Зустріч із делегаціями-учасниками ХVІ Міжнародного фольклорного фестивалю «Калинове літо на Дніпрі»

23.08.2019, 08:39

21 серпня в малій залі виконкому міської ради відбулася зустріч міського голови Дмитра Бикова із представниками делегацій-учасників ХVІ Міжнародного фольклорного фестивалю «Калинове літо на Дніпрі». На заході були присутні секретар міської ради Сергій Дорота, заступник міського голови Надія Угнічева, керуючий справами виконкому Світлана Калашнік, начальник відділу культури, спорту і туризму Ірина Зеленська, ЗМІ.

Міський голова привітав гостей Горішніх Плавнів, заснованого в 1960 році. Життя міста тісно пов’язане із гірничодобувною промисловістю, у нас добувають залізну руду, продукцію підприємств постачають у десятки країн світу. Також розвивається і будівельна, і текстильна промисловість. «Себе ми позиціонуємо як місто фестивалів, Міжнародний фольклорний фестиваль «Калинове літо на Дніпрі» є перлиною, і ось уже вшістнадцяте ми приймаємо його учасників», – зазначив Дмитро Биков. Фестивальний рух у місті розвивається, 5 років тому ми заснували фестиваль, пов’язаний із розвитком робототехніки. У планах – розвиток кіберспорту. Міський голова побажав приємних насичених фестивальних днів, якнайкраще познайомитися із нашим містом.

Керівник делегації із Польщі Моніка Хільдебранд, учасники ансамблю пісні і танцю «Заможчина» із м.Замосць Артур Совінський та Малгожата Олєщук  привітали учасників зустрічі, розповіли про ансамбль, якому 35 років, складається із 7 групи, учасників понад 200 осіб. Колектив презентує танці та пісні з усіх регіонів Польщі. Запросили усіх учасників «Калинового літа на Дніпрі» до м.Замосць Люблінського воєводства, заснованого в ХVІ столітті,   взяти участь  у Міжнародному фестивалі «Єврофольк-Замосць».

Керівник делегації із Словаччини Даніела Волфова, танцівник Самуель Барталскі, співачка Зузана Френдакова представили фольклорний ансамбль «Зобор» із м.Нітра, один із найбільш відомих і найстаріших колективів країни. Пані Даніела розповіла про місто, ансамбль «Зобор», якому понад 50 років. Запросила до участі у 42 Міжнародному міжуніверситетському фестивалі «Академічна Нітра». 

Фольклорний танцювальний ансамбль «Еджіен Фолк» із м. Ізміра Туреччини представив його керівник Гьоксаль Ігіт і танцівниці Айбен Ірем і Села Кєзер. Пан Гьоксаль подякував за запрошення на фестиваль «Калинове літо на Дніпрі», ансамбль «Еджіен Фолк» заснований у 2006 році і є частиною громадської організації, яка упродовж 30-річної діяльності займається питаннями культури. Запросив до участі колективи з нашого міста і учасників «Калинового літа» у фестивалях, які вони проводять у Ізмірі.

Керівник ансамблю пісні і танцю «Емін Дураку» (м.Скоп’є Північна Македонія) Фаділ Зенелі подякував за високий рівень організації фестивалю, розповів про свою країну, колектив, який творчістю – піснями й танцями – розповідає про багатовікову історію, ділиться з глядачами своєю албанською культурою. Ансамбль складається із кількох груп – танцювальної, оркестру народних інструментів, вокальної групи.

Участь у зустрічі взяли колективи міського Палацу культури і творчості-учасники «Калинового літа на Дніпрі» – народний оркестр народних інструментів «Барви», керівник Григорій Чабанов;  гумористичний дует «Язикаті Хвеськи», керівник Анастасія Романченко; народний ансамбль бандуристів, керівник Галина Гальченко.

Учасники зустрічі обмінялися сувенірними подарунками, зробили спільне фото.