Засідання виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради

19.12.2019, 14:15

На засіданні виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради, яке відбулося 17 грудня 2019 року, розглядалися питання соціально-економічного розвитку, гуманітарного й соціального напрямків, житлово-комунального господарства, майнових і природних ресурсів, архітектури й містобудування. Вів засідання міський голова Дмитро Биков.


У розділі питань соціально-економічного розвитку депутати міської ради схвалили проєкт бюджету Горішньоплавнівської міської об’єднаної територіальної громади на 2020 рік. Визначили на 2020 рік: доходи бюджету Горішньоплавнівської міської об’єднаної територіальної громади у сумі 741 508 091 гривня, у тому числі доходи загального фонду бюджету – 689 799 091 гривня та доходи спеціального фонду бюджету – 51 709 000 гривень; видатки бюджету Горішньоплавнівської міської об’єднаної територіальної громади у сумі 740 731 120 гривень, у тому числі видатки загального фонду бюджету – 592 242 120 гривень та видатки спеціального фонду бюджету – 148 489 000 гривень; повернення кредитів до бюджету Горішньоплавнівської міської об’єднаної територіальної громади у сумі 7 593 200 гривень, у тому числі повернення кредитів до спеціального фонду бюджету – 7 593 200 гривень; надання кредитів з бюджету Горішньоплавнівської міської об’єднаної територіальної громади у сумі 7 876 200 гривень, у тому числі надання кредитів із загального фонду бюджету – 283 000 гривень та надання кредитів із спеціального фонду бюджету – 7 593 200 гривень; профіцит за загальним фондом бюджету Горішньоплавнівської міської об’єднаної територіальної громади у сумі 97 273 971 гривня; дефіцит за спеціальним фондом бюджету Горішньоплавнівської міської об’єднаної територіальної громади у сумі 96 780 000 гривень; оборотний залишок бюджетних коштів бюджету Горішньоплавнівської міської об’єднаної територіальної громади у розмірі 100 000 гривень, що становить 0,017 відсотків видатків загального фонду бюджету; резервний фонд бюджету Горішньоплавнівської міської об’єднаної територіальної громади у розмірі 5 754 169 гривень, що становить 0,97 відсотків видатків загального фонду бюджету. Затвердили на 2020 рік розподіл коштів бюджету розвитку на здійснення заходів на будівництво, реконструкцію і реставрацію об'єктів виробничої, комунікаційної та соціальної інфраструктури за об'єктами; розподіл витрат бюджету Горішньоплавнівської міської об’єднаної територіальної громади на реалізацію місцевих/регіональних програм у сумі 303 033 430 гривень. Визначили на 2020 рік, відповідно до статті 55 Бюджетного кодексу України, захищеними видатками бюджету Горішньоплавнівської міської об’єднаної територіальної громади видатки загального фонду на оплату праці працівників бюджетних установ; нарахування на заробітну плату; придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів;  забезпечення продуктами харчування; оплату комунальних послуг та енергоносіїв; поточні трансферти населенню; поточні трансферти місцевим бюджетам; обслуговування місцевого боргу; компенсацію процентів, сплачуваних банкам та/або іншим фінансовим установам за кредитами отриманими громадянами на будівництво (реконструкцію) чи придбання житла.


Схвалили проєкт Програми економічного і соціального розвитку Горішньоплавнівської міської об’єднаної територіальної громади Полтавської області на 2020 рік. Погодили облікову політику комунального некомерційного підприємства «Лікарня інтенсивного лікування І рівня м. Горішні Плавні» Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області», комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги в м. Горішні Плавні Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області».


Заслухали звіти директорів комунальних підприємств про результати фінансово-господарської діяльності за 9 місяців 2019 року –  Тетяни Терен, КП «Редакція міської газети «Громадська думка», Артема Питулька, КП «Архітектура і кадастр».


У розділі питань гуманітарного та соціального напрямів доповнили список дітей перших двох років життя із числа малозабезпечених сімей для безкоштовного забезпечення продуктами дитячого харчування з грудня 2019 року, розглянули питання служби у справах дітей, сім’ї та молодіжної політики – про встановлення опіки над малолітніми, про дозвіл на здійснення правочину стосовно житла неповнолітньої дитини, про визначення способу участі батька у вихованні малолітньої дитини, про затвердження висновку служби у справах дітей, сім’ї та молодіжної політики про підтвердження місця проживання неповнолітньої дитини.


Розглянули питання житлово-комунального господарства щодо встановлення розміру внесків за обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку теплової енергії для споживачів житлових будинків, регламентованих Законом України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» відповідно до «Методики визначення розміру внеску за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку та їх розподіл між споживачами комунальних послуг, власниками (співвласниками) приміщень, обладнаних індивідуальними системами опалення та/або гарячого водопостачання». Оплата внесків проводитиметься щоквартально по кожному будинку, про що в платіжній квитанції буде зазначено.


Також скасували рішення виконавчого комітету від 27.08.2019 №282 «Про коригування тарифів на теплову енергію та послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання для КВП «Теплоенерго» у зв’язку із зміною деяких статей повної собівартості планових витрат з виробництва, транспортування та постачання теплової енергії, а також послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води, які збільшуються на 17,5%. Це обумовлено підвищенням ціни на природний газ з 01.01.2020 року до рівня 5800 грн за 1000 м³ для всіх категорій споживачів, що збільшить витрати на паливо на 16,4%; підвищення з 01.09.2019 року ціни на холодну воду і водовідведення для потреб населення, відповідно до рішення виконкому від 27.08.2019 №283, збільшує витрати за статтею «холодна вода» на 18,1%; підвищення прожиткового мінімуму, відповідно до Закону України «Про державний бюджет України на 2020 рік», до 2270 грн збільшує витрати за статтями «оплата праці» та «ЄСВ» на 2,5%; підвищення екологічного податку, відповідно до Закону України «Про державний бюджет України на 2020 рік», підвищить розмір податку за забруднення навколишнього середовища на 193,7%, що складе збільшення 2264 тис. грн; затвердження інвестиційної програми за проєктом з реконструкції котельні по пров. Енергетиків, 31 з метою підвищення ефективності системи теплопостачання значно збільшить витрати інвестиційної складової на розвиток виробництва.


Члени виконавчого комітету опрацювали питання майнових та природних ресурсів, житлові питання, архітектури і містобудування, затвердили План діяльності з підготовки регуляторних актів виконавчим комітетом на 2020 рік, План роботи виконавчих органів Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області на 2020 рік.