50 сесія Горішньоплавнівської міської ради

27.11.2019, 09:18

Засідання п’ятдесятої сесії Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області сьомого скликання відбулося 26 листопада у великій залі виконавчого комітету. Вів засідання міський голова Дмитро Биков. Участь у роботі взяли 25 депутатів. 


Першим на сесії було питання «Про звіт міського голови про діяльність виконавчих органів Горішньоплавнівської міської ради та здійснення державної регуляторної політики за 2019 рік», доповідав міський голова Дмитро Биков ( ЗвітПрезентація ).


У розділі питань житлово-комунального господарства та будівництва директор департаменту ЖКГ Петро Василюк доповів про зміни до Програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою Горішньоплавнівської об’єднаної територіальної громади на 2019-2023 роки: за рахунок додаткових коштів, виділених з міського бюджету 1,2 млн грн та внутрішнього пересування 1, 5 млн грн збільшити видатки і направити КП «СпецЕко» (362 тис. грн) на утримання об’єктів благоустрою – улаштування каркасу з дощатим покриттям на фонтані у сквері FERREXPO, ремонт стели «Любіть своє місто, бережіть його красу»; КП «Міськсвітло» (632 тис. грн) на утримання міського Парку культури і відпочинку, консервація фонтану, й утримання зовнішнього освітлення – прикрашання площі у сквері FERREXPO до Новорічних свят, придбання 4 прожекторів для підсвічування меморіальної споруди «Землякам – учасникам бойових дій» і 6 для встановлення на будівлі виконкому, оплата електроенергії, заміна 6 світильників на футбольному полі біля яхт-клубу; ДЖКГ – 20 тис. грн на придбання гранітної плитки для пам’ятника, 197 тис. грн на оплату послуг з благоустрою територій, прилеглих до місць масового відпочинку на воді м.Горішні Плавні, 200 тис. грн на виготовлення проєкту «Реконструкція площі біля Палацу культури і творчості»; КП «Рембудсервіс» – 247 тис. грн фінансова підтримка на поточні видатки для придбання матеріалу для ремонту; на поповнення статутного капіталу КП «Міськсвітло» 148 тис.грн, КП «Готель «Славутич» 240 тис.грн, КП «СпецЕко» 900 тис. грн.


Затвердили зміни до Програми охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки Горішньоплавнівської об’єднаної територіальної громади на 2016-2020 роки, у додаток до «Програми підтримки співвласників багатоквартирних будинків м. Горішні Плавні на 2019-2022 роки». Затвердили «Програму надання дотації на відшкодування різниці між економічно обґрунтованим тарифом та тарифом, встановленим для населення на проїзд до садових товариств у місті Горішні Плавні на 2020-2023 роки», внесли зміни до Програми забезпечення виконання рішень суду, здійснення видатків на представництво у судах та витрат виконавчого провадження по департаменту житлово-комунального господарства Горішньоплавнівської міської   ради Полтавської області на 2019 -2023 роки.


Начальник управління по інвестиціях та будівництву Олександр Кравченко доповів про зміни до  Програми з будівництва (реконструкції) об’єктів комунальної власності Горішньоплавнівської об’єднаної територіальної громади на 2019 -2021 роки, про прийом-передачу відділу культури, спорту і туризму Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області витрат по об’єкту  «Реконструкція нежитлових приміщень за адресою: просп. Героїв Дніпра, 40 м. Горішні Плавні Полтавської області», про прийом-передачу відділу культури, спорту і туризму Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області витрат по об’єкту  «Реконструкція вхідної групи без зміни геометричних розмірів до будівлі КЗ «Централізована бібліотечна система Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області».


Депутати Горішньоплавнівської міської ради затвердили Програму підтримки  КП «Редакція міської газети «Громадська думка» в частині забезпечення діяльності ЗМІ на 2020 рік, міську Програму оздоровлення та відпочинку дітей на 2020-2024 роки, міську  Програму реалізації молодіжної політики, підтримки сім'ї, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на 2020-2024 роки, Програму забезпечення культурного дозвілля для жителів м. Горішні Плавні із залученням муніципального духового оркестру на 2020-2022 роки, Програму фінансової підтримки комунального підприємства «Міський Палац культури і творчості» та здійснення внесків до його статутного капіталу на 2020-2022 роки.


