Апаратна нарада

30.01.2020, 08:32

27 січня міським головою Дмитром Биковим проведено апаратну нараду для керівників структурних підрозділів Горішньоплавнівської міської ради, виконавчого комітету, комунальних підприємств та бюджетних закладів, установ, організацій.


Очільник міста окреслив наймасштабніші проєкти 2019 року та основні плани, завдання роботи органу місцевого самоврядування на 2020 рік, акцентував увагу на пріоритетних напрямках розвитку міста. Це, перш за все, - впровадження енергозбереження, модернізація інженерних мереж, основних фондів, благоустрій міста, підтримка закладів охорони здоров’я, культури, спорту. 


Зазначив, що протягом І кварталу 2020 року планують завершити І етап модернізації центральної міської котельні по вул. Енергетиків, 31, що забезпечує теплом і гарячою водою близько 85% будинків міста. Проєкт реалізується в рамках співпраці з НЕФКО із залученням коштів міжнародних фінансових та екологічних фондів, міського бюджету, коштів КВП «Теплоенерго». Вартість проєкту понад 5 млн Євро, з яких 3 млн Євро залучено у виробництво. Виконано реконструкцію приміщення й допоміжного обладнання. Для забезпечення міста теплом та гарячою водою в ході опалювального періоду ведуться роботи зі встановлення та підключення трьох сучасних газових водогрійних котлів Bosch потужністю 30 МВт кожний. До котлів Bosch встановлено три нових сталевих димових труби висотою 30 м кожна, діаметром 1600 мм.У 2020-2021 роках планується виконання робіт із запуску 2 твердопаливних котлів, що будуть працювати на альтернативному паливі пелетах і постачати гарячу воду в міські будинки в міжопалювальний період.   


Особливу увагу у 2020 році адміністрація міста планує приділити переоснащенню та оновленню медичних закладів. «Ми продовжуємо розпочатий у 2017 році курс на поетапну модернізацію медичного обладнання й апаратури, капітальні ремонти відділень і приміщень загального користування закладів охорони здоров’я», - наголосив міський голова. 


У 2019 році за фінансової підтримки Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату» здійснено реконструкцію І поверху Центру ПМСД   із облаштуванням сучасної вхідної групи, холу, реєстратури, прилеглих долікарських кабінетів, туалетів із урахуванням потреб людей із інвалідністю. Завершується капітальний ремонт ІV поверху поліклініки Центру ПМСД. «За підтримки Костянтина Жеваго плануємо виконати реконструкцію ІІІ та ІІ поверхів Центру ПМСД. До кінця 2020 року маємо намір відремонтувати всі поверхи міської поліклініки», - відзначив міський голова.


Міський голова доповів, що у 2020 році розпочато реконструкцію приміщень хірургічного відділення міської лікарні. Виділено 5 млн грн на капітальний ремонт відділення чистої хірургії. Наприкінці 2019 року придбали відеоендоскопічну систему Pentax Medical (2,1 млн грн), наркозну станцію (1,9 млн грн), апарат неінвазійної штучної вентиляції легень для новонароджених (685 тис. грн). Відремонтували 3 рентгенологічних кабінети, що розташовані на IV поверсі Центру ПМСД, IV поверсі міської лікарні, ІІІ поверсі стоматологічної поліклініки. У кабінети придбали і встановили дорогі сучасні рентгенівські системи. На І поверсі міської лікарні відкрили соляну кімнату. Дмитро Биков також повідомив: «У 2020 році згідно з вимогами Національної служби охорони здоров’я України проводимо роботу щодо придбання комп’ютерного томографа вартістю 12 млн грн. На І поверсі міської лікарні для його розміщення здійснюється реконструкція і капітальний ремонт приміщень. Діагностична апаратура такого високого рівня дозволить значно підвищити якість лікування хворих».   


