Засідання виконавчого комітету відбулося

30.08.2019, 17:20

На засіданні виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради, яке відбулося 27 серпня 2019 року, розглядалися питання гуманітарного й соціального напрямків, житлово-комунального господарства, економічного розвитку, майнових і природних ресурсів, архітектури й містобудування. Вів засідання міський голова Дмитро Биков.

З нагоди Дня Незалежності України Подяки міського голови вручено фахівцю із соціальної допомоги вдома ТЦСО «Калина» Юлії Шевченко, головній медичній сестрі КНП «Лікарня інтенсивного лікування І рівня» Любові Славній, письменниці, літературній діячці Вірі Журавель.

Начальник відділу освіти Лілія Щербина доповіла про готовність закладів загальної середньої та позашкільної освіти міста до нового 2019-2020 навчального року. 

У 2019-2020н.р. у місті функціонуватиме 6 закладів загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів, серед яких 3 спеціалізованих та Дмитрівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів. За попередньою мережею у школах навчатиметься 5236 учнів у 201 класі. Уперше до школи прийдуть 596 першокласників. До 10 класів зараховано 177 учнів. У ЗОШ №2 10-й клас не відкрито з метою здійснення заходів щодо поетапної реорганізації закладів загальної середньої освіти міста відповідно до Закону України «Про освіту» та створення належних умов для профілізації старшої школи.

Подовжується реформа початкової освіти. З 2 вересня 2019 року усі учні перших та других класів навчатимуться в Новій українській школі   за новим Державним стандартом початкової освіти. Для реалізації нового Державного стандарту початкової освіти підготовлене необхідне навчальне середовище, яке передбачає створення восьми освітніх зон. На створення освітнього простору Нової української школи виділено близько 700 тис. грн державної субвенції: 539 тис. грн – на придбання парт та стільців, 73 тис. грн – комп’ютерне обладнання, 80 тис. грн – дидактичні матеріали. Ці кошти використані на засадах співфінансування з коштами міського бюджету, але замість обов’язкових 30% дофінансування у місті Горішні Плавні на закупівлю оснащення НУШ було спрямовано близько 2 млн грн. 

Третій рік поспіль продовжиться пілотування нового Державного стандарту початкової освіти двома третіми класами СЗОШ І-ІІІ ступенів №3 ім. В.О. Нижниченка. У 2019-2020н.р. продовжиться реалізація освітніх проектів «Інтелект України» та «На крилах успіху» в межах дослідницько-експериментальної роботи Всеукраїнського рівня в СЗОШ І-ІІІ ступенів №5 ім. Л.І. Бугаєвської (6 класів) та СЗОШ І-ІІІ ступенів №4 (2 класи). До реалізації проекту «На крилах успіху» у цьому навчальному році долучається однин клас ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 та два класи ЗОШ І-ІІІ ступенів №2.

Для учнів 10-11 класів буде організоване поглиблене вивчення окремих предметів: ЗОШ №1 – математика (10), українська (11); ЗОШ №2 – математика (11); СЗОШ №3 – історія (10, 11), біологія (10), українська (10); СЗОШ №4 – англійська (10, 11); СЗОШ №5 – математика (10, 11), історія (10,11); ЗОШ №6 – зарубіжна (11), інформатика (10).

Четвертий рік на базі СЗОШ І-ІІІ ступенів № 5 ім. Л.І. Бугаєвської буде реалізовуватися проект «Старт у професійне майбутнє», ініційований представниками групи компаній «FERREXPO» та підтриманий міською владою. У 2019-2020н.р. до 10 класу за результатами тестування зараховано 24 учні, в 11 – продовжать навчання 20 учнів.

Позашкільна освіта дітей та молоді здійснюватиметься через діяльність ЦД та ЮТ. Буде відкрито 66 навчальних  груп із загальною кількістю 1240 дітей. 

З метою формування сучасної системи фахового супроводу дітей із особливими освітніми потребами в місті функціонує інклюзивно-ресурсний центр. 

Учні 1-5, 7-10 класів шкіл міста станом на сьогодні забезпечені навчальною літературою державного компоненту навчання на 100%.   Очікується доставка з області підручників для учнів 11-х класів, які відповідають новим навчальним програмам. Для учнів 6 класу замовлено два найменування підручників (історія України та інформатика). 