Депутати Горішньоплавнівської міської ради опрацювали 11 питань житла, 8 питань приватизації та обліку комунального майна, 13 питань поновлення прав користування земельними ділянками. Начальник управління архітектури і містобудування Михайло Шкопотко доповів 52 профільних проєктів рішень, серед яких: про надання згоди на прийняття земельної ділянки до комунальної власності, про проведення інвентаризації земель комунальної власності, про затвердження містобудівної документації, про затвердження проєктів землеустрою, про надання дозволів на розробку технічної документації із землеустрою, про погодження технічних документацій із землеустрою, про затвердження проєктів із землеустрою, про припинення договору оренди, про передачу фізичним та юридичним особам в оренду земельних ділянок.


Заслухали начальника фінансового управління Аллу Говорун про затвердження звіту про виконання міського бюджету за 9 місяців 2019 року. Повідомила, що міський бюджет за доходами за 9 місяців 2019   року   виконано на 104%, без врахування трансфертів – на 108%. Загальний фонд міського бюджету виконано на 100,1%. Недовиконано план на 9 млн грн за офіційними трансфертами. За податками і зборами загальний фонд перевиконано на 9,7 млн грн. Доходи загального фонду без урахування трансфертів за 9 місяців 2019 року виконано на 102,4 %. Основними джерелами податкових надходжень до міського бюджету є податок на доходи фізичних осіб, питома вага якого складає 51,1% від доходів загального фонду. До міського бюджету надійшло 280 млн грн,   план виконано на 99 %. Найбільшим платником податку є ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат». Понад 40% надходжень від податку з доходів фізичних осіб, 90% коштів від плати за землю та 100%  рентна плати за надра місцевого значення надходить від основного підприємства міста. З державного бюджету медична й освітня субвенції надійшли в повному обсязі в сумі 60 млн грн. З обласного бюджету соціальні субвенції надійшли лише на 89 %. Міський бюджет недоотримав субвенцій на  9,3 млн грн. Міський бюджет по доходах спеціального фонду за 9 місяців 2019 року виконано на 158 %. Основними джерелами формування спеціального фонду є екологічний податок, який перевиконано на 117 %. 


Міський  бюджет   за  видатками за 9 місяців 2019 року виконаний на 88%, у тому числі: за загальним фондом – на 92%, за спеціальним фондом - на 76 %. Першочергово проводилося фінансування витрат на заробітну плату працівників бюджетних установ, харчування, придбання медикаментів, оплату комунальних послуг та інших захищених статей бюджету. Спеціальний фонд за видатками виконаний за 9 місяців 2019 року  на 76 %. Видатки по цільових фондах та за рахунок власних надходжень бюджетних установ та закладів проведені в межах отриманих джерел на цю мету.


Розглянули та ухвалили проєкт рішення про надання дозволу КП ВУВКГ на отримання кредитних коштів у сумі 2 млн грн на умовах овердрафту. 


Опрацювали проєкт рішення «Про внесення змін до рішення міської ради від 18 грудня 2018 «Про міський бюджет на 2019 рік». Начальник фінансового управління зазначила, що загальний обсяг міського бюджету зменшується управлінню соціального захисту населення на 78 тис. грн, у тому числі: за рахунок зменшення субвенції із обласного бюджету: на пільгове медичне обслуговування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; видатки на поховання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни; встановлення телефонів інвалідам І і ІІ групи на 16,5 тис. грн. Також за рахунок зменшення відділу освіти на 60 тис. грн, управлінню охорони здоров’я на 2 тис. грн на відшкодування частини вартості путівки дитячим закладам оздоровлення та відпочинку за надані послуги з оздоровлення та відпочинку дітей, які виховуються в сім'ях з дітьми.  Алла Говорун відзначила, що резервний фонд збільшено на 84 тис. грн.