Територіальна громада Горішніх Плавнів відзначила День захисника України

15.10.2019, 13:33

14 жовтня територіальна громада Горішніх Плавнів на чолі з міським головою Дмитром Биковим відзначила державне свято - День захисника України. 

Участь у загальноміському заході взяли представники місцевого самоврядування: секретар Горішньоплавнівської міської ради Сергій Дорота, перший заступник міського голови Олександр Чуприна, керуюча справами виконкому Світлана Калашнік, начальники структурних підрозділів міської ради, виконавчого комітету, бюджетних організацій, закладів, установ, комунальних підприємств; військові, учасники АТО; ветеранські та громадські організації; представники підприємств групи Ferrexpo; державних органів влади; ЗМІ та громадськість. Біля меморіальної споруди «Землякам – учасникам бойових дій», що була нещодавно збудована та урочисто відкрита в місті, пройшов мітинг-реквієм. 

Міський голова Дмитро Биков звернувся до громади з привітальним словом: «Шановні земляки! Військовослужбовці, ветерани! Вітаю вас із Днем захисника України, Днем українського козацтва, Днем Покрови Пресвятої Богородиці! Ці знаменні дати нерозривно пов’язані між собою, символізують зв’язок поколінь та давню історичну традицію. Сьогодні ми вшановуємо мужність оборонців та визволителів рідної землі на всіх етапах її історії. Вічна пам’ять тим, хто віддав життя за свою Батьківщину, хто загинув в боротьбі за цілісність нашої держави. Наші земляки: Микола Зайцев, Сергій Гирман, Олександр Білокінь, Віталій Кондаков, Олександр Шалесний, Євгеній Волошин. Особливі слова подяки тим, хто зі зброєю в руках відстоює національну незалежність на Сході України, охороняє життя та мирну працю своїх рідних і близьких. Бажаю усім злагоди, благополуччя, сімейного затишку і доброго здоров’я. Сподіваюся, що найближчим часом спільними зусиллями українців і міжнародної спільноти, яка підтримує нашу державу, буде досягнуто домовленості про встановлення миру в Україні. Наші земляки повернуться додому, щоб мирною працею розбудовувати місто й державу».

До вітальних слів приєднався військовий комісар Горішньоплавнівського об’єднаного міського військового комісаріату – підполковник Едуард Марченко, який побажав усім здоров’я, добробуту, миру.

Громада вшанувала захисників України всіх часів, засвідчила глибоку повагу усім тим, хто захищав та захищає незалежність і територіальну цілісність України, хвилиною мовчання вшанувала світлу пам'ять тих, хто віддав свої життя за Батьківщину.

Мітинг-реквієм завершився покладанням вінків та квітів на честь загиблих земляків. Міський голова, представники міської адміністрації, учасники бойових дій на Сході України з нагоди свят відвідали меморіал «Козацькі могили» біля Свято-Миколаївського собору та місця поховання наших земляків на міському кладовищі, де вшанували пам'ять загиблих, їх мужність і героїзм. 

Довідка:

Свято День захисника України офіційно встановлено 14 жовтня 2014 року Указом Президента. У 1999 році встановлено свято День українського козацтва. Цього дня також відзначають християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці. На Січі українські козаки вірили, що їх охороняє свята Покрова, а Пресвяту Богородицю вважали своєю покровителькою і заступницею. Вірили настільки, що протягом багатьох століть це свято було одним з найважливіших свят в православному календарі України.