Як зараховується страховий стаж за період ведення підприємницької діяльності?

26.12.2019, 08:45

Відповідно до п.3.1 розділу XV “Прикінцеві положення” Закону 1058 до страхового стажу для визначення права на призначення пенсії згідно із статтею 26 Закону 1058 включаються періоди ведення підприємницької діяльності із застосуванням:

1) загальної системи оподаткування (за умови сплати внесків за весь період ведення підприємницької діяльності);

2) спрощеної системи оподаткування, а також із застосуванням фіксованого податку:

а) з 01 січня 1998 по 30 червня 2000, що підтверджується довідкою про реєстрацію як суб'єкта підприємницької діяльності (свідоцтвом про держреєстрацію);

б) з 01 липня 2000 за умови сплати страхових внесків (єдиного внеску).

Як ви знаєте, з 01 липня 2000  для зарахування до стажу використовуються дані персоніфікованого обліку. Проте, є такі підприємці, що не подавали звіти за деякі періоди діяльності, бо вважали це за непотрібне. Відновити таку інформацію можна тільки через перевірку, проведену за особистою заявою підприємця відділом контрольно-перевірочної роботи Пенсійного фонду (за даними Державної фіскальної служби за відповідні періоди).

Нагадаємо, з 01 січня 2020 страховий стаж повинен становити 27 років, з подальшим збільшенням цього показника на 12 місяців щорічно. Ті громадяни, які  претендуватимуть на пенсію за віком після 2028 року, повинні будуть підтвердити 35 років страхового стажу.

Загальновідомо, що підприємництво – це самостійна, ініціативна, систематична господарська діяльність, яка здійснюється з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку. З об’єктивних і суб’єктивних причин вони усіляко ухиляються від сплати обов’язкових платежів, ігноруючи той факт, що першочерговою умовою одержання пенсійної виплати є набуття необхідного страхового стажу. 

Всі громадяни мають змогу зареєструватися на офіційному порталі Пенсійного фонду України www.pfu.gov.ua та контролювати не тільки свої офіційні доходи, а і факт сплати внесків роботодавцем, що дає підстави в подальшому підтвердити страховий стаж.


Горішньоплавнівський відділ

обслуговування громадян (сервісний центр)