Для ОСББ міста проведено семінар «Як отримати допомогу від Фонду енергоефективності для енергомодернізації будинку»

19.09.2019, 08:44

Минулого тижня в малій залі Горішньоплавнівської міської ради у рамках програми з енергоефективності в Україні для представників ОСББ міста за підтримки Міжнародної фінансової корпорації (International Finance Corporation, ІFC), Фонду енергоефективності було організовано й проведено семінар з теми «Як отримати допомогу від Фонду енергоефективності для енергомодернізації будинку».

Фонд енергоефективності- державна установа, створена Урядом України з метою підтримки ініціатив із енергоефективності, впровадження інструментів стимулювання й підтримки здійснення заходів із підвищення рівня енергетичної ефективності будівель та енергозбереження, зокрема в житловому секторі, зменшення викидів двоокису вуглецю та забезпечення дотримання Україною міжнародних зобов’язань у сфері енергоефективності.

Місія Фонду- підняти Україну до європейського рівня енергетичної ефективності шляхом зменшення рівня енергоспоживання та покращення екології. Фонд енергоефективності надає підтримку ОСББ із впровадження енергоефективних заходів шляхом надання пільгових кредитів із відшкодуванням до 40% тіла кредиту та запровадження комплексних технічних рішень із врахуванням кращих європейських практик з термомодернізації будівель. Діяльність Фонду фінансується за рахунок коштів Держбюджету України, фінансової підтримки ЄС та уряду Німеччини.

Програма Фонду реалізовується у співпраці з Міжнародною фінансовою корпорацією – IFC, Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та Програмою розвитку ООН (ПРООН).

Участь у навчанні взяли перший заступник міського голови Олександр Чуприна, головний спеціаліст відділу благоустрою та житла ДЖКГ Наталія Рубан, головний спеціаліст відділу водо-, теплопостачання, транспорту, зв’язку та енергетики ДЖКГ Дмитро Кошара, представники ОСББ, регіональний консультант проєкту IFC у Полтавській області Володимир Колієнко, регіональний представник компанії Danfoss Андрій Ільченко, ЗМІ.   

У ході роботи учасники семінару ознайомилися з Програмою Фонду енергоефективності щодо підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «ЕНЕРГОДІМ» (https://eefund.org.ua/programa-energodim), заходами з енергомодернізації, розміром компенсації та основними принципами діяльності Фонду енергоефективності. Володимир Колієнко поінформував присутніх про порядок дій ОСББ для участі в проєкті, про вимоги щодо отримання фінансової підтримки і реалізації заходів. Учасники семінару також дізналися більше від Андрія Ільченка про сучасні тенденції в модернізації систем опалення: особливості існуючих систем опалення в багатоквартирних будинках, встановлення автоматизованого ІТП, балансування системи опалення. 

Перший заступник міського голови Олександр Чуприна закликав представників ОСББ скористатися новими можливостями, долучитися до програми «Енергоефективність в Україні», покращити стан будинків, заощадити кошти співвласників. Наголосив, що на місцевому рівні також ухвалено Програму стимулювання впровадження енергозберігаючих заходів у будинках об’єднань співвласників багатоквартирних будинків міста Горішні Плавні на 2016-2020 роки, у рамках якої за кошти міського бюджету для ОСББ, що реалізують заходи з енергозбереження, реконструкції і модернізації житлових будинків, надається відшкодування частини суми (тіла) кредитних коштів (10%).