Апаратна нарада

8.10.2019, 10:23

07 жовтня у великій залі Горішньоплавнівської міської ради міським головою Дмитром Биковим проведено чергову апаратну нараду, участь у якій взяли керівники структурних підрозділів міської ради, виконавчого комітету, бюджетних установ, закладів, організацій, комунальних підприємств, державних органів влади.

Дмитро Биков вручив директору КНП «Центр ПМСД м. Горішні Плавні» Аліні Ковпак відзнаку Міжнародного громадського об’єднання «Асоціація ділових кіл» - національний диплом про присвоєння звання «Краще підприємство України в галузі «Охорона здоров’я» та орден «Лідер України» за досягнення лідерських позицій в управління підприємством та вагомий особистий внесок у суспільно-економічний розвиток України. Міський голова привітав колектив і директора Центру ПМСД із почесними відзнаками, побажав розвитку та стабільності, здоров’я і благополуччя, плідної праці на благо громади.

Очільник територіальної громади привітав вихованку ДЮСШ № 1 дзюдоїстку Анастасію Мельник із присвоєнням почесного звання «Майстер спорту України». Побажав їй наснаги, спортивних досягнень, нових вагомих перемог.

Дмитро Биков поінформував про результати соціально-економічного розвитку міста за І півріччя 2019 року. Відповідно до оцінки результатів діяльності державних адміністрацій і міськвиконкомів міст обласного значення Полтавщини місто Горішні Плавні посіло загальне 1 місце. Міський голова відзначив, що в січні-червні 2019 року в Горішніх Плавнях обсяг реалізованої промислової продукції (товарів, послуг) без ПДВ та акцизу по місту склав 17 млрд грн, у розрахунку на одного мешканця - 319 тис. грн. У місті Полтаві цей показник дорівнює 114 тис. грн, у місті Кременчуці – 107 тис. грн. Значний обсяг реалізації промислової продукції забезпечується добувною промисловістю, зокрема, ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат», питома вага якого у загальному обсязі реалізації промислової продукції міста складає 76 %. Обсяг залучених із початку інвестування прямих інвестицій (акціонерного капіталу) в економіку міста Горішні Плавні на 01.07.2019 становив 917 млн дол. США (80,8% до загального обсягу Полтавської області). Обсяг прямих інвестицій у розрахунку на одну особу населення – 17 тис. дол. США, що в 68 разів більше, ніж у Полтаві, у 118 разів більше, ніж у Кременчуці. Середньомісячна заробітна плата працівників у ІІ кварталі 2019 року склала 14 552 грн. Це на 48 % більше від середнього показника по Полтавській області (9 833 грн), на 45 % вище ніж по Україні (10 027 грн). Для порівняння: у м. Полтаві середня заробітна плата становить 10 042 грн, у м. Кременчуці – 10 430 грн, у м. Миргороді – 7 821 грн, у м.Лубнах – 7 084 грн, у м. Гадячі – 8 740 грн. Заборгованість із виплати заробітної плати по колу звітуючих підприємств станом на 01 липня 2019 року по місту відсутня. Міський голова відзначив: «Нам є чим пишатися. Місто займає перші сходинки в рейтингах соціально-економічного розвитку області та України. Дякую підприємствам групи Ferrexpo за позитивну динаміку економічних показників, поповнення міського бюджету та інвестиції в розвиток інфраструктури Горішніх Плавнів».  

Дмитро Биков повідомив про намір створити у 2020 році при КП «СпецЕко» підрозділ із перевезення пасажирів з метою організації у Горішніх Плавнях перевезень пасажирів за кільцевим маршрутом. На сьогодні приватні перевізники відмовляються від даного маршруту у зв’язку з його нерентабельністю, бо більшість пасажирів є пенсіонерами та мають пільги. Зазначив, що за домовленістю ПрАТ «Полтавський ГЗК» планує передати місту два автобуси «Scania» на 70 місць кожний.   

Заслухали директора департаменту ЖКГ Петра Василюка про роботу в напрямку підтримки ОСББ у місті. Петро Василюк зауважив, що в місті сьогодні присутні три форми управління в багатоквартирних житлових будинках: ОСББ, управителі, відомче житло. У 2016 році в ДЖКГ створено ресурсний центр розвитку ОСББ. У Горішніх Плавнях запроваджено міські програми сприяння створенню та підтримки ОСББ. Упродовж 2015-2018 років діяла Програма сприяння створенню і підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків м. Горішні Плавні. Участь у Програмі взяли 25 ОСББ, які за підтримки міського бюджету (3 млн грн) виконали капітальні ремонти в будинках. У грудні 2018 року прийнято нову Програму підтримки співвласників багатоквартирних будинків м. Горішні Плавні на 2019-2022 роки, що передбачає співфінансування виконання капітальних ремонтів,  технічного переоснащення житлового фонду міста, у т.ч. будинків ОСББ, на умовах дольової участі: 30/70 – капітальні ремонти об`єктів благоустрою; 50/50 – капітальні ремонти інженерних мереж, ліфтів, інше; 70/30 – капітальні ремонти покрівель, встановлення ІТП, заміна вікон і дверей у місцях загального користування. У 2019 році Програмою скористалися 5 ОСББ на суму 1 млн грн (кошти міського бюджету - 684 тис. грн, кошти ОСББ - 421 тис. грн) та 1 будинок, що знаходиться в управлінні КЖЕП на 42 тис. грн (кошти міського бюджету - 31 тис. грн, кошти співвласників – 11 тис. грн). У  2015 році між Горішньоплавнівською міською радою та Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) було підписано Угоду про партнерство до 2017 року. Відповідно до угоди визначено схему співфінансування мікропроектів ОСББ: 50% - Проект, 45% - місцевий бюджет, 5% - ОСББ. У 2015-2017 роках у Проекті взяли участь 9 ОСББ, які виконали роботи з капітального ремонту своїх будинків на загальну суму 4,6 млн грн.  У 2017 році проведено конкурс «Будинок найкращого благоустрою міста Горішні Плавні», у якому взяли участь 12 будинків (10 будинків ОСББ; 2 будинки, що обслуговувалися КЖЕПами. Загальна сума призового фонду склала 380 тис. грн.

Міський голова відзначив роботу головного спеціаліста відділу благоустрою та житла ДЖКГ Наталії Рубан, наголосив, що підтримка ОСББ – перспективний напрямок роботи, важливий і потрібний мешканцям міста. Подякував очільникам ОСББ міста за ініціативу, відповідальність, гарну роботу та плідну співпрацю.

Начальник відділу культури, спорту і туризму Ірина Зеленська анонсувала культурно-мистецькі заходи жовтня. 14 жовтня о 09.00 годині з нагоди Дня захисника України та Дня українського козацтва біля меморіальної споруди «Землякам – учасникам бойових дій» відбудеться загальноміський мітинг. 11 жовтня у ПСМНЗ «Дитяча художня школа» буде організовано святкову виставку, присвячену Дню художника України. 19 жовтня о 19.00 годині у великій залі Палацу культури і творчості відбудеться гастрольний захід львівського вокального квартету «Tenors Bel’canto». Із 22 по 26 жовтня в Палаці культури і творчості буде проведено чемпіонат України з боксу.