Апаратна нарада

23.10.2019, 09:17

21 жовтня міський голова Дмитро Биков провів чергову апаратну нараду для керівників структурних підрозділів Горішньоплавнівської міської ради, виконавчого комітету, комунальних підприємств, установ, організацій та закладів, органів державної влади.  


Дмитро Биков привітав педагогічну команду КП ДСОЦ «Горизонт», яка за підсумками Міжрегіонального форуму "Від серця України до серця дитини" стала одноосібними володарями Кубка «Найкраща педагогічна команда Форуму 2019» за реалізацію інноваційних педагогічних технологій. Директорку КП ДСОЦ «Горизонт» Наталію Мартинович відзначено нагородою управління у справах сім'ї, дітей  та молоді як найкращого директора. Учасник педагогічної команди Євгеній Мяло став лідером педагогічних змагань та отримав вожатський Оскар. Вожатий Данило Ліхнер відзначений як кращий вожатий 2019 року. За підсумками оздоровчої кампанії  літа 2019 КП ДСОЦ "Горизонт" отримав подяку від Полтавської обласної державної адміністрації за вагомий внесок у забезпечення державних гарантій щодо якості та безпечності послуг з оздоровлення та відпочинку дітей. Наталія Мартинович подякувала міській адміністрації, керівництву підприємств групи Ferrexpo за надійну та системну підтримку.


Міський голова поінформував про готовність комунального підприємства «Теплоенерго» розпочати новий опалювальний сезон відповідно до норм чинного законодавства. Зауважив, що його початок буде залежати від погодних умов.


Доповів про намір оголосити інвестиційний конкурс щодо реконструкції існуючого звалища твердих побутових відходів із облаштуванням сортувальної лінії. На замовлення департаменту ЖКГ Горішньоплавнівської міської ради розроблено проектну документацію з дотриманням усіх вимог законодавства щодо проектування, будівництва та експлуатації полігонів побутових відходів. Проект пройшов комплексну державну експертизу. Рішення про оголошення інвестиційного конкурсу буде винесено на засідання сесії на розгляд депутатів Горішньоплавнівської міської ради. У разі його реалізації місто отримає сучасну технологію з утилізації твердих побутових відходів, що застосовується в цивілізованому світі, значно покращить екологічну ситуацію.  


Дмитро Биков зазначив, що за останні 4 роки в місті відбулися значні зміни. Замінено старі енергозатратні лампи на сучасні LED-світильники. За останні роки вартість нічної електроенергії зросла в 10 разів. Завдяки LED освітленню місто може економити бюджетні кошти, а вулиці, дороги, пішохідні доріжки та приватний сектор стали комфортніші та безпечніші для перехожих та водіїв у нічний час.

В усіх школах, дитячих садочках та закладах охорони здоров’я на 100% замінено старі вікна на нові металопластикові. В усіх закладах охорони здоров’я здійснено капітальні ремонти туалетів та ванних кімнат. Закуплено за кошти міського бюджету та Полтавської обласної ради два сучасних рентгенологічних апарати. У планах – придбати в міську лікарню комп’ютерний томограф, що є необхідним для лікарні інтенсивного лікування І рівня. Реалізується проект із реконструкції усіх чотирьох поверхів Центру ПМСД. За фінансової підтримки Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату» виконано реконструкцію та облаштування холу І поверху та вхідної групи поліклініки, триває ремонт ІV поверху. Капітальний ремонт ІІ і ІІІ поверхів планують виконати в наступному 2020 році. У планах – поступове проведення повної реконструкції відділень міської лікарні.    

      

За підтримки НЕФКО в Горішніх Плавнях здійснюється найбільший в Україні проект із відновлення та модернізації системи теплопостачання – реконструкція котельні по пров. Енергетиків, 31. Здійснено реконструкцію будівлі котельні, придбано три надсучасних водогрійних котли Bosch потужністю 30 МВт кожний. Триває процес їх встановлення. За 28 років незалежності України такий масштабний проект реалізується вперше, а таке сучасне потужне обладнання - єдине в країні. 


Здійснюється модернізація системи водопідготовки питної води м. Горішні Плавні на рівні найкращих світових стандартів, метою якої є відмова від використання рідкого хлору та перехід на двохстадійне знезараження води за допомогою діоксиду хлору та гіпохлориду натрію. Сьогодні отримано санітарний висновок Державної установиІнститут громадського здоров'я ім.О.М.Марзєєва НАМН України на застосування технології знезараження води за допомогою діоксиду хлору та гіпохлориду натрію. Найближчим часом на підприємстві буде розроблено технологічні карти й розпочаті пуско-налагоджувальні роботи.


Очільник Горішніх Плавнів прозвітував: «Упродовж останніх років кардинальних змін зазнало підприємство КП «СпецЕко». Раніше для виконання робіт підприємство користувалося послугами субпідрядних організацій, натомість сьогодні 90% робіт по місту виконує власними силами. Коштами міського бюджету для потреб підприємства закуплено більше 10 одиниць сучасної техніки європейського рівня: екскаватори, сміттєвози, дорожню техніку та інше, що дозволяє комунальникам підвищити рівень виконання робіт і надання послуг. У наступному році плануємо організувати на базі КП «СпецЕко» дільницю пасажирських перевезень міським автобусом  зарубіжного виробника».