З метою створення належних умов для ефективної організації навчально-виховного процесу та безпечної життєдіяльності його учасників проведено якісну підготовку матеріально-технічної бази закладів освіти до нового навчального року та функціонування в осінньо-зимовий період, зокрема: у ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 – встановлено автоматичну протипожежну сигналізацію, виконано роботи з вогнезахисної обробки дерев’яних конструкцій даху, замінено підвіконня, двері в роздягальні спортивної зали, придбано ноутбук для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами, зроблено ремонт у двох навчальних кабінетах для перших класів та кабінету англійської мови, придбано меблі, комплекти навчального обладнання для лінгафонного кабінету та ІТ-центру; у ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 – зроблено капітальний ремонт покрівлі, поточний ремонт освітлення першого поверху, придбано 2 бойлери, комп’ютерне, інтерактивне обладнання  для навчальних кабінетів, логопедичне обладнання для ресурсної кімнати; у СЗОШ І-ІІІ ступенів №3 ім. В.О.Нижниченка – зроблено капітальний ремонт покрівлі, кабінету інформатики, продовжується капітальний ремонт кабінету фізики, придбано меблі для кабінетів інформатики та фізики, жалюзі для коридору, столи для читального залу, замінено двері в рекреації біля актової зали та в підсобних приміщеннях; у СЗОШ І-ІІІ ступенів №4 – виконано поточний ремонт стелі та системи опалення спортивної зали, придбано  витяжку для шкільної їдальні, акустичну систему для актової зали, комп’ютерну техніку, захисні ролети, замінено двері на металопластикові в спортзалі, побутових приміщеннях, вимощено бруківкою фасадну частину території школи, улаштовано пішохідну зону з бруківки на прибудинковій території школи; у СЗОШ І-ІІІ ступенів №5 ім. Л.І. Бугаєвської – ведеться капітальний ремонт STEM-лабораторії, придбано меблі, комп’ютерну техніку для потреб інклюзивного навчання, багатофункціональний пристрій, SMART-телевізори, дзеркальну фотокамеру, мультимедійний проектор, кондиціонер, питний фонтанчик та фільтри для води,   обладнання для кабінету хімії, жалюзі, замінено лампи на світлодіодні в кабінеті початкової школи; у ЗОШ І-ІІІ ступенів №6 – зроблено капітальний ремонт  кабінетів математики та креслення, проводиться капітальний ремонт кабінету робототехніки,  туалетів на першому поверсі школи, придбано металеві двері, духову шафу, промислову електропательню, обладнання для кабінетів ІПК; у Дмитрівській ЗОШ І-ІІІ ступенів – виконуються роботи з часткового утеплення зовнішніх стін будівлі, зроблено капітальний ремонт внутрішнього двору біля будівлі, проведений поточний ремонт школи; у ЦД та ЮТ – виконується капітальний ремонт системи опалення, установлено захисні ролети, блискавкозахист будівлі, замінено світильники в навчальних кабінетах на енергозберігаючі, лічильник обліку електричної енергії, придбано жалюзі, меблі, дидактичні матеріали, проведено ремонт огорожі території, лабораторні вимірювання опору ізоляції.

У всіх закладах освіти проведено поточні ремонти навчальних кабінетів, їдалень, коридорів, сходових клітин, придбано засоби протипожежного захисту (вогнегасники, протипожежні двері та шафи пожежного гідранту, пожежні рукави, індивідуальні засоби дихання), медикаменти, проведено технічне обслуговування  пожежних кран-комплектів, оновлено посуд для їдалень.

Завершено підготовку системи опалення до роботи в опалювальний період 2019-2020 років, отримані паспорти та акти  готовності до роботи в опалювальний період,   проведено обстеження вентиляційних каналів.

На виконання вищевказаних робіт використано 10 млн 674 тис. грн (минулий рік – 11 млн 104 тис. 776 грн), із них: з міського бюджету – 5 млн 864 тис. грн; кошти Благодійного фонду Полтавського ГЗК – 4 млн 775 тис. грн; спонсорські кошти – 35 тис. грн.

Начальник служби у справах дітей, сім’ї та молодіжної політики Назарій Виноградов доповів про потребу щодо спрямування субвенції з державного бюджету за напрямком «Виплата грошової компенсації за належні для отримання житлові приміщення для дітей з метою придбання житла для зазначеної категорії осіб» для 37 дітей (у тому числі 2 дитини з інвалідністю) у сумі 12295512 грн (постанова Кабінету Міністрів України від 15.11.2017р. №877 в редакції постанови КМУ від 26.06.2019р. №616 станом на 05.08.2019р.)

Члени виконкому затвердили рішення «Про організацію чергового призову громадян України чоловічої статі, яким до дня відправки у військові частини виповнилося 20 років, та старших осіб, які не досягли 27 річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу» щодо сприяння Горішньоплавнівському ОМВК у черговому призові у жовтні-грудні 2019 року. Затвердили основний та резервний склади міської призовної комісії призовної дільниці міста, склад комісії для обстеження сімейного стану призовників, які підлягають відстрочці від призову за сімейними обставинами;  рафік проведення засідань міської призовної комісії та медичних оглядів призовного контингенту на призовній дільниці; основний та резервний склади медичної комісії для проведення медичного огляду призовників; графік проходження призовниками рентгеноскопії та здачі аналізів.