У 2019 році на І поверсі управління соціального захисту населення виконано реконструкцію просторого офісу для громадян, які звертаються за соціальною підтримкою. Здійснено капітальний ремонт приміщень, облаштовано залу й кабінети зручними меблями й сучасною технікою. Ремонт туалетних кімнат виконано з урахуванням потреб людей із обмеженими фізичним можливостями. Вартість робіт - 2 млн грн – міський бюджет. 


У планах 2020 року – створення на базі КП «СпецЕко» дільниці пасажирських перевезень по місту. Очільник міста пояснив: «Така потреба виникла у зв’язку з тим, що приватні перевізники відмовляються обслуговувати маршрут, де більшість пасажирів пенсіонери й пільговики, через його нерентабельність». За кошти міського бюджету придбали ділянку колишньої автобусної станції. ПрАТ «Полтавський ГЗК» передав місту два комфортабельних шведських автобуси «Scania» на 70 місць кожний.Дмитро Биков подякував голові правління ПрАТ «Полтавський ГЗК» Віктору Лотоусу за тісну співпрацю в реалізації соціального проєкту в Горішніх Плавнях. 


Міський голова поінформував про хід реконструкції фізкультурно-оздоровчого комплексу ДЮСШ № 1 по вул. Добровольського, 30. Проєкт передбачає встановлення на стіни і дах сендвіч панелей із безпечним енергоефективним склом, на підлогу - спортивного паркету, обладнання сучасних роздягалень, душових, туалетних кімнат окремо для спортсменів і вболівальників із урахуванням потреб людей з обмеженими фізичним можливостями.


Очільник міста поінформував, що з метою оздоровлення дітей Горішніх Плавнів у ДСОЦ «Горизонт» завершується капітальний ремонт найбільшого 7 корпусу. За кошти Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату» здійснюють роботи з облаштування відкритого стаціонарного басейну розміром 6,5*18,5 метрів, які планують завершити до початку наступного оздоровчого сезону 2020. Проєкти значно підвищать рівень комфорту та якість відпочинку дітей у центрі «Горизонт».  


Серед пріоритетних напрямків розвитку міста міський голова визначив будівництво нового житла. У Горішніх Плавнях завершується будівництво 10-ти поверхового 4-х під’їздного будинку на 171 квартиру по проспекту Героїв Дніпра, 96. Розпочато будівництво нового 10-ти поверхового 2-х під’їздного будинку на 78 квартир по вулиці Миру, 23-А. Забудовник обіцяє здійснити також благоустрій прилеглої території. Також розпочато будівництво нового 10-поверхового 3-під’їздного будинку на 140 квартир на території мікрорайону № 13 по вулиці Першопрохідців, 14. 


Важливим є напрям покращення екологічної ситуації навколишнього середовища. Здійснено роботи з розчищення паркового озера від очерету, водоростей та мулу за допомогою екскаватора, плаваючого екскаватора, земснаряда, споруджено дві ділянки габіонів. У 2019 році з метою забезпечення озера постійним током води з Дніпра від рятувальної станції проведено водогін до скверу Ferrexpo. У 2020 році відбудуться роботи з будівництва водогону від скверу до паркового озера. Забезпечення можливості живлення озера дніпровською водою сприятиме як остаточному вирішенню питання утримання балансу води у водоймі на належному рівні, так і відновленню екосистеми водойми. 


Міський голова повідомив про визначення переможця інвестиційного конкурсу з реконструкції існуючого звалища твердих побутових відходів із облаштуванням сортувальної лінії. Реалізація проєкту дозволить застосувати сучасний підхід у поводженні з твердими побутовими відходами, що застосовується в цивілізованому світі, значно покращить екологічну ситуацію. На 2020 рік із міського бюджету виділено кошти на будівництво огорожі, інженерних комунікацій та контрольно-пропускного пункту існуючого звалища ТПВ.


У 2020 році передбачено виконання значного об’єму дорожніх робіт у місті, зокрема на території Келебердянського та Салівського старостинських округів. Особливу увагу буде приділено аварійній дорозі по вулиці Будівельників. На її ремонт із міського бюджету виділено 3 млн грн.


