На захисті вічної пам’яті про земляків, учасників бойових дій

23.08.2019, 16:46

У переддень Дня Незалежності України, у День Державного Прапора України у нашому місті відбулося відкриття меморіальної споруди «Учасникам бойових дій». 

Пам’ятник становить собою гранітний постамент, виготовлений із червоного граніту висотою 3 м, який розміщений на двох гранітних плитах загальною висотою 0,5 м. На постаменті встановлено бронзову скульптуру Архангела Михаїла,  висотою 1,5 м. На постаменті золотими літерами вибито надпис – «Землякам – учасникам бойових дій».

Мітинг розпочав міський голова Дмитро Биков, який звернуся до присутніх ветеранів, учасників бойових дій, волонтерів, жителів міста, які прийшли на відкриття меморіальної споруди «Учасникам бойових дій». Це пам’ять тим, хто пройшов дорогами війни, це споруда повинна об’єднати усіх ветеранів бойових дій нашого міста. «Пам’ять про війну, про бойові втрати – не в граніті, вона в наших серцях. Цей меморіал об’єднує ветеранів новітньої історії України, людей, які пройшли випробування, біль втрати своїх бойових товаришів. Я б дуже хотів, щоб кожен учасник бойових дій вклав часточку своєї душі в цей меморіал пам’яті», – наголосив Дмитро Биков. Міський голова привітав учасників відкриття із святами – Днем Державного Прапора України і Днем Незалежності України.

Преосвященний єпископ Веніамін, вікарій Полтавської єпархії, освятив меморіальну споруду «Учасникам бойових дій» зі скульптурою Архангела Михаїла. У зверненні до містян наголосив на словах Сербського Патріарха Павла про те, що ми повинні докласти зусиль, щоб ніколи ця Земля не стала пеклом. Закликав кожного молитовно згадати усіх тих, хто в різні часи і на нашій землі, і на всій земній кулі намагався зробити так, щоб наша земля не стала пеклом. Попросив кожного, щоб нескінченну кількість разів говорили молодому поколінню, що мир – це найвища цінність на всьому земному світі, на всій Землі.

Військовий комісар Горішньоплавнівського об’єднаного міського військового комісаріату підполковник Едуард Марченко, звертаючись до присутніх, підкреслив, що мужність творить переможців, а єдність творить непереможених. Знакова подія відбувається в нашому місті і сьогодні, і 8 травня, коли ми вшановуємо кращих представників нашої громади, хто залишився в різні часи, в різні епохи, в різних арміях на фронтах війни. Це шана їм, їхнім рідним, близьким.

Хвилиною мовчання вшанували присутні пам’ять про тих, хто навіки залишився в бойовому строю.

Зі словами вдячності до побратимів і усіх присутніх звернулися директор з капітального будівництва ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат», заступник голови Полтавської обласної організації «Ветеранів Повітряно-десантних військ» Микола Кіяшко, заступник голови громадської організації «Міська спілка ветеранів Афганістану «Учасників бойових дій», депутат міської ради Віктор Д’яченко.

Музичні вітання учасникам відкриття адресував Володимир Бреус, виконавши щемно пісні «Не твоя війна», «Обійми мене».

До підніжжя меморіальної споруди «Учасникам бойових дій» лягли квіти вічної пам’яті про подвиг наших земляків.