Участь міста у третьому Українському жіночому конгресі та Другому всеукраїнському форумі міст підписантів Європейської Хартії

12.12.2019, 14:59

10-11 грудня за участі перших осіб держави в м. Києві пройшов третій Український жіночий конгрес, 12 грудня - Другий всеукраїнський форум міст підписантів Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків: методи та інструменти впровадження засад Хартії. 


Участь у заходах всеукраїнського масштабу від м. Горішні Плавні взяли заступник міського голови Надія Угнічева, директор департаменту економічного розвитку та ресурсів Ольга Овчиннікова.


Надія Угнічева повідомила, що Український жіночий конгрес зібрав близько 700 найактивніших успішних жінок і чоловіків з політики, бізнесу, неурядових організацій та медіа, щоб об’єднати їх довкола ідеї забезпечення ґендерної рівності в різних секторах українського суспільства як базового елементу сталого розвитку нашої держави.


У тематичних обговореннях взяли участь 90 топ-спікерів, серед яких були перші особи держави, українські та іноземні парламентарі, представники міжнародних організацій, місцевого самоврядування, українські та закордонні експерти: перша леді України Олена Зеленська, сенаторка Канади Донна Даско, спеціальна представниця Генерального секретаря НАТО з питань жінок, миру і безпеки Клер Хатчінсон, Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков, віцеспікерка Верховної Ради України, співголова МФО «Рівні можливості» Олена Кондратюк, голова Верховного Суду України Валентина Данішевська, віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитро Кулеба, інші.


У ході зустрічі учасники Конгресу обговорили питання рівного доступу до політичної та економічної участі, залучення жінок у сектор безпеки та миробудування, боротьба з ґендерно обумовленим насильством, а також подолання стереотипів та посилення ґендерної освіти і виховання. 


Заступник міського голови Надія Угнічева поінформувала, що 12 грудня в рамках Проекту ПРОМІС відбувся Другий всеукраїнський форум міст підписантів Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків, де були опрацьовані методи та інструменти впровадження засад Хартії. Європейська Хартія рівності чоловіків та жінок – це один з основоположних документів у сфері забезпечення гендерної рівності, яким забороняється дискримінація за будь-якими ознаками статі, раси, етнічного або соціального походження, генетичних особливостей, мови, релігії або переконань, політичних або інших поглядів тощо. Хартія закликає європейські регіональні та місцеві органи самоврядування взяти на себе зобов’язання використовувати свої повноваження і партнерства для досягнення більшої рівності серед своїх громадян.