На серпневій конференції педагогічних працівників підбили підсумки роботи

30.08.2019, 17:38

У СЗОШ І-ІІІ ступенів №5 ім.Л.І.Бугаєвської з поглибленим вивченням предметів природничо-математичного циклу відбулася серпнева конференція педагогічних працівників, на якій підбили підсумки роботи освітньої галузі Горішніх Плавнів за минулий навчальний рік і визначили напрями розвитку на 2019-2020н.р. Учасниками пленарного засідання працівників освіти стали міський голова Дмитро Биков, начальник відділу освіти Ліля Щербина, директор з управління персоналом і побуту ПрАТ «Полтавський ГЗК» Анна Адом, провідний спеціаліст розвиток персоналу комбінату Олена Васильченко, представники міського відділу освіти та методичного кабінету, загальноосвітніх середніх та дошкільних установ, Центру дитячої та юнацької творчості.

У фоє першого поверху СЗОШ №5 були розміщені демонстраційні зони освітніх осередків «Інклюзивне обладнання», «Нова українська школа», «Дошкільне навчання», «Навчальна література», «Освітня робототехніка».

За результатами роботи за минулий навчальний рік окремим працівникам освітньої сфери вручили грамоти Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА та відділу освіти Горішньоплавнівської міськради, оголосили подяку міського голови Дмитра Бикова і Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. Михайла Остроградського.

Міський голова Дмитро Биков привітав педагогів із початком нового 2019-2020 навчального року, зазначив, що «реформа освіти в Україні триває, і ми прагнемо дати відповідь на два головних питання». «Зокрема, які знання, вміння і цінності будуть необхідні для успіху людини в майбутньому і якою має бути наша система освіти, щоб забезпечити потрібні результати. Освіта повинна підготувати нас до майбутніх реалій – економічних, соціальних і екологічних. Головна мета Нової українська школи – створити простір, у якому буде приємно вчитися і який дасть учням не тільки знання, а й уміння використовувати їх у житті», – наголосив міський голова, підкресливши, що перші випускники такої школи будуть не раніше, ніж через дев'ять років, а нам необхідно розвивати економіку країни вже сьогодні. Результати зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) знань випускників наших шкіл у цьому році значно кращі попередніх років. Проте мінімальна кількість випускників вступає до технічних вищих навчальних закладів для отримання інженерних спеціальностей. Це проблема не тільки для нашого міста, а й для України. Наші випускники не вибирають математику, фізику, хімію на ЗНО. Проте математика – це фундаментальна наука, методи якої використовуються в багатьох природничих дисциплінах – фізиці, хімії, біології. Математика розвиває мислення, тренує пам'ять, допомагає досягти успіхів у гуманітарних науках. ПрАТ «Полтавський ГЗК», завдяки якому розвивається місто, гостро потребує інженерних кадрів, фахівців технічних професій. «Ми зобов'язані правильно орієнтувати школярів на свідомий вибір професії, – наголосив міський голова. – Вони повинні твердо засвоїти, що конкуренція – це постійний розвиток, отримувати знання необхідно протягом усього життя, розвиватися, мати не одну, а кілька професій». У школах міста створюються умови для вивчення робототехніки, точних наук – математики, фізики, хімії, інформатики. Кадрову проблему необхідно вирішувати вже зараз. Поряд з цим особливий акцент він зробив на важливості виховання у дітей таких почуттів як доброти і співчуття. На завершення Дмитро Биков привітав усіх з новим навчальним роком, Днем знань. Побажав професійних успіхів, натхнення, міцного здоров'я та вдячних учнів.

Ганна Адом, директор з управління персоналом і побуту ПрАТ «Полтавський ГЗК», у своєму виступі зазначила, що компанія FERREXPO розуміє роль загальноосвітніх установ у своєму майбутньому розвитку. «Ми хочемо спільно працювати в питаннях профорієнтації учнів шкіл: розповідати про професії майбутнього, ділиться цікавою інформацією, організовувати екскурсії на підприємство, зустрічі з провідними фахівцями комбінату», – наголосила Ганна Адом, побажавши педагогам успіхів у новому навчальному році.

