Апаратна нарада

25.06.2019, 08:46

24 червня у великій залі Горішньоплавнівської міської ради відбулася апаратна нарада за участю керівників структурних підрозділів міської ради, виконавчого комітету, комунальних підприємств, бюджетних організацій та закладів, старостинських округів, державних структур. Нараду провів міський голова Дмитро Биков.

У ході наради розглянули актуальні питання життєдіяльності міста та старостинських округів. 

Йшлося про підготовку до проведення позачергових виборів до Верховної Ради України. Президентом України Володимиром Зеленським підписано указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України. Конституційний суд України визнав законним розпуск Ради, позачергові вибори депутатів у Верховну Раду призначено на 21 липня.  

Дмитро Биков   наголосив на впровадженні в Горішніх Плавнях проектів, що підвищують якість міського середовища та конкурентоспроможність, зокрема: створення довідково-інформаційного центру, геоінформаційної системи, розвиток у навчальних закладах напрямків робототехніки  та кіберспорту. 

Продовжується робота над масштабним міським проектом із облаштування пляжної зони. Завершуються роботи з облаштування в зоні відпочинку кілометрової доріжки з кольорової бруківки, що простягається від вул. Миру до станції прокату човнів, ведуться роботи з реконструкції станції прокату, вздовж берега Дніпра зведено габіони, які планують обкласти бруківкою. Розвиток пляжної інфраструктури затримується через неможливість отримати експертний висновок у секторі у Полтавській області Держводагенства по проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки комунальної власності в постійне користування КП «СпецЕко» для здійснення благоустрою, будівництва та влаштування пляжу, що дасть можливість законно встановлювати в стометровій зоні від Дніпра душові, роздягальні й інші малі архітектурні форми пляжної інфраструктури. У разі позитивного вирішення цього питання зможемо залучати до співпраці бізнес.    

Міський голова прозвітував про виконання ямкового ремонту доріг Келебердянського старостинського округу. На вулицях Перфільєва та Шевченка виконано роботи об’ємом 400 кв. м на суму 300 тис. грн. В.о. старости Келебердянського старостинського округу Оксана Задворна від імені територіальної громади подякувала міській адміністрації за оперативне вирішення однієї з найактуальніших проблем села.

В.о. старости Салівського старостинського округу Любов Бовбас презентувала доповідь про стан соціально-економічного розвитку території. Зазначила, що Салівська територіальна громада заснована наприкінці XVII – початку XVIII століття з окремих хуторів.  Назва села пішла від прізвища запорізького козака Сала, який після зруйнування Запорізької Січі оселився на цій землі. Згодом виросло ціле селище з прилеглими хуторами: Гапонівка, Петрашівка, Махнівка, Дахнівка, Стогніївка, Дерешівка. Жителі хуторів займалися виловом риби, ткали, пряли, робили довбанки із дерева. Сільську раду створено у 1921 році. Салівський старостинський округ (села Салівка, Карпівка, Петрашівка, Махнівка), площею 3516 га та чисельністю населення 1282 чоловік, створено 01.05.2019 року шляхом приєднання до міста обласного значення Горішні Плавні. Очікуваний обсяг доходів на 2019 рік складає 1,4 млн грн. Джерело доходу - 2 фермерських підприємства,  приватні, орендарі та одноосібники, які займаються вирощуванням сільськогосподарських культур. У Салівському старостинському окрузі працює Салівське комунальне підприємство «Комунальний сервіс»,  яке надає послуги з водопостачання, освітлення, благоустрою, доставляє жителям сіл періодичну пресу та пенсії, здійснює торгівлю товарами першої необхідності. У селі працює бібліотечна філія №32 Кременчуцької районної   центральної бібліотечної системи, Салівська  амбулаторія загальної практики сімейної медицини, Салівська ЗОШ  І-ІІІ ступенів. У 2018-2019 навчальному року школу відвідували 80 учнів. Салівське лісництво налічує  12 працівників. У центрі села знаходяться братські могили та пам’ятник загиблим воїнам  у 1941-1945 роках,  які визволяли Салівську територію. Любов Бовбас зазначила, що більшість працездатного населення працює на підприємствах Горішніх Плавнів. Завдяки фінансовій підтримці ТОВ «Єристівський ГЗК»  у селах Салівка та Карпівка облаштовано вуличне освітлення, школярі мали можливість відпочивати та оздоровлюватися в таборі відпочинку «Прибережний» на узбережжі Чорного моря. В.о. старости Салівського старостинського округу окреслила проблемні питання громади і звернулася до міського голови з проханням допомогти у вирішенні найбільш актуальних. Дмитро Биков дав доручення відповідним службам вивчити питання та надати пропозиції щодо їх розв’язання.  

Міський голова поінформував про закриття І зміни у ДСОЦ «Горизонт»: «У ході І зміни в Центрі «Горизонт» відпочивали діти з міст-побратимів із Польщі та Молдови, які залишилися задоволеними відпочинком у нас. Дякую колективу ДСОЦ «Горизонт» за належну організацію відпочинку та оздоровлення наших дітей та міжнародних гостей». 

Обговорили питання про запровадження заходів із попередження руйнування покриття автомобільних доріг під час значного підвищення температури повітря. Міський голова зауважив, що Службою автомобільних доріг із 01.06.2019 із 10.00 до 22.00 години введено обмеження руху транспортних засобів, маса яких перевищує 24 т або навантаження на вісь перевищує 7 т. Представник поліції Василь Бала прозвітував, що з метою запобігання деформації дорожнього покриття в Горішніх Плавнях службою здійснюється контроль за вагою вантажного транспорту та в разі перебільшення норми обмежується його рух. 

Міський голова висловив занепокоєння станом пожежної безпеки лісових масивів під час літньої спеки. Поінформував, що в неділю представниками КП «СпецЕко», лісництва було ліквідовано пожежу в лісовому масиві поблизу мікрорайонів Піддубне та Золотнишине. Звернувся до керівництва Горішньоплавнівського міського сектору Головного управління ДСНС України у Полтавській області з проханням долучитися до ліквідації лісових пожеж в районі міста.         

Заслухали начальника відділу культури, спорту і туризму Ірину Зеленську про культурно-мистецькі заходи, заплановані на найближчі два тижні. 28 червня в 17.00 годині з нагоди Дня Конституції у великій залі Палацу культури і творчості відбудеться святковий концерт міських творчих колективів. До Дня молоді 29 червня буде організовано автослалом, «Богатирські ігри», концерт гурту «Brains on Holidays» і молодіжну дискотеку в Парку культури і творчості, 29 червня о 20.00 у сквері «FERREXPO» - концерт живої музики від колективу дитячої музичної школи, 30 червня – розважальну програму для молодих батьків «МАМА-ТАЙМ». 06 липня в Горішніх Плавнях поблизу готелю «Славутич» відбудуться народні гуляння до свята Івана Купала. У програмі дитяча анімація, фольклорний концерт, народні обряди, молодіжний концерт та дискотека на березі Дніпра.