У блоці питань житлово-комунального господарства розглянули питання «Про коригування тарифів на теплову енергію та послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання для КВП «Теплоенерго» м. Горішні Плавні». Коригування деяких статей планових витрат собівартості теплової енергії здійснене відповідно до вимог «Порядку формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води», затвердженого постановою КМУ №869 від 01.06.2011 та обумовлене наступними факторами: 1) відповідно до додаткових угод до діючих договорів від липня 2019 року ціна на природний газ, його транспортування та розподіл для всіх категорій споживачів встановлена на рівні 5283, 07 грн за 1000 м³, що зменшує витрати на паливо на 23,6 %; 2) у зв’язку із підвищенням ціни на електроенергію з 2,21грн до 2,34 грн збільшуються витрати за статтею «електроенергія» на 6,1%; 3) у зв’язку із підвищенням ціни на холодну воду і водовідведення для господарських потреб підприємства відповідно до рішення виконкому від 26.03.2019 №85 збільшуються витрати за статтею «холодна вода» на 18,1%; 4) у зв’язку із підвищенням з 01 липня та з 01 грудня 2019 року мінімального прожиткового рівня до 2102 грн (Закон України «Про державний бюджет на 2019 рік») збільшуються витрати за статтею «оплата праці» та «ЄСВ» на 16,6%; 5) у зв’язку з виконанням у 2020 році програми за проектом з реконструкції котельні по пров. Енергетиків, 31 з метою підвищення ефективності системи теплопостачання в тарифах враховані витрати інвестиційної складової із врахуванням податку на прибуток, що складатиме рентабельність у розмірі 2,7%. Розміри тарифів на теплову енергію складуть: для потреб населення – 1588, 90 грн (діючий – 1851, 71 грн) зменшено на 14,2%; для потреб бюджетних установ – 1925, 04 грн (діючий – 2112, 61 грн) зменшено 8,9%; для потреб інших споживачів – 1999, 51 грн (діючий – 2186, 52 грн) зменшено на 8, 6%. 

Зменшення тарифу на послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання для категорії споживачів «населення» відбулося за рахунок зменшення витрат планової собівартості власної теплової енергії для надання послуг з ЦО та ГВП та у зв’язку із зменшенням чисельності персоналу для надання послуг із ЦО та ГВП за умов реорганізації підходу до обслуговування населення зменшуються витрати за статтями «оплата праці» та «ЄС». Тарифи на послуги з ЦО та ГВП для потреб населення складуть: централізоване опалення – 1628,19 грн (діючий – 1898,77 грн) зменшено на 14,3%; послуга з постачання гарячої води – 92, 57 грн (діючий – 102, 98) зменшено на 10,1%. 

У питанні «Про коригування тарифів КП «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» Горішньоплавнівської міської ради» було зазначено, що фінансовий результат від основної діяльності підприємства за 2018 рік становить 1, 9 млн грн збитків. Діючі тарифи, встановлені з 01.06.2018 року, базою для розрахунку яких були показники 2016-2017 років, не покривають фактичні витрати на виробництво. З 01 квітня 2019 року було проведено коригування тарифів для потреб бюджетних установ та інших споживачів, завдяки чому підприємству вдалося виконати вимоги чинного законодавства з оплати праці. Частка реалізації послуг на централізоване водопостачання та водовідведення для потреб населення становить 41% та 56 % відповідно. Часткове відшкодування тарифів не вирішило проблем нестачі коштів на підприємстві. Основною складовою витрат на виробництво є заробітна плата, її частка становить 60%. З 01 січня 2019 року Галузевою угодою передбачено збільшення зарплати на 20 %. 14% становить частка електроенергії, вартість якої зросла на 8, 3%. Витрати на реагенти упродовж 2018 року зросли на 16%. По підприємству зростання собівартості витрат становить 16%, у т.ч. водопостачання з 9, 37 грн до 11, 07 за 1м³ (на 18%), водовідведення з 11,06 до 12,66 за 1 м³ (на 15%). Тарифи на послуги з централізованого постачання холодної води та водовідведення (з використанням внутрішньо будинкових систем) для потреб населення складають грн/1 м³: постачання холодної води – 13,98 грн (було 11, 84 грн) зросло на 18%; водовідведення – 16,02 грн (було 13,94 грн) зросло на 15%.