила ставки  єдиного податку для підприємців Салівського та Келебердянського старостинських округів до рівня ставок, які діють в місті Горішні Плавні. Також у старостинських округах на рівні міста Горішні Плавні встановлено ставки податку на нерухоме майно, плату за землю для пільгових категорій населення та інвесторів. Міський голова зауважив, що рішення було прийнято з метою підтримки бізнесу та сприяння розвитку підприємництва.    

Депутати Горішньоплавнівської міської ради затвердили звіт про виконання міського бюджету за І квартал 2019 року. Начальник фінансового управління Алла Говорун  поінформувала, що міський бюджет за доходами  виконано на 99% (без врахування трансфертів - на 111 %), у тому числі за загальним фондом - на 96% (недовиконання по субвенціях з обласного бюджету на 17 млн грн), за спеціальним фондом - на 153 % (перевиконання надходжень екологічного податку на 4 млн грн). За І квартал 2019 року за рахунок податку на доходи фізичних осіб до міського бюджету за загальним фондом спостерігається перевиконання: надійшло 94 млн грн, що більше за фактичні надходження І кварталу минулого року на 25 млн грн. Найбільшим платником даного податку є ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат». Від основного підприємства міста надходить понад 40% надходжень від податку з доходів фізичних осіб, 90% коштів від плати за землю, 100%  рентної плати за надра місцевого значення. Місцеві податки і збори за звітний період склали 26 млн грн. Неподаткові надходження загального фонду склали 3 млн грн. З державного бюджету надійшли медична й освітня субвенції (25 млн грн). Міський  бюджет за   видатками за І квартал 2019 року виконано на 77 %: за загальним фондом - на 84%; за спеціальним - на 39 %. 

Начальник фінансового управління Алла Говорун доповіла про внесення змін до рішення міської ради від 18 грудня 2018 «Про міський бюджет на 2019 рік». Збільшили на 610 тис. грн дохід загального фонду місцевого бюджету за рахунок субвенції із державного бюджету на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа». За рахунок розподілу вільного залишку загального фонду виділили 104 тис. грн КП «Редакція міської газети «Громадська думка» для закупівлі та встановлення обладнання для FM-радіомовлення; 300 тис. грн відділу освіти для капітального ремонту приміщень. Здійснили пересування асигнувань із резервного фонду департаменту ЖКГ на 427 тис. грн на дотацію перевізникам до садових товариств та  поточний ремонт вуличної мережі.

У ході роботи опрацювали 4 гуманітарних, 5 житлових, 20 земельних питань, 27 проектів рішень архітектури і містобудування.