Тренінг для ОСББ та ініціативних груп

13.06.2019, 08:49

12 червня в малій залі Горішньоплавнівської міської ради в рамках проекту ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES) організовано й проведено тренінги для ОСББ та ініціативних груп із їх створення. 


Участь у тренінгу взяли представники органу місцевого самоврядування на чолі з першим заступником міського голови Олександром Чуприною, координатор ПРООН у Полтавській області Вікторія Курилко, ОСББ міста та ініціативних груп із їх створення, ЗМІ. 


Основна мета проекту – мобілізація співвласників житла в багатоквартирних будинках в Україні та підтримка їхньої мотивації до підвищення рівня енергоефективності власних будинків. Проект діятиме на місцевому рівні по всій країні, допомагаючи створювати нові ОСББ, а також сприяючи зміцненню потенціалу як новостворених, так й існуючих ОСББ, які в подальшому зможуть розробити власні проекти з підвищення енергоефективності та подати заявку на фінансування до Фонду енергоефективності України. ПРООН надаватиме технічну допомогу шляхом впровадження проекту, який триватиме з 01 жовтня 2018 року до 30 вересня 2020 року. Протягом двох фаз цієї програми, загалом ЄС надасть 80 млн євро на гранти для ОСББ і понад 22 млн євро технічної допомоги (які переважно будуть використані Міжнародною фінансовою корпорацією (МФК) та ПРООН). 


Олександр Чуприна на початку тренінгу наголосив на важливості проведення на місцевому рівні тренінгів, що підвищують обізнаність ОСББ щодо нового законодавства у сфері енергоефективності, програм Фонду енергоефективності та механізмів фінансування енергозберігаючих проектів. Зауважив, що ОСББ, які в рамках проекту будуть впроваджувати заходи, спрямовані на підвищення енергоефективності та покращення стану будинків, і надалі можуть розраховувати на дольову фінансову підтримку органу місцевого самоврядування. Такі заходи сприятимуть позитивним змінам у житловому секторі.  


У ході тренінгу  Вікторія Курилко поінформувала присутніх про переваги створення ОСББ, про відносини власності в багатоквартирному будинку та можливості ефективного управління та розвитку. Вона зауважила: «ОСББ це школа демократії, бо співвласники вчаться обирати й бути обраними в органи управління ОСББ, відпрацьовувати спільні рішення, брати за них відповідальність; це школа бюджетування, бо для спільного утримання майна співвласники змушені планувати витрати. Громадяни, які вміють планувати й контролювати витрати на рівні окремого будинку, будуть активними в громадському житті міста. Тому ми говоримо, що створення і розвиток ОСББ в Україні, є запорукою успішного становлення в нашій країні громадянського суспільства».