ХІ Міжнародний фестиваль «Калинове літо на Дніпрі»

28.07.2011, 15:15

Інформація про ХІ Міжнародний фестиваль «Калинове літо на Дніпрі»
З 20.08.2011 року по 25.08.2011 року у м. Комсомольську проходитиме ХІ Міжнародний фестиваль «Калинове літо на Дніпрі», приурочений 20-річниці незалежності України.

Фестиваль «Калинове літо на Дніпрі» проводиться по лінії Міжнародної організації ЮНЕСКО, яку представляє у нашій державі українська секція CIOFF, і вже багато років має підтримку Міністерства культури України та Полтавської облдержадміністрації. Історія Міжнародного фольклорного фестивалю «Калинове літо на Дніпрі» розпочалася у місті Комсомольську Полтавської області з 2000 року. За роки свого існування фестиваль об’єднав близько 2500 представників 50 колективів з різних країн світу. Мешканці та гості м. Комсомольська мали змогу познайомитися з цікавими і талановитими учасниками з США, Фінляндії, Індії, Туреччини, Македонії, Італії, Китаю, Таїланду, Мексики, Республіки Того, Алжиру, Чехії, Кореї, Ізраїлю, Сербії, Польщі, Північного Кіпру, Словенії, Білорусі, Молдови, Грузії, Вірменії, Естонії, Росії та України.

У 2011 році учасниками ХІ Міжнародного фольклорного фестивалю «Калинове літо на Дніпрі» є колективи з Республіки Сенегал (Африка), Боснії та Герцеговини, Португалії, Чехії, Польщі, Латвії, Республіки Північна Осетія, Росії та України.

Організатори фестивалю:
- Виконавчий комітет Комсомольської міської ради (міський голова Супрун С.А.)
- Міський відділ культури і туризму (начальник Зеленська І.І.)
- КП «Комсомольський Палац культури і творчості» (директор Меренков О.В.)
- ГО «Культ-тур»

Спонсорська підтримка:
Генеральний спонсор – Благодійний фонд «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату» (засновники Жеваго К.В., Лотоус В.В.)
НВП «Фероліт» (фінансовий директор Войтюк А.Б.)
ТОВ «Єристівський ГЗК» (комерційний директор Хіміч Ю.В.)

Страховий партнер фестивалю: АСК «Омега» (Тарасенко С.В.)
Програма фестивалю:
 

21.08.2011 року:
17.30 Святкове богослужіння у Свято - Миколаївському соборі.
18.00 Церемонія покладання квітів до меморіалу "Козацька могила" та до Вічного вогню. Марш-парад учасників фестивалю вулицями міста.
19.00 Урочисте відкриття фестивалю на Театральній площі. Святковий концерт, феєрверк.

23.08.2011 року:
18.00 – 19.00 Святкова хода учасників фестивалю, парад Державного Прапора ( ПК і Т – вул. Миру - набережна Дніпра).
19.00 - 20.00 Святкування Дня Державного Прапора: показові виступи на воді, розважальна програма на Набережній Дніпра (сцена на воді).
20.00 - 22.00 Концерт учасників фестивалю на березі Дніпра (сцена на воді).
22.00Лазерне шоу, святковий феєрверк.

24.08.2011 року:
19.00 Прощальний марш - парад вулицями міста за маршрутом: вул. Гірників – вул. Молодіжна – вул. Добровольського – вул. Леніна – вул. Миру – Палац культури і творчості.
20.00 Урочиста церемонія закриття фестивалю.
Гала - концерт на Театральній площі, присвячений 20 – річниці Незалежності України. «Алея майстрів». Святковий феєрверк.
 
Перелік учасників
 

БОСНІЯ І ГЕРЦЕГОВИНА

Культурний молодіжний центр «БОСІЛЬЯК»
(м. Дервента, Боснія і Герцеговина)

altКультурний молодіжний центр «Босільяк» існує вже протягом 15 років. Колектив активно виступав у всіх республіках колишньої Югославії, а також в Італії, Швейцарії, Франції, Німеччині, Австрії, Угорщині, Болгарії, Румунії, Литві, Росії, Польщі і Греції. У 2000 р. «Босільяк» отримав золоту медаль на Європейському фольклорному фестивалі, а також брав активну участь у різноманітних фольклорних заходах. Культурний молодіжний центр «Босільяк» є засновником і членом секції CIOFF у Боснії і Герцеговині.

