75 річниця вигнання нацистів з України

28.10.2019, 14:26

28 жовтня з нагоди 75 річниці вигнання нацистів з України у роки Другої світової війни в місті Горішні Плавні біля меморіалу «Вічний вогонь» відбулося урочисте покладання квітів.


Територіальна громада Горішніх Плавнів - представники органів місцевого самоврядування, бюджетних закладів, організацій, установ, комунальних підприємств, ветеранських організацій, активна громадськість - хвилиною мовчання вшанували пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України, пам'ять українців серед населення, яке постраждало від дій нацистських окупантів. 


У ході Другої світової війни в 1941-1945 роках саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від нацизму. Ця сторінка історії ніколи не зітреться з пам’яті українського народу. За перемогу наш народ заплатив високу ціну – мільйони загиблих, поранених та ненароджених. За різними оцінками, від 8 до 10 мільйонів наших земляків полягли на полях боїв, загинули в окупації, у концтаборах на чужині. Десятки тисяч українських міст і сіл були перетворені на руїни, чверть мешканців залишилися без даху над головою. Громадськість Горішніх Плавнів згадала тих, чиє життя забрала війна, прихилила квіти до підніжжя меморіалу.


З нагоди свята в читальній залі центральної міської бібліотеки для молоді також було проведено літературно-музичний калейдоскоп «Є пам’ять, якій не буде кінця». У малій залі Палацу культури і творчості організовано концерт творчих колективів Палацу культури і творчості.