Засідання виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради

23.10.2019, 08:40

22 жовтня в малій залі Горішньоплавнівської міської ради відбулося чергове засідання виконавчого комітету, яке провів міський голова Дмитро Биков. 

Члени виконавчого комітету опрацювали проекти рішень гуманітарного та соціального напрямків, серед яких були питання відділу освіти, служби у справах дітей, сім’ї та молодіжної політики, управління соціального захисту населення, управління охорони здоров’я, відділу культури, спорту і туризму.

Начальник відділу освіти Лілія Щербина доповіла про організацію харчування учнів шкіл міста. Прозвітувала, що в закладах загальної середньої освіти міста харчуванням охоплено 95% учнів, гарячим харчуванням – 85%. Гаряче харчування передбачає організацію сніданку, обіду, а також полуденку для дітей, що відвідують групи продовженого дня. Передбачено також вільний продаж у буфеті продуктів промислового виробництва, готових до вживання, випічки в достатньому асортименті. Зазначила, що упродовж звітного періоду оновлено матеріально-технічну базу шкільних їдалень на 330 тис. грн. Придбано кухонний посуд в усіх закладах та нове обладнання: шафи для одягу та паперів, столи для кімнати працівників харчоблоку, машину посудомийну, електроводонагрівач у ЗОШ І-ІІІ ступенів №2; робочі столи, кухонну вентиляційну установку в СЗОШ І-ІІІ ступенів №4; пательню електричну, шафу жарову 3-камерну в ЗОШ І-ІІІ ступенів №6. Закладами проведено косметичні ремонти харчоблоків, а в ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 зроблений ремонт душової кабіни та кімнати для працівників харчоблоку. Начальник відділу освіти поінформувала, що у 2019-2020 навчальному році безоплатним одноразовим харчуванням вартістю 15 грн забезпечуються всі учні 1-4 класів (2 255 дітей), учні пільгових категорій із числа 5-11 класів (139 дітей): діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, діти із малозабезпечених сімей, діти з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних класах, діти, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, діти батьків військовослужбовців, інші. Учні 1-4 класів, які відвідують групи продовженого дня, та учні 5-11 класів, які не включені до числа пільгових категорій, харчуються за батьківські кошти. З 01 листопада 2019 року встановлено вартість одноразового безоплатного харчування учнів 1-4 класів та дітей пільгових категорій у закладах загальної середньої освіти міста 16 грн. Лілія Щербина також зауважила, що шкільні їдальні забезпечені спеціалістами завдяки щомісячній фінансовій підтримці з міського бюджету у вигляді премій від 20% до 100% від посадового окладу. Члени виконавчого комітету взяли інформацію відділу освіти про організацію харчування учнів шкіл міста до відома. Доручили керівникам закладів загальної середньої освіти постійно вести роз’яснювальну роботу серед батьків та дітей щодо доцільності гарячого харчування в школі.

Начальник служби у справах дітей, сім’ї та молодіжної політики Назарій Виноградов прокоментував проекти рішень про надання дозволів на здійснення правочину стосовно житла малолітніх дітей, стосовно майна неповнолітніх, про підтвердження місця проживання малолітніх дітей та визначення способу участі матері або батька в їх вихованні. Доповнили список дітей перших двох років життя із числа малозабезпечених сімей для безкоштовного забезпечення продуктами дитячого харчування з жовтня 2019 року.

У ході роботи засідання члени виконавчого комітету затвердили ліміти споживання енергоносіїв бюджетним установам та організаціям міста Горішні Плавні на 2020 рік. Міський голова Дмитро Биков відзначив, що за результатами опалювального сезону 2018-2019 років були переглянуті й знижені ліміти споживання енергоносіїв у закладах бюджетної сфери. За рахунок приведення лімітів у відповідність вдалося заощадити близько 3 млн грн із міського бюджету. Очільник Горішніх Плавнів наголосив, що в разі необхідності питання збільшення лімітів споживання енергоносіїв по кожному закладу буде розглядатися в робочому порядку. 

Погодили графіки проведення спеціальних об’єктових навчань і тренувань із питань цивільного захисту підприємствами, установами та організаціями м. Горішні Плавні у 2020 році. Заслухали питання приватизації та обліку комунального майна, житла, архітектури та містобудування.