Керівник колективу – Стана Наградіч

УКРАЇНА
АВТОНОМНА РЕСПУБЛІКА КРИМ

Кримськотатарський народний танцювальний ансамбль «ІЛЬХАМ»
(м. Бахчисарай, Автономна республіка Крим, Україна)

altКримськотатарському танцювальному ансамблю «Ільхам» 15 років. В колективі займаються більше 90 дітей різного віку. За час свого існування ансамбль «Ільхам» не тільки завоював любов глядачів в рідному місті, але й побував в таких країнах, як Румунія, Туреччина, Польща, Білорусь, Росія. А також колектив бере активну участь у фестивалях, що проводяться на території України.
 
Керівник колективу – Аліє Меметова
 
ПІВНІЧНА ОСЕТІЯ

Ансамбль народного танцю «БОНВАРНОН»
(м. Владикавказ, Республіка Північна Осетія – Аланія)

Ансамбль народного танцю «Бонварнон» був заснований у 2005 р., і є учасником та переможцем багатьох всеросійських та міжнародних фестивалів і конкурсів (Москва, Сочі, Ярославль, Курськ, Муром, Владимир, Турція, Білорусь та ін.). Ансамбль був нагороджений дипломами Російського фонду миру та Слов’янського фонду Росії.

Керівник колективу – Алан Габараєв

УКРАЇНА

Гумористичний дует «ЯЗИКАТІ ХВЕСЬКИ»
(м. Комсомольськ, Україна)

altГумористичний дует «Язикаті Хвеськи» у складі: Ніни Калінку та Світлани Поварової – учасниць народного самодіяльного драматичного театру Палацу Культури і Творчості міста Комсомольська Полтавської області створений у 2001 році. У репертуарі дуету власні гумористичні мініатюри на різні теми про Україну та українців, а також твори видатних українських гумористів. Ніна Калінку пише власні віршовані твори і виконує їх як автор. «Хвеськи» – активні учасниці та переможці багатьох фестивалів і конкурсів України і за її межами.

Керівник дуету – Любов Мельник

 

УКРАЇНА

Народний самодіяльний хор «СЛАВУТИЧ»
(м. Комсомольськ, Україна)

altНародний хор «Славутич» створений у 1970 році. За високу професійну майстерність і пропаганду вокально-хорового мистецтва у 1977 році присвоєно звання «народний». Народний хор «Славутич» – дипломант Міжнародного фольклорного фестивалю «Калинове літо на Дніпрі», а також інших Всеукраїнських і Міжнародних фестивалів і конкурсів. З творчими подорожами колектив побував в Білорусії, Росії, Польщі.

Керівник колективу - Заслужений працівник культури України Василь Єпішко

 

 

ПОРТУГАЛІЯ

Фольклорний ансамбль «РОЗАС ДУ ЛЄНА»
(селище Баталья, Португалія)

altФольклорний ансамбль «Розас ду Лєна» був заснований у лютому 1963 р. у селищі Баталья (Португалія) і вважається піонером у розвитку масової культури в цьому регіоні. Колектив має багато нагород і є активним членом Національної федерації фольклору. Фольклорний ансамбль «Розас ду Лєна» брав участь в більш ніж 2 тис. національних та міжнародних фестивалях Португалії та Азорських островів, а також у фестивалях в Хорватії, Франції, Італії, Естонії, Іспанії, Німеччині, Нідерландах, Польщі, Сербії, Литві, Австрії, Угорщині і Словаччині.

Керівник колективу – Хосе Антоніо Багагем

СЕНЕГАЛ

Фольклорний ансамбль «ФАМБОНДІ»
(м. Дакар, Сенегал)

altФольклорний ансамбль «Фамбонді» був створений у 1989 р. Головна мета колективу – розкриття талантів молоді та залучення до активного здорового способу життя. Ансамбль виконує народні танці й пісні та дбає про збереження багатого культурного надбання своєї країни. Кожен їх танець має власне значення, яке підкреслюють костюми колективу. Фольклорний ансамбль «Фамбонді» брав активну участь у міжнародних фестивалях у Франції та Бельгії, де отримав визнання глядачів.