Виконано капітальний ремонт двох вулиць нашого міста – вулиці Гірників і вулиці Конституції. У ході реконструкції дороги укладено два шари асфальтового покриття загальною товщиною 12-15 см та полотно геотекстилю. 


«Вирішуємо питання з розчищення та підживлення паркового озера. З метою забезпечення озера постійним током води з Дніпра у 2019 році від рятувальної станції проведено водогін до скверу Ferrexpo, у наступному 2020 році відбудуться роботи з будівництва водогону від скверу до паркового озера. Сьогодні прийшла спеціальна техніка для продовження роботи з розчищення озера. Роботи достатньо складні й вибір спеціалістів, які беруться виконати таке замовлення, на ринку праці дуже обмежений, що значно впливає на результат», - зазначив очільник міста. 


Дмитро Биков підсумував: «У цілому за 4 роки роботи ми разом реалізували багато цікавих та потрібних громаді проектів, більшість із яких націлені на стратегічний розвиток міста найближчі 10-50 років».   


Міський голова повідомив - уперше в історії міста Горішні Плавні 22-26 жовтня в Палаці культури і творчості буде проведено чемпіонат України з боксу серед студентів. Урочисте відкриття чемпіонату відбудеться 22 жовтня о 17.00 годині, фінальні бої - 26 жовтня з 11.00 години. Вхід до залу безкоштовний. Дмитро Биков також висловив сподівання, що чемпіонат відкриє нових талановитих спортсменів із боксу. 


З 01 жовтня 2019 року стартує монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Начальник управління соціального захисту населення Світлана Чернявська прокоментувала, що паралельно функціонуватимуть дві системи надання пільг у грошовій формі: готівкова й безготівкова. Пільги не скасовуються. Вони будуть автоматично переведені в безготівкову форму. Готівкова форма – за бажанням пільговиків. Пільги вбезготівковій формі призначатимуться усім пільговикам в автоматичному режимі, за прикладом безготівкового надання субсидій через АТ «Ощадбанк». Для цього Ощадбанк вестиме персоніфікований облік пільговиків та коштів, які надходитимуть на рахунок для кожного пільговика індивідуально. Після того Ощадбанк здійснюватиме переказ коштів на рахунки управителів, виконавців комунальних послуг на підставі укладених угод. Пільги вготівковійформі призначатимуться усім бажаючим пільговикам на підставі поданих особисто заяв до органів соціального захисту населення. Міністерство соціальної політики, опрацювавши отримані реєстри, надсилатиме їх до АТ «Ощадбанк» та переказуватиме визначеному банку кошти для виплати монетизованих пільг. Також особа може отримати кошти через АТ «Укрпошта». Таким чином, кошти надходитимуть на особисті рахунки пільговиків, які зможуть зняти їх з власного рахунку в будь-який час. Квитанція у свою чергу буде приходити із зазначенням повної суми оплати, а кошти, передбачені як пільга – надсилатися на особистий рахунок. Отже, особи, які бажають отримувати кошти в готівковій формі –мають подати заяву в соцзахист до 15 жовтня, і таким громадянам соцзахист буде нараховувати пільгу готівкою. У свою чергу пільговик, який отримав кошти, повинен сплатити за послуги самостійно, щоб не було заборгованості. Розмір пільгової знижки для 56 категорій не змінюється: особи з інвалідністю внаслідок війни - 100%, учасники бойових дій - 75%, члени сімей загиблих ветеранів - 50%, постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС - 50%, учасники війни, багатодітні сім’ї - 50%, ветерани військової служби, органів внутрішніх справ - 50%, діти війни - 25%, інші категорії. Начальник управління соціального захисту населення доповіла, що перерахування коштів за надані пільги та субсидії буде проводитися у встановленій законодавством послідовності, а саме за:

  1. опалення (теплопостачання, газо- або електропостачання);

  2. гаряче водопостачання;

  3. централізоване водопостачання та водовідведення;

  4. постачання електричної енергії на освітлення;

  5. постачання природного газу для приготування їжі та підігріву води;

  6. вивезення побутових відходів;

  7. послуги з управління багатоквартирним будинком;

  8. внески за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку.

Громадяни повинні самостійно контролювати споживання житлово-комунальних послуг і своєчасну та повну сплату за них. Субсидія та пільга не призначаються в разі наявності заборгованості загальною сумою більше 340 грн. 


Заслухали начальника відділу культури, спорту і туризму Ірину Зеленську про заплановані на найближчі два тижні культурно-мистецькі заходи. 28 жовтня об 11.00 годині з нагоди 75 річниці визволення України від нацистських загарбників біля меморіалу «Вічний вогонь» відбудеться покладання квітів, а о 16.00 годині у малій залі Палацу культури і творчості – концерт за участі творчих колективів Палацу культури і творчості. 01 листопада о 15.00 годині в малій залі Палацу культури і творчості - вітальний концерт з нагоди Дня соціального працівника, 07 листопада о 15.00 – урочистості до Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва. 02 листопада о 19.00 у великій залі Палацу культури і творчості заплановано гастрольний захід відомої сучасної української співачки Ірини Федишин.