«Захист птахів: вирішення питань забруднення пластиком!»

11.10.2019, 13:36

Щороку з метою підвищення обізнаності з питань, що стосуються мігруючих птахів, а саме для вжиття заходів з їх збереження, міжнародна спільнота відзначає Всесвітній день мігруючих птахів (ВДМП). З 2018 року ВДМП відзначають двічі на рік, у другу суботу травня та жовтня, і крім того, протягом року, коли мігруючи птахи перебувають у певній місцевості. ВДМП   у 2019 році припадає на 11 травня та 12 жовтня.


З щорічним виробництвом більше 300 млн. т., пластик є одним з найбільш широко використовуваних матеріалів у світі. Варто звернути увагу на те, що пластик використовують для своєї основної мети лише на мить у порівнянні з його життєвим циклом від 20 до 500 років. Легкі частки пластику легко транспортуються до екосистеми через сили природи, що викликають серйозні загрози мігруючих видів у всьому світі. За оцінками, 8 млн. т. пластикових відходів надходять у світовий океан щороку. Що ще гірше, пластик не розчиняється, а розбивається на дрібні частки водою, сонячним світлом і вітром, і це часто призводить до летальних випадків птахів через проковтування і заплутування.


Поведінка в пошуках їжі робить птахів схильними до поглинання пластика. Плаваючи на поверхні води, яка покрита наче водоростями, виробами з пластика для одноразового використання, птахи легко приймають все це за здобич, їдять самі та годують пластиком своїх пташенят. У разі проковтування виникають різні пошкодження. Гострі пластикові частинки викликають негайну смерть шляхом проколювання внутрішніх органів. Але в основному, споживання пластику призводить до хронічного почуття голоду, оскільки дає відчуття повного шлунку без будь-якої харчової цінності. Токсичність хімічних речовин, що покривають пластик, є додатковою загрозою.

Шари пластиковим покриттям водно-болотних угідь призводять до багатьох випадків заплутування і уловлювання. Покинуті рибальські снасті є однією з найпоширеніших причин, що призводять до явища, що називається «примарним рибальством». Хворі птахи або травмовані підхоплюють інфекції та в кінцевому підсумку тонуть. Нерідко птахи, які потрапили в таку пастку, стають обмеженими в своїх рухах і легко стають здобиччю інших тварин.


Як уникнути негативного впливу забруднення пластиком?


Зменшення, повторне використання та переробка – обмежте використання пластмасових матеріалів та замініть їх екологічно чистими альтернативними, після використання утилізуйте вироби із пластику.


Очищення – приєднуйтесь до заходів для зниження травмування і смертності мігруючих птахів внаслідок забруднення пластиком у вашій місцевості (прибирання території пляжів, біля річок, озер та ставків).


Поширюйте слово – підтримуйте місцеві та глобальні дії проти надмірного, непотрібного використання та шкідливого видалення пластику.


Всесвітній день мігруючих птахів у 2019 році – це унікальний шанс об’єднати зусилля для вирішення серйозної проблеми забруднення пластиком та висвітлити його негативний вплив на мігруючих птахів. Давайте об’єднаємо наші голоси для вирішення цього швидко зростаючого екологічного занепокоєння!


Директор ДЖКГ П.Б. Василюк