Керівник колективу – Саліф Сене

ПОЛЬЩА

Фольклорний ансамбль «МАРИНЬЯ»
(м. Вронкі, Польща)

altФольклорний ансамбль «Маринья» був заснований у 1993 р. За короткий час своєї діяльності, колектив декілька разів був лауреатом різноманітних обласних оглядів. У 1996 р. фольклорний ансамбль «Маринья» неодноразово виступав у Нідерландах. У 1998 р. колектив виступав у Санкт-Петербурзі на урочистому відкритті «Днів польської культури». Фольклорний ансамбль «Маринья» двічі брав участь у Міжнародних фестивалях в Румунії (1997 р.) та у Франції (2000 р.). Виступи колективу дуже яскраві, професійне виконання польських народних танців завжди привертає увагу глядачів.

Керівник колективу – Ян Янковскі

УКРАЇНА

Народний вокальний ансамбль «ДНІПРЯНОЧКА»
(м. Комсомольськ, Україна)


altКолектив створений у 1980 році. В 2004 році за високу виконавську майстерність, пропаганду народних обрядів, традицій Полтавського краю, присвоєно звання «народний». Народний вокальний ансамбль «Дніпряночка» – дипломант Всеукраїнських і Міжнародних фестивалів та обласних оглядів-конкурсів. Колектив з творчими поїздками побував у багатьох містах України, Росії, Білорусії.

Керівник колективу – Людмила Єпішко

 

УКРАЇНА

Народний оркестр народних інструментів «БАРВИ»
(м. Комсомольськ, Україна)

alt«Барви» – саме таке ім’я вибрали для свого оркестру самодіяльні аматори сцени, якому виповнилося 29 років. «Барви» гідно несуть найвище звання самодіяльного колективу «Народний», яке було присвоєно оркестру в 1995 році. «Барви» гідно представляють наше місто, Палац культури і творчості як в Україні, так і за її межами. І, звичайно, «Барви» – постійний учасник Міжнародного фольклорного фестивалю «Калинове літо на Дніпрі».

Керівник колективу – Григорій Чабанов

ЛАТВІЯ

Дитячий фольклорний танцювальний колектив «СТАРІНС»
(м. Кулдіга, Латвія)

altКолектив був заснований у 1984 р. і складається з 6 груп, які відвідують діти віком від 3 до 15 років. «Старінс» має багатий репертуар народних танців різних регіонів Латвії та інші хореографічні постановки. З 1996 р. колектив активно виступає не тільки в своїй країні, а й за кордоном, а саме: в Італії, Іспанії, Німеччині, Фінляндії, Швейцарії, Греції, Словаччині, Угорщині, Словенії та ін.

Керівник колективу – Герда Серданте

РОСІЯ

Державний ансамбль пісні і танцю Самарської області
«ВОЛЗЬКІ КОЗАКИ»
(м. Самара, Росія)

altУ 1993 р. з метою відродження, розвитку та пропаганди музичної, танцювальної та вокальної козацької творчості був створений у м. Самара «Фонд розвитку культури Волзьких козаків» та ансамбль з такою ж назвою. За час свого існування Державний ансамбль пісні і танцю «Волзькі козаки» провів більше, ніж 1500 концертів у Росії та за кордоном. За 18 років своєї творчої діяльності, ансамбль став дипломантом та лауреатом п’яти Всеросійських та п’яти Міжнародних фестивалів.

Керівник колективу – Євгеній Бухалов

 

 

ЧЕХІЯ

Дитячий фольклорний ансамбль «МАЛА ЯСЕНКА»
(м. Всетін, Чехія)

altДитячий фольклорний ансамбль «Мала Ясенка» був заснований у 1955 р., і з того часу активно бере участь у фольклорних шоу та інших заходах. За час свого існування колектив також успішно брав участь в національних парадах у м. Прага та інших містах Чехії. Ансамбль «Мала Ясенка» добре відомий за кордоном. Учасники колективу виступали в Туреччині, Німеччині, Польщі, Угорщині, на Кіпрі, Сицилії та Естонії. Їх динамічні та яскраві концерти полюбляють глядачі як Чехії, так і інших країн.

Керівник колективу – Андреа Фрнкова