Сучасні реалії, результати і можливості освітньої галузі міста представила Лілія Щербина, начальник відділу освіти. Вона зазначила, що минулий навчальний рік для педагогів Горішніх Плавнів був непростим. У всіх закладах загальної середньої освіти стартувала Нова українська школа (НУШ). Першого вересня 2018 року 268 першокласників міста розпочали навчання за новим Державним стандартом початкової освіти. Для них за кошти з міського бюджету придбали сучасні меблі, дидактичний матеріал, комп’ютерне обладнання, набори LEGO.

Одним з базових принципів НУШ – безперервність освіти. Тому дошкільна освіта є обов'язковою первинною складовою частиною системи безперервної освіти в Україні. У минулому році дошкільні навчальні заклади відвідували 2104 дитини. Набір дошкільнят до дитячих садків здійснюється на підставі електронної реєстрації дітей. Черги на їх влаштування в дитсадки немає. Батьківська плата за харчування дітей в дошкільних установах складає 60% від вартості харчування. У літній період у всіх дитячих садках на 10% збільшилася одноденна вартість харчування. 209 дітей пільгових категорій у звітному році отримували харчування за рахунок коштів міського бюджету. Крім того, ще 129 вихованців з багатодітних сімей мали знижку на оплату харчування в розмірі 50%. Для створення комфортних умов перебування дітей в дитсадках у 2019 році проведено капітальний ремонт 16 туалетних кімнат і кухонних блоків загальною вартістю 2,4 млн грн. Своїми напрацюваннями та досвідом з питань організації сучасного освітнього простору в дошкільному закладі педагогічні колективи дитячих садків «Горобинка», «Попелюшка», «Росинка», «Дюймовочка» ділилися зі слухачами обласних курсів підвищення кваліфікації. Протягом 2018-2019 навчального року дошкільні заклади міста були активними учасниками обласних та всеукраїнських конкурсів. Педагогічний колектив дитсадка «Попелюшка» отримав медаль за участь у «педагогічному профтесті». Педагоги «Горобинки» Тетяна Бровенек і Любов Корнільченко посіли третє рейтингове місце в загальному заліку лайт-конкурсу «Краща групова кімната». Вихованці дошкільних закладів «Чебурашка», «Дзвіночок», «Казка» нагороджені дипломами третього ступеня за участь в обласному конкурсі на кращу сімейне дерево «Нашому роду нема переводу».

Центральне місце в системі освіти належить школі. У Горішніх Плавнях функціонує шість установ загальної середньої освіти та Дмитрівська ЗОШ. З першого вересня в них навчається 5052 учні. В освітній сфері міста працює 607 педагогів. З них 217 фахівців вищої кваліфікаційної категорії, 60 педагогів мають звання «старший вихователь» і «старший учитель», 126 - звання «вихователь-методист» і «вчитель-методист». Серед педагогічних працівників міста і співробітників відділу освіти – два «Відмінники освіти України», два «Заслужених працівники освіти України», один «Заслужений учитель України» і два нагороджені нагрудним знаком «Василь Сухомлинський». У минулому навчальному році сім'я педагогів міста поповнилася 43 молодими фахівцями. На жаль, в навчальних закладах Горішніх Плавнів є вакансії вихователів, вчителів початкових класів, іноземної мови, математики, фізики, інформатики, практичних психологів, корекційних педагогів. 

Підвищення результатів якості освіти – головне завдання сьогоднішнього дня. Відстежити це дозволяє проведення державної підсумкової атестації (ДПА) та зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Аналіз результатів ЗНО з навчальних предметів показав достатній рівень підготовки учнів шкіл СЗОШ №5, ЗОШ №1 і ЗОШ №6. Міською програмою підтримки обдарованих дітей передбачено стимулювання учнів-переможців конкурсів, олімпіад, змагань різних рівнів. Згідно з програмою в цьому році 176 учнів отримали премії на загальну суму 70 тис. грн, 92 педагоги – 90 тис. грн. Відповідно до програми Полтавської обласної ради «Опікуємося освітою» шість вчителів міста отримали 8,4 тис. грн, 68 учнів – близько 60 тис. грн. 12 випускників 11 класів отримали золоті та срібні медалі.

