Апаратна нарада

28.11.2019, 09:27

25 листопада у великій залі Горішньоплавнівської міської ради відбулася апаратна нарада за головування міського голови Дмитра Бикова та за участі керівників структурних підрозділів Горішньоплавнівської міської ради, виконавчого комітету, комунальних підприємств, установ, організацій та закладів, органів державної влади.  

Міський голова представив нового директора ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6 Лілію Федоренко, яка одержала перемогу в конкурсі на вакантну посаду, побажав їй професійних успіхів. За вагомий внесок у розвиток міського телевізійного простору, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди Дня працівників радіо, телебачення і зв'язку вручив редактору студії «ГОК ТВ» ТОВ «Телерадіокомпанія «ГОК» Юлії Ахінян грамоту Департаменту інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю Полтавської ОДА. 

У ході апаратної наради йшлося про стан справ на світовому ринку залізорудної сировини, про перспективу децентралізації влади та зменшення розміру освітньої субвенції на Салівську та Дмитрівську ЗОШ. 

Очільник міста зауважив, що за наявною інформацією в Україні в 2019 році ЗНО з фізики не склали 15% абітурієнтів, з української мови - 15% , з математики - 19%. За результатами вступу до вищих навчальних закладів найбільша кількість випускників шкіл обрала юридичну спеціальність, найменша - гірничу. Цьогоріч до вищих навчальних закладів України подано 600 тис. заяв (362 тис. – на бюджетні місця), із них 45 тис. осіб обрали юриспруденцію, 32 тис. – менеджмент, 25 тис. - філологію, 21 тис. – інформатику, 20 тис. – журналістику, 19 тис. – психологію, 16 тис. – економіку, 15 тис. - інженерію програмного навчання,  14 тис. - маркетинг, 14 тис. - фінанси і банківську справу. І всього 1,3 тис. – хімію, 1 тис. – географію, 692 – математику,  535 –фізику, 267 – металургію. 

Заслухали начальника міського відділу освіти Лілію Щербину, яка презентувала інформацію про місце навчання випускників 9-х та 11-х класів шкіл міста 2018-2019 навчального року. Лілія Щербина доповіла, що в минулому навчальному році в місті дев’ятий клас закінчили 408 учнів. З них 178 дітей продовжили навчання в 10 класі, 126 - у коледжах і технікумах, 89 - у професійно-технічних навчальних закладах, 14 дітей навчаються за кордоном. У політехнічний коледж міста вступили 93 учні, у Вище професійне гірничо-будівельне училище - 75. Найбільш популярними серед випускників стали професії: медпрацівник, перукар, автомобіліст, педагог, працівник торгівлі. Найменш популярними виявилися гірнича справа, кухар. Цьогоріч 11 класів закінчили 196 дітей, із них 147 осіб навчаються у вищих закладах ІІІ-ІV рівнів акредитації. З них 18 вивчають інформаційні технології, 14 - медицину, 12 - управління і менеджмент, 12 - економіку і фінанси, 11 - філологію, 8 - педагогіку, 6 - транспорт і машинобудування, 6 -готельно-ресторанну справу, 5 - мистецтво, рекламу, дизайн, біологію, 4 - гірничу справу, історію, археологію, право. 23 випускники продовжують навчання за кордоном (Польща, Чехія, США, Литва, Китай). 8 дітей працевлаштувалися. Міський голова наголосив на необхідності формувати для вищих навчальних та професійно-технічних навчальних закладів замовлення на робочі та спеціальні технічні спеціальності, затребувані на підприємствах міста, проводити профорієнтацію для старшокласників та мотивувати їх. Дмитро Биков також зауважив про необхідність профорієнтації та працевлаштування молоді з обмеженими фізичними можливостями. 

Директор КП «Редакція міської газети «Громадська думка» Тетяна Терен доповіла про результати роботи в напрямку створення на базі підприємства FM радіо «Кварцит». Повідомила, що мовлення планують розпочати з 02 грудня на FM-частоті - 98,4 МГц. Передачі транслюватимуть із 7.00 до 7.40; із 11.00 до 11.40; із 18.00 до 18.40 щоденно, а в інший час на цій частоті відбуватиметься радіомовлення радіо «Промінь». 

Дмитро Биков привітав учнів закладів загальної середньої освіти міста зі здобутками: учня 11 класу СЗОШ І-ІІІ ступенів №4 Владлена Володавчика із відзнакою – стипендією імені Героя Небесної Сотні - Героя України Ігоря Сердюка; учня 8 класу СЗОШ І-ІІІ ступенів №5 Артема Вінівітіна із ІІ місцем на обласних змаганнях з математики ім. М.В.Остроградського; ученицю СЗОШ І-ІІІ ступенів №5 Марину Манзюк із ІІІ місцем у номінації «Творча робота» дев'ятого обласного літературного конкурсу «Відлуння заповітів земляків»;  учня СЗОШ І-ІІІ ступенів №3 Романа Безперстова й учня ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Нікіту Наумова із ІІІ місцями обласного конкурсу «Фізика в житті людини».

Відзначив футбольну команду «Гірник-Спорт», якій вдалося піднятися із XIII на IX місце в турнірній таблиці першої ліги сезону 2019-2020. Побажав гравцям і тренерам успіхів у наступних змаганнях.

Очільник міста привітав боксера вихованця ДЮСШ № 1 Євгенія Павловського (тренер Віктор Чирочка) із перемогою на Кубку України з боксу, що відбувся в м. Запоріжжі 12-17 листопада.   

Дмитро Биков відзначив роботи художників Олексія й Оксани Іванюків, які можна оглянути в міській виставковій залі.   

Начальник відділу культури, спорту і туризму Ірина Зеленська доповіла про основні культурно-мистецькі та спортивні заходи найближчих двох тижнів. 29 листопада в Палаці культури і творчості відбудуться святкові заходи до Дня першопрохідців: урочисті привітання й концертна програма. 05 грудня в центральній міській бібліотеці захід для молоді до Дня Збройних сил України «Українська армія – школа мужності», у малій залі Палацу культури і творчості - святковий концерт до Дня Збройних сил України. 07 грудня о 17.00 годині пройде казковий шоу-мюзикл «Аладдін і чарівна лампа» театру пригод і фантастики «Каскадер».