Перевірка закладів загальної середньої та позашкільної освіти міста щодо готовності до роботи у 2019-2020 навчальному році

16.08.2019, 16:46

15 серпня на виконання розпорядження міського голови від 09.08.2019 року №204-р комісія на чолі з заступником міського голови Надією Угнічевою здійснила огляд закладів загальної середньої та позашкільної освіти міста щодо їх готовності до нового навчального року 2019-2020.


Комісія за участю керівників та спеціалістів відділу освіти, міського методичного кабінету, міського комітету профспілки працівників освіти, Горішньоплавнівської МС ГУ ДСНС України в Полтавській області, відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства  Горішньоплавнівського міського управління ГУ ДПСС у Полтавській області, головного спеціаліста відділу цивільного захисту, мобілізаційної роботи та охорони праці перевірила впорядкованість кабінетів, прилеглих територій, стан дотримання санітарно-гігієнічних норм та вимог державного пожежного нагляду. Члени комісії оглянули навчальні кабінети, майстерні, спортивні майданчики, їдальні та харчові блоки, оцінили якість проведення ремонтних робіт, визначили рівень забезпеченості закладів педагогічними кадрами, підручниками та шкільною діловою документацією. 


Результати перевірки прокоментувала заступник міського голови Надія Угнічева: «Уцілому заклади загальної середньої та позашкільної освіти Горішніх Плавнів готові розпочати новий навчальний рік. Протягом літнього періоду в закладах освіти проведено значну роботу, спрямовану на покращення умов освітнього процесу. Будуть завершені капітальні ремонти кабінетів фізики та інформатики у СЗОШ І-ІІІ ступенів №3, STEM-лабораторії у СЗОШ І-ІІІ ступенів №5, кабінетів креслення та інформатики у ЗОШ І-ІІІ ступенів №6, реконструкція системи опалення в ЦДтаЮТ, облаштовано шкільне подвір’я СЗОШ І-ІІІ ступенів №4. У ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 встановлено автоматичну протипожежну сигналізацію. У ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 і СЗОШ І-ІІІ ступенів №3 виконано капітальний ремонт покрівлі. У ЗОШ І-ІІІ ступенів №6 створюються умови для облаштування освітнього середовища доступного для дітей із особливими потребами. У школи придбано сучасне шкільне обладнання та меблі. На підготовку закладів освіти до нового навчального року використано близько 11 млн грн: 6 млн грн - кошти міського бюджету, 5 млн грн - фінансова підтримка з Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату». 


У рамках підготовки шкіл до нового навчального року здійснено поточні ремонти шкільних кабінетів, їдален, коридорів, санітарних кімнат, поновлено наочність, зміцнено матеріально-технічну базу. 


Заступник міського голови повідомила, що у 2019-2020 навчальному році в наших школах буде навчатися 596 першокласників. На створення освітнього простору Нової української школи (НУШ) виділено державну субвенцію близько 700 тис. грн: 539 тис. грн – на придбання парт та стільців, 73 тис. грн – комп’ютерне обладнання, 80 тис. грн – дидактичні матеріали. Кошти виділено за умови співфінансування з міського бюджету (210 тис. грн) - 30% від суми державної субвенції. Натомість у Горішніх Плавнях із міського бюджету на оснащення кабінетів НУШ було спрямовано 2 млн грн.


За результатами роботи комісії були підписані акти перевірки готовності закладів до нового навчального року, виявлені недоліки буде усунуто найближчим часом. Підсумки огляду готовності закладів загальної середньої та позашкільної освіти будуть підведені на серпневій педагогічний конференції.