У закладах загальної середньої освіти створено інноваційне освітнє середовище, основними складовими якого є стратегія розвитку навчальних закладів, сучасні технології навчання, організаційно-методичне забезпечення впровадження експериментів та інновацій. За словами Лілії Щербини, колектив СЗОШ №5 у числі 60 шкіл України став учасником четвертого циклу Програми підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа». В установі триває реалізація науково-педагогічних проектів «Інтелект України» і «На крилах успіху». У минулому році до роботи по проекту «На крилах успіху» долучився один перший клас СЗОШ №4. Третій рік на базі СЗОШ №5 діє профільний клас з підготовки до вступу до вищих навчальних закладів гірничого профілю, який був створений з ініціативи керівників групи компаній FERREXPO. У 2019 20 випускників 11 класу підтвердили результатами ЗНО високу якість навчальних досягнень з предметів природничо-математичного циклу. Мають статус експериментальних навчальних закладів регіонального рівня ЗОШ №1, СЗОШ №5, СЗОШ №3 та ДНЗ «Попелюшка», які впроваджує освітню робототехніку в навчальний процес. За результатами Всеукраїнського експерименту з освітнього інноваційного проекту «Шкільна електронна бібліотека» у ЗОШ №2 розпочато реформування бібліотеки, що стане важливим кроком у перетворенні бібліотеки в шкільний бібліотечно-інформаційний центр. У минулому навчальному році СЗОШ №4 продовжила роботу в Міжнародному проекті Generation Global. Дмитрівська ЗОШ бере участь в інтернет-проекті «Вчимося демократії разом». У вересні 2018 року в Горішніх Плавнях з ініціативи Дмитра Бикова вчетверте пройшов Міжнародний фестиваль FERREXPO ROBOT FEST, на якому юні робототехніки демонстрували свої знання, вміння конструювати і програмувати роботів із конструкторів LEGO. Команда ЗОШ №1 Prime Robotics (тренер Олександр Роман) стала абсолютним чемпіоном відбіркового туру FIRST LEGO League і завоювала перше місце в номінації «Найвищий бал в грі роботів». За підтримки міського голови Дмитра Бикова робототехніки Prime Robotics ЗОШ №1 брали участь у Всесвітньому фестивалі FIRST Championship 2019 у Х'юстоні (США), де змагалися 108 команд із 35 країн світу. Команда завоювала перше місце в категорії «Основні цінності».

Усі напрацювання й досягнення у сфері освіти стали можливими завдяки глибокому розумінню керівництва міста необхідності оновлення та модернізації освіти. За словами начальника відділу освіти, аналіз підсумків минулого навчального року свідчить про те, що за підтримки міської адміністрації, у співпраці з органами місцевого самоврядування, батьківською громадськістю в місті забезпечена стабільна робота галузі і зроблені значні кроки на шляху модернізації освіти. На реалізацію цих завдань направлено тільки за сім місяців 2019 року 212 млн грн. «Інвестиції в освіту – це інвестиції в майбутнє. Від того, які умови будуть створені для навчання дітей, яку освіту вони отримають, буде залежати майбутнє нашого міста і нашої держави в цілому», – підсумувала начальник відділу освіти Лілія Щербина. Слова вдячності за дієву підтримку освітньої галузі адресувала міському голові Дмитру Бикову, заступнику міського голови Надії Угнічевій, народному депутату України ІІІ-VІІІ скликань Костянтину Жеваго, голові правління ПрАТ «Полтавський ГЗК» Віктору Лотоусу, директору Благодійного фонду Полтавського гірничо-збагачувального комбінату Вячеславу Мінязеву.