Футбольному клубу «Гірник-Спорт» - 25

16.12.2019, 16:08

13 грудня футбольний клуб «Гірник-Спорт» відзначив 25-річчя своєї діяльності. Урочистості відбулися у великій залі міського Палацу культури і творчості. На святковий захід завітали почесні гості – секретар міської ради Сергій Дорота, голова правління ПрАТ «Полтавський ГЗК» Віктор Лотоус. На початку свята присутні переглянули відеофільм про славний шлях «Гірника-Спорту», про знаменні перемоги зіркових футболістів і мудрих тренерів команди. 


Клуб «Гірник-Спорт» був створений 12 грудня 1994 року. На той час наше місто мало багату футбольну історію. Десятки років була футбольна команда «Гірник», яка виступала в багатьох турнірах республіканського рівня. У 1995 році «Гірник-Спорт» дебютував у професійних змаганнях і з того часу є беззмінним їх учасником. Створена футбольна структура отримала міцну підтримку з боку надійного партнера – підприємств групи компаній Ferrexpo. На початку XXI століття в «Гірника-Спорту» з’явився власний футбольний стадіон на базі спортивного комплексу «Юність», розрахований на 2,5 тис. глядачів. За підтримки гендиректора Полтавського ГЗК Володимира Бадагова в короткий термін було зведено адміністративну будівлю, яка стала гордістю клубу. Спортивна база стала однією з кращих серед клубів професійної футбольної ліги країни. Першим тренером «Гірника-Спорту» був Анатолій Думанський, який пропрацював з командою перші п’ять років. Під його керівництвом команда двічі потрапляла в квартет кращих в чемпіонаті України другої ліги. Завдяки появі нових стадіонів зі штучним покриттям, безперебійно працювали секції дитячо-юнацького футбольного клубу (ДЮФК) «Гірник-Спорт». Його директором стала Тетяна Каплун. Тренерський склад ДЮФК «Гірник-Спорт» очолив старший тренер Олександр Бідник. ДЮФК «Гірник-Спорт» виконує велику соціальну місію: у десяти вікових категоріях вихованці розвивають себе як особистість. Юнацькі команди «Гірника-Спорту» - постійні учасники чемпіонатів Полтавської області та національних змагань дитячо-юнацької футбольної ліги України. Найуспішнішим для команди «Гірник-Спорт» під час виступів у другій професіональній футбольній лізі України був сезон 2013-2014 років. За його підсумками команда посіла перше місце і отримала путівку в першу лігу. На той час «Гірник-Спорт» змагався під керівництвом головного тренера Ігоря Жабченка. У перший рік виступів у першій лізі команда завоювала бронзові медалі. Сьогодні «Гірник-Спорт» знову очолює Ігор Жабченко. 


У цей святковий вечір на сцену першим запросили президента клубу «Гірник-Спорт» Петра Каплуна. Привітавши учасників заходу, він зазначив, що клуб постійно відчуває підтримку адміністрації Полтавського ГЗК, містян, уболівальників. «Я всім за це дуже вдячний. Сподіваюся, що й надалі ми будемо її відчувати: і в моменти перемог, і гіркі хвилини невдач. Усі досягнення клубу – наші спільні», – підсумував Петро Каплун.


Секретар міської ради Сергій Дорота, вітаючи футбольний клуб, підкреслив, що 25 років діяльності клубу це не так вже й мало. «Уже є своя особлива історія – збудовані стадіон і адміністративно-побутовий корпус, є багато досягнень і перемог. Але найголовніше в цій історії – участь молоді, яка хоче виступати, змагатися і перемагати», – наголосив секретар міської ради, подякувавши Петрові Каплуна за важливу й результативну діяльність, спрямовану на розвиток футболу в місті, області, країні. Сергій Дорота побажав колективу клубу фінансової стабільності, нових перемог і досягнень і вручив президенту клубу Петрові Каплуну подарунок для колективу «Гірника-Спорту» – картину місцевого художника з краєвидами рідного міста.


За вагомий внесок у розвиток дитячо-юнацького футболу в місті, підготовку спортсменів високого рівня, багаторічну сумлінну працю та з нагоди 25-річного ювілею президенту клубу «Гірник-Спорт» Петру Каплуну, колективу громадської організації ФК «Гірник-Спорт» було оголошено подяку міського голови Дмитра Бикова.


Голова правління ПрАТ «Полтавський ГЗК» Віктор Лотоус у своїй вітальній промові зазначив, що упродовж 25 років адміністрацію Полтавського ГЗК пов’язує велика дружба із клубом «Гірник-Спорт», а сьогодні вже і Єристівський, і Біланівський ГЗК. Це відносини побудовані на загальнолюдських принципах і аспектах соціальної відповідальності. «Ми впевнені в тому, що в нашому місті повинен розвиватися спорт, зокрема і футбол. Від імені керівництва Єристівського та Біланівського гірничо-збагачувальних комбінатів – Миколи Горошка і Юрія Химича, від себе особисто бажаю клубу спортивних успіхів, волі до перемоги», – сказав Віктор Лотоус, повідомивши, що в якості подарунка три підприємства спрямують на потреби клубу 100 тис. грн.


Цього святкового вечора з 25-річчям футбольний клуб «Гірник-Спорт» вітали генеральний директор Полтавського ГЗК 1998-2007 років, почесний громадянин Горішніх Плавнів Володимир Бадагов,  президент професійної футбольної ліги України Сергій Макаров, віце-президент ФК «Ворскла» Олег Лисак та його радник Геннадій Слюсарев, спортивний директор «Ворскли» Олександр Фундерат. 


Вражаючим став показ футболок зірок світового футболу, які грали на найкращих спортивних аренах світу, з особистої колекції Максима Симороза зі столиці. А також сценічний виступ команди «Укрфристайл» (м.Київ), члени якої досконало володіють технікою поводження з м’ячем. Неймовірна спритність, досконалість рухів, віртуозність майстрів заворожила юних футболістів, присутніх в залі. Також святкові вітання адресували футбольному клубу творчі колективи міського Палацу культури і творчості, школа танцю «REMA DANCE FAMILY».