На апаратній нараді міського голови

3.09.2019, 15:59

На апаратній нараді міського голови Дмитра Бикова, що відбулася 03 вересня у великій залі виконкому Горішньоплавнівської міської ради, за участі керівників структурних підрозділів міської ради, виконавчого комітету, бюджетних закладів, організацій, установ, комунальних підприємств, структур державної влади розглядалися важливі питання життя країни, міста.


На початку відбулося нагородження міським головою команди  робототехніків «PRIME ROBOTICS» ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 міста Горішні Плавні – тренерів Олександр Романа та Романа Булана, членів команди Михайла Сірого, Федора Сеника, Віталія Кругляка, Віталія Романа, Дмитра Сміцкова, Івана Сльозу, Нікіту Наумова, Максима Комлика – медалями  Всесвітнього фестивалю FIRST Championship 2019, який відбувся у Х’юстоні (США), де змагалися 108 команд із 35 країн світу, за перемогу у категорії «Основні цінності» - «Inspirational Award». Міський голова вкотре подякував за здобуте І місце, побажав наступних успішних виступів і активної підготовки до V Міжнародного фестивалю робототехніки «FERREXPO ROBOT FEST», який відбудеться 26-28 вересня 2019 року у нашому місті.


Повідомив про участь у проведенні на початку листопада форуму інформаційних та комп’ютерних технологій з метою створення IT-кластера у Полтавській області. Наше місто представлятиме Олександр Роман у розділі, присвяченому викладанню робототехніки у школі. Бо такого досвіду, і таких результатів немає в інших учителів. IT-кластер створюється з метою залучення інвестицій в область у сектор інформаційних технологій. За наявною інформацією, такі кластери уже створені у Львівській, Київській, Черкаській областях.


У місті проведено конкурс «Кращий благоустрій комерційного об’єкта». Переможцем конкурсу у 2019 році стала кав'ярня «Raffinade» за краще оформлення закладу ресторанного господарства. Міський голова вручив приватному підприємцю Катерині Десятерик диплом переможця і сертифікат на 10 тис. грн.


Сформовано новий Уряд України, середній вік урядовців 39 років. Новий уряд відрізнятиметься від попереднього переформатуванням міністерств. Відтепер не буде окремих Мінагрополітики, яке віддали у сферу управління Мінекономіки, Мінекології об'єднано з Міненергетики, Мінветеранів і Міністерство з питань тимчасово окупованих територій стануть одним цілим. Мінкультури, Мінінформ і Мінмолодьспорт – буде єдине Міністерство культури, молоді та спорту, з'явиться нове Міністерство цифрової трансформації. Склад нового Уряду: Дмитро Кулеба – віцепрем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, Михайло Федоров – віцепрем'єр, міністр цифрової трансформації; Оксана Маркарова – міністр фінансів, Тимофій Милованов – міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства; Вадим Пристайко – міністр закордонних справ, Андрій Загороднюк – міністр оборони, Арсен Аваков – міністр внутрішніх справ, Олексій Оржель – міністр енергетики та захисту довкілля, Владислав Криклій – міністр інфраструктури, Володимир Бородянський – міністр культури, молоді та спорту; Денис Малюська – міністр юстиції, Ганна Новосад – міністр освіти і науки, Олена Бабак – міністр розвитку громад і територій, Зоряна Скалецька – міністр охорони здоров'я, Юлія Соколовська – міністр соціальної політики, Дмитро Дубілет – міністр Кабінету міністрів, Оксана Коляда – міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб. 


01 вересня вшановували 80 роковини початку Другої світової війни. Президент України Володимир Зеленський взяв участь у заходах, які відбулися в Польщі. 17 вересня 1939 року радянські війська увійшли на територію Західної України і Західної Польщі «для підтримки братніх народів», які потім були приєднані до Радянського Союзу.


Розпочався новий навчальний рік. За результатами ЗНО місто в цілому піднялося на ІІІ позицію в області після Полтави і Гадяча. Це гарний показник спільної роботи. Із семи шкіл шість піднялися в рейтингах обласних і всеукраїнських. СЗОШ І-ІІІ ступенів №5 – 6 місце в обласному рейтингу шкіл, ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 – 24 місце, ЗОШ І-ІІІ ступенів №6 – 32 місце, СЗОШ І-ІІІ ступенів №3 – 43 місце, Дмитрівська ЗОШ – 44 місце. Наша позиція – не мовчати про проблеми, а виявляти їх і вживати заходів щодо їх подолання з метою підвищення якості рівня освіти. Один із заходів – впровадження парної системи проведення уроків у школах, коли дитина готує не 7-8 предметів, а 2-3 предмети в день. Міський голова відзначив високий рівень проведення серпневої конференції педагогічних працівників, на якій підбили підсумки роботи освітньої галузі за минулий навчальний рік і визначили напрями розвитку на 2019-2020н.р.


Днями буде закінчено реконструкцію вхідної групи СЗОШ №4, усе це в комплексі з організацією внутрішньо квартального проїзду просп.Героїв Дніпра, 35 до просп.Героїв Дніпра, 27, продовжено тротуари в бік вул.Конституції, 16 і 14, облаштовано чотири великих кармани для паркування транспорту. Міський голова звернув увагу ДЖКГ і громадського формування «Муніципальна варта» на контроль за дотриманням мешканцями міста Правил благоустрою щодо паркування автомобілів у відведених місцях.


Розпочато монтаж дитячого містечка біля скверу FERREXPO за підтримки Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату» і особисто Костянтина Жеваго, депутата Полтавської обласної ради Дмитра Півня.


Відкрито 23 серпня меморіальну споруду «Землякам – учасникам бойових дій», біля якої 29 серпня у День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, відбулося урочисте покладання квітів.


31 серпня у с. Салівці відбувся третій гастрономічний і фольклорний фестиваль «Золоте колосся Полтавщини» за участі 16 творчих колективів художньої самодіяльності із Горішніх Плавнів і кількох районів Полтавщини.


На високому рівні відбувся в місті ХVІ Міжнародний фольклорний фестиваль «Калинове літо на Дніпрі». У цілому і жителі, і учасники фестивалю залишилися задоволеними. 


Звернув увагу правоохоронних органів на численні скарги мешканців щодо власника зеленого мотоцикла, який на великій швидкості їздить по вул. Конституції і просп. Героїв Дніпра, постійно порушує правила дорожнього руху, що створює небезпечні ситуації для жителів міста.


Закликав керівників виконавчих органів, бюджетних закладів та установ активно включитися в роботу щодо формування міського бюджету на 2020 рік та подавати свої пропозиції до 01 жовтня. Департаменту ЖКГ і управлінню по інвестиціях і будівництву прискорити виконання робіт на запланованих об’єктах будівництва та реконструкції.


Начальний відділу культури, спорту і туризму Ірина Зеленська анонсувала культурно-мистецькі заходи, які будуть відбуватися у вересні в місті.