На старті сезон відпочинку та оздоровлення дітей

24.05.2019, 18:20

23 травня заступник міського голови, голова міського штабу з оздоровлення та відпочинку дітей Надія Угнічева зібрала в малій залі Горішньоплавнівської міської ради чергове засідання міського штабу. Участь у заході взяли керівники служб гуманітарної сфери, представники соціальних та медичних закладів, відповідальні за оздоровлення, ЗМІ. 

Голова міського штабу зауважила, що організація відпочинку та оздоровлення дітей є важливим напрямком діяльності міської влади в Горішніх Плавнях. Поінформувала, що сезон оздоровлення дітей традиційно стартує в червні: із 02 червня дітей прийматиме ДСОЦ «Горизонт», із 03 червня – спортивні табори при ДЮСШ, із 03 червня – пришкільні табори. Із 01 липня буде працювати табір відпочинку при ЦДтаЮТ. Цьогоріч ДСОЦ «Горизонт» на І турі планують відвідати іноземні делегації дітей із міст-партнерів Рацибож (Польща) та Унгени (Молдова). 

Надія Угнічева підкреслила, що за рахунок міського бюджету створено належні умови для якісного, безпечного, змістовного та цікавого відпочинку та оздоровлення дітей. Запросила відповідальних осіб прозвітувати про хід відпочинку та оздоровлення дітей у Горішніх Плавнях.  

Головний спеціаліст відділу у справах сім’ї та молоді Тетяна Качанова доповіла, що в рамках оздоровлення та відпочинку дітей і підлітків улітку 2019 року дітям пільгових категорій пропонують відвідати дитячі табори за межами Полтавської області: на узбережжі Чорного моря - «Крилатий», Азовського моря - «Ювілейний», а також у Тернопільській області - «Лісовий». Продовжується прийом документів для направлення дітей на оздоровлення в рамках програми часткового відшкодування вартості путівок у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку. Станом на 23.05.2019 року прийнято 125 заяв. 

Максим Коломієць, міський позаштатний лікар-педіатр, акцентував увагу присутніх на важливості проведення повних медичних оглядів дітей та необхідності обов’язково мати довідку про щеплення дітей відповідно до їх віку. 

Начальник відділу освіти Лілія Щербина зазначила, що пришкільні табори з відпочинку та оздоровлення дітей будуть відкриті в кожній школі. Батьки будуть оплачувати тільки 55% від загальної вартості харчування (55 грн), усі інші витрати бере на себе міський бюджет. Вартість путівки на 18 днів складе 990 грн. 

Заслухали завідувача сектору з фізичної культури і спорту Ольгу Карпенко про підготовку спортивних таборів із денним перебуванням при ДЮСШ № 1 на 18 робочих днів; при ДЮСШ № 3 - на 14 робочих днів – І зміна, на 15 робочих днів – ІІ зміна. З метою зменшення фінансового навантаження на батьків виділили бюджетні кошти на здешевлення путівок на 50 %. Встановили вартість путівки в ДЮСШ № 1 – 1080 грн (із них батьківська доплата – 540 грн), ДЮСШ № 3: І зміна – 840 грн (із них батьківська доплата – 420 грн), ІІ зміна – 900 грн (із них батьківська доплата – 450 грн). 

Директор ДСОЦ «Горизонт» Наталія Мартинович доповіла про хід підготовки центру до літнього відпочинку-2019. Відзначила, що центр готовий відкрити двері для дітей та молоді та забезпечити їх повноцінним оздоровленням та цікавим тематичним відпочинком. На І зміну придбано 392 путівки, на ІІ, ІІІ та ІV зміни продано по 508 путівок, центр заповнено на 100%. 80% відпочиваючих – мешканці Горішніх Плавнів, 20% - гості з України, Польщі, Молдови.  

В.о. начальника служби у справах дітей, сім’ї та молодіжної політики Марина Горбенко поінформувала, що 41 дитина, яка має статус дитина-сирота або дитина, позбавлена батьківського піклування, буде охоплена увагою. 25 дітей будуть оздоровлені в ДСОЦ «Горизонт» за рахунок фінансової підтримки ПрАТ «Полтавський ГЗК», інші за рахунок міського бюджету - в пришкільних, спортивних таборах, таборі при ЦДтаЮТ та за кошти обласного та державного бюджетів - у санаторіях Полтавщини та України.     

Директор Центру соціальної підтримки дітей та сімей «Надія» Світлана Клименкова повідомила про відкриття  табору з денним перебуванням із триразовим харчуванням для дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах на 18 робочих днів із 03 червня 2019 року. 

Начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства управління Держпродспоживслужби Олексій Кістеньов у місті Горішні Плавні прозвітував про виконання санітарно-гігієнічних вимог у закладах оздоровлення та відпочинку.

Міський голова Дмитро Биков висловив вдячність засновникам Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату» народному депутату України Костянтину Жеваго, голові правління ПрАТ «Полтавський ГЗК» Віктору Лотоусу за фінансову підтримку організованого відпочинку дітей із інвалідністю. «Важливою складовою нашої роботи з питань оздоровлення дітей є забезпечення рівних можливостей для дітей пільгових категорій», - наголосив міський голова.