Сесія Горішньоплавнівської міської ради

22.01.2020, 09:09

21 січня в міській раді відбулася п’ятдесят друга сесія Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області сьомого скликання. Пленарне засідання вів міський голова Дмитро Биков. Участь у роботі сесії взяли 25 депутатів.


Директор департаменту житлово-комунального господарства Петро Василюк доповів питання житлово-комунального господарства. Депутати міської ради внесли зміни до Програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою Горішньоплавнівської ОТГ на 2019-2023 роки. Виділили КП «СпецЕко» 250 тис. грн на облаштування майданчика для шезлонгів у зоні відпочинку в районі вул. Конституції, 42; 500 тис. грн – на придбання та встановлення лавочок по вул. Набережній, 1 млн грн - на будівництво огорожі по вул. Строни, 7. КП «Вічність» внесли 1,5 млн грн до статутного капіталу підприємства. Для будівництва майданчика для зупинки автотранспорту в районі вул. Конституції, 32/33 передбачили 298 тис. грн, для реконструкції тротуару по вул. Миру від вул. Строни до будинку № 10 по вул. Миру – 250 тис. грн.   


Внесено зміни до Програми охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки Горішньоплавнівської об’єднаної територіальної громади на 2016-2020 роки. На 2020 рік із фонду охорони навколишнього середовища виділено 11,3 млн грн на будівництво огорожі та КПП існуючого звалища ТПВ, реконструкцію берегоукріплення паркового озера, реконструкцію аероакселатора № 1 каналізаційних очисних споруд по вул. Будівельників, 7; придбання водного комбайна для відновлення сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану міських водойм, озеленення частини вул. Конституції, інше.  


Заслухали начальника управління по інвестиціях та будівництву Олександра Кравченка щодо змін до Програми з будівництва (реконструкції) об’єктів комунальної власності   міста Горішні Плавні на 2019-2020 роки. За рахунок перерозподілу вільних залишків 370 тис. грн буде виділено за спеціальним фондом на будівництво в закладах освіти й установах соціальної сфери. 


Начальник відділу організаційного забезпечення діяльності міської ради Інна Марченко поінформувала про виділення коштів у розмірі 510 тис. грн для надання депутатами міської ради матеріальної допомоги малозахищеним громадянам у 2020 році з розрахунку 15 тис. грн на кожного депутата. 


Лілія Щербина – начальник відділу освіти, прокоментувала проєкт рішення щодо проведення конкурсу на визначення опорного закладу в Горішніх Плавнях для учнів 5-11 класів Салівської сільської школи І ступеню. Лілія Щербина окреслила проблемні питання сільської школи: відсутність кваліфікованих педагогічних кадрів із окремих навчальних предметів, відсутність належної матеріально-технічної бази, і, як результат, – низький рівень надання освітніх послуг у старшій школі. Проєкт рішення дозволить визначити одну з міських шкіл опорним закладом, який будуть відвідувати учні 5-11 класів Салівської сільської школи. Для цих дітей буде організовано підвезення в Горішні Плавні. Учні 1-4 класів відвідуватимуть школу в Салівці. 


Дмитро Биков пояснив: «Переведення учнів старшої Салівської школи в міський навчальний заклад - це не питання економії. Це робота в напрямку забезпечення належних умов для отримання учнями якісної освіти, рівноцінних можливостей із навчання та розвитку». Депутати міської ради узгодили проєкт рішення, затвердили склад конкурсної комісії та Положення про опорний заклад освіти.


Опрацювали питання економічного розвитку та ресурсів. Директор департаменту економічного розвитку та ресурсів Ольга Овчиннікова прозвітувала про зміни та доповнення до Стратегічного плану розвитку Горішньоплавнівської міської об’єднаної територіальної громади Полтавської області. Зазначила, що у Стратегію розвитку внесено Салівський та Келебердянський старостинські округи, за ініціативою громадських діячів доповнено новими проєктами розвитку міської ОТГ.


У ході пленарного засідання депутати міської ради погодили проєкт рішення про дозвіл на укладання договорів на закупівлю послуг з оренди житла на 2020 рік для працівників галузі освіти, кваліфіковані послуги яких необхідні територіальній громаді. «Дякую Благодійному фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату» за вагому щорічну фінансову підтримку, спрямовану на оренду житла для фахівців бюджетної сфери, які так потрібні в місті. Завдяки підтримці фонду 37 фахівців галузі освіти й охорони здоров’я забезпечено   житлом на умовах оренди», - зауважив Дмитро Биков.   


Розглянули проєкт рішення про прийняття в комунальну власність Горішньоплавнівської міської ОТГ бібліотечних фондів сіл Кременчуцького району, що будуть передані на баланс комунального закладу «Централізована бібліотечна система Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області».


Затвердили розмір статутних капіталів та нової редакції статутів КП ВУВКГ, комунального некомерційного підприємства «Лікарня інтенсивного лікування І рівня м. Горішні Плавні».


Розглянули проєкти рішень, що стосуються житлових питань, обліку комунального майна, поновлення прав користування земельними ділянками, архітектури і містобудування.


Опрацювали фінансові питання, які доповіла начальник фінансового управління Алла Говорун: про затвердження переліку одержувачів бюджетних коштів бюджету Горішньоплавнівської міської об’єднаної територіальної громади на 2020 рік; про внесення змін до рішення міської ради від 18 грудня 2018 «Про міський бюджет на 2019 рік». 


Депутати Горішньоплавнівської міської ради розглянули та узгодили проєкт рішення «Про внесення змін до рішення міської ради від 19 грудня 2019 «Про бюджет Горішньоплавнівської міської об’єднаної територіальної громади на 2020 рік». Рішенням визначили видатки бюджету Горішньоплавнівської міської ОТГ у сумі 768 млн грн: 594 млн грн - по загальному фонду, 174 млн грн - по спеціальному фонду. Профіцит за загальним фондом бюджету складає 96 млн грн, дефіцит за спеціальним фондом - 122 млн грн. Загальний обсяг видатків бюджету збільшили на 26 млн грн, у тому числі на 11 млн грн департаменту житлово-комунального господарства на заходи з охорони та раціонального використання природних ресурсів. Також виконавчому комітету на 137 тис. грн на відшкодування  витрат за цілодобове перебування дітей з сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах з міста Горішні Плавні в Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей  Кременчуцької міської ради Полтавської області; відділу культури, спорту і туризму на 108 тис. грн на завершення  капітального ремонту  санвузла; департаменту  житлово-комунального господарства на 14,5 млн грн на  заходи з благоустрою, утримання та розвиток доріг та дорожньої інфраструктури,   внесок до  статутного  капіталу; управлінню по інвестиціях та будівництву на 370 тис. грн на здійснення заходів із будівництва, реконструкції і реставрації об’єктів   виробничої, комунікаційної та соціальної інфраструктури.