Дмитро Биков зауважив, що 2020 рік є ювілейним – місту 60 років, ПрАТ «Полтавський ГЗК» відзначає 50 років з дня випуску першого залізорудного концентрату. 


З метою підвищення конкурентоздатності й привабливості комунального готелю «Славутич» у 2019 році виконано капітальний ремонт 3 номерів (1 хостелу і 2 стандартів), де замінено систему опалення, електропостачання, водопостачання, водовідведення. Виконано капітальний ремонт європейського рівня, закуплено сучасну сантехніку, нові меблі. Завершили велику роботу з реконструкції вхідної групи готелю з урахуванням європейських норм доступності. Із граніту облаштовано ґанок і пандус. Замінено стару бетонну плитку на сучасну кольорову бруківку від ґанку готелю до пляжної зони. У 2020 році планується відремонтувати вісім 1-місних номерів на ІІІ поверсі готелю. 


Заслухали директора КВП «Теплоенерго» Павла Сніжка про порядок нарахувань населенню за теплову енергію в Горішніх Плавнях. Зазначив, що у вересні 2019 року в зв’язку зі зниженням ціни на газ рішенням виконавчого комітету здійснено корегування тарифу на теплову енергію та гаряче водопостачання. Тариф було зменшено на 14,3%. КВП «Теплоенерго» міста Горішні Плавні стало єдиним підприємством серед тих, що входять в Міжгалузеву Асоціацію «Укртеплокомуненерго» (у її складі близько 70 підприємств), що знизило тарифи. З 01 січня 2020 року через підвищення ціни на газ тарифи були змушені підняти, але за дорученням міського голови буде здійснено перерахунок розміру нарахувань за теплову енергію за січень на 10,27% у бік зменшення. 


Дмитро Биков відзначив перемоги наших учнів і вчителів у ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад: з економіки – І місце учениця 9 класу СЗОШ І-ІІІ ступенів №5 імені Л.І.Бугаєвської Світлана Білогаєнко, ІІІ місце учениця 10 класу СЗОШ І-ІІІ ступенів №5 імені Л.І.Бугаєвської Олександра Шпак, ІІІ місце учениця 11 класу СЗОШ І-ІІІ ступенів №5 імені Л.І.Бугаєвської Софія Білаш – учитель Марина Богданова-Портяна; з української мови та літератури – ІІ місце учень 11 класу СЗОШ І-ІІІ ступенів №5 імені Л.І.Бугаєвської Данило Манько, учитель Віра Скрипниченко, ІІІ місце учениця 8 класу ЗОШ І-ІІІ ступенів №6 Єва Бунчак, учитель Тетяна Таригіна; з німецької мови – ІІІ місце учениця 11 класу СЗОШ І-ІІІ ступенів №4 Поліна Лозовська, учитель Лідія Бурлака; з астрономії – ІІІ місце учениця 11 класу СЗОШ I-III ступенів №3 імені В.О.Нижниченка Ірина Кравчук, учитель Людмила Безперстова. У ІІ тур Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики пройшли учні СЗОШ І-ІІІ ступенів №5 ім. Л.І.Бугаєвської: 8 клас – Артем Вінівітін і Кирило Васильєв, учитель Вікторія Пивовар, 10 клас – Вячеслав Роменський, учитель Інна Альошкіна.


Очільник міста привітав боксера Євгенія Павловського, тренера Віктора Чирочку з перемогою на чемпіонаті України з боксу.


Подякував творчим колективам ЦДтаЮТ, ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, СЗОШ І-ІІІ ступенів №3, СЗОШ І-ІІІ ступенів №4, СЗОШ І-ІІІ ступенів №5, ЗОШ І-ІІІ ступенів №6, відділу культури, спорту і туризму за якісну підготовку та проведення культурно-мистецьких заходів у сквері Ferrexpo з нагоди новорічних свят.