На апаратній нараді міського голови

11.02.2020, 13:19

10 лютого відбулася апаратна нарада міського голови Дмитра Бикова для керівників структурних підрозділів Горішньоплавнівської міської ради, виконавчого комітету, комунальних підприємств та бюджетних закладів, установ, організацій.

Міський голова зупинився на питаннях виконання бюджету 2019 року, зокрема зазначивши, що з 2019 року згідно із змінами, ініціатором яких був народний депутат України ІІІ-VIII скликань Костянтин Жеваго, внесеними до статті 64 Бюджетного кодексу України до міського бюджету надходить 5% рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення: до бюджету Горішніх Плавнів надійшло у 2019 році додатково 32 млн 477,5 тис. грн. Відповідно до ст.252.20 Податкового кодексу України ставки рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин установлюються у відсотках від вартості товарної продукції гірничого підприємства – видобутої корисної копалини(мінеральної сировини). 

Міський голова дав доручення службам житлово-комунального господарства міста щодо усунення недоліків: біля доріжки від паркового озера до міської лікарні нагромаджено зняту стару бруківку, яку необхідно прибрати; територія біля заїзду до підстанції №2 екстреної медичної допомоги та медицини катастроф потребує прибирання.

25-26 січня та 01-02 лютого 2020 року відбувся ІІІ (обласний) етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з математики, історії, біології, англійської мови, фізики, інформатики, правознавства, екології, географії. 54 учні ЗЗСО міста взяли участь у 14 обласних учнівських олімпіадах з навчальних предметів, вибороли 35 перемог: І місць – три; ІІ місць – дев’ять; ІІІ місць – двадцять три. По школах: ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 – 2 місця (ІІ, ІІІ); ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 – не було учасників; СЗОШ І-ІІІ ступенів №3 імені В.О.Нижниченка – 5 місць (всі ІІІ); СЗОШ І-ІІІ ступенів №4 – 8 місць (І, ІІ, шість ІІІ); СЗОШ І-ІІІ ступенів №5 імені Л.І. Бугаєвської – 19 місць (два І, сім ІІ, десять ІІІ); ЗОШ І-ІІІ ступенів №6 – одне ІІІ; Дмитрівська СЗОШ – перемог немає.

Розглянули результати вступної кампанії 2019 року до Політехнічного коледжу Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського щодо зарахування випускників 9 класів шкіл міста в розрізі спеціальностей:ЗОШ №1

ЗОШ №2

СЗОШ №3

СЗОШ №4

СЗОШ №5

ЗОШ №6

141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка

4

5

7

5

1

6

133 Галузеве машинобудування

-

2

4

-

2

1

192 Будівництво та цивільна інженерія

-

-

2

3

1

1

184 Гірництво

1

7

2

2

2

-

274 Автомобільний транспорт

6

4

5

7

7

4

Усього

11

18

20

17

13

12

За словами міського голови, профорієнтаційну роботу необхідно активізувати, проводити зустрічі із старшокласниками, щоб діти вибирали професії, які є затребуваними на сучасному ринку праці, які необхідні місту.

Знаковою подією стала перемога команди робототехніків «PRIME ROBOTICS» ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 на відбірковому регіональному турнірі FIRST LEGO League, який відбувся 08 лютого в Кропивницькому. Команда робототехніків «PRIME ROBOTICS» – тренери Олександр Роман, Іван Сльоза, Михайло Сірий – виборола головну номінацію турніру «Гра роботів», здобула чемпіонський кубок і стала абсолютним чемпіоном турніру. Цьогоріч у змаганнях взяли участь 12 команд із Миколаївської, Полтавської й Кіровоградської областей. Зараз команда готується до Всеукраїнського турніру FIRST LEGO League, що відбудеться у квітні в Києві. 

Міський голова Дмитро Биков підсумував, що на наших очах відбувається переосмислення навчального процесу в місті, змін підходів і методів на прикладі створення робототехнічного кластеру в місті. Не тільки ЗОШ №1, а й СЗОШ №5 і №3, а у 2019-2020 навчальному році і ЗОШ №6, залучені до цього процесу. А це важливо для наших учнів, які отримують нові знання і навички.

На обліку в Єдиному державному реєстрі осіб, які мають право на пільги, перебувають 365 осіб з числа учасників АТО, а саме: 346 учасників бойових дій; 19 осіб з інвалідністю внаслідок війни (16 осіб – ІІ групи, 3 особи – ІІІ групи). 

У 2019 році виплачено грошову компенсацію за належні для отримання жилі приміщення: особи, які захищали незалежність, державний суверенітет та територіальну цілісність України – 5 осіб, 3 млн 282 тис. грн; особи, які брали участь у бойових діях на території інших держав – 2 особи, 1 млн 254 тис. грн; діти, позбавлені батьківського піклування – 3 особи, 980 тис. грн. 

На обліку в Єдиній державній базі даних про переміщених осіб перебуває 979 осіб. Призначено/відновлено соціальні виплати (пенсії, державні соціальні допомоги, страхові виплати) 58 особам.

Міський голова повідомив, що на офіційному сайті міської ради розміщено новий розділ «Муніципальний довідник», де знаходяться контактні дані (адреси сайтів) муніципальних, державних установ, закладів освіти, підприємств житлово-комунальної сфери. Довідник допоможе зекономити час у пошуку інформації про необхідні підприємства. «Тому звертаюся до керівників підприємств, установ, організацій перевірити актуальність інформації на своїх сайтах, вказаних у «Муніципальному довіднику». Якщо інформація про комунальне підприємство або бюджетну установу  відсутня – прошу обов’язково повідомити про це відділ комп’ютерного забезпечення та інформаційних систем виконкому міської ради», – зауважив Дмитро Биков.

Тривають роботи з повної реконструкції приміщень І поверху хірургічного корпусу міської лікарні, підготовка до монтажу обладнання комп’ютерної томографії. Термін доставки обладнання – березень 2020 року. І вже в першому півріччі необхідно розпочати роботу за протоколами, регламентованими Національною службою охорони здоров’я, що тісно пов’язано з якістю надання медичних послуг, першочергово – важко хворим, і з оплатою послуг з боку Національної служби охорони здоров’я. Кабінет комп’ютерної томографії – структурний підрозділ рентгенологічного відділення, з його відкриттям до штатного розпису КНП «Лікарня інтенсивного лікування І рівня м. Горішні Плавні» будуть внесені зміни – введено ставки лікаря-рентгенолога, 1 ставка; рентгенлаборанта, 2 ставки; молодшої сестри медичної по догляду за хворими, 0,5 ставки; молодшої сестри медичної, 0,5 ставки. Курси тематичного вдосконалення «Комп’ютерна томографія» пройшли завідувач рентгенологічним відділенням, пройде навчання лікар-рентгенолог І категорії. Упродовж лютого-березня 2020 року на базі КП «І міська клінічна лікарня Полтавської міської ради» будуть проходити курси стажування на робочому місці лікарі-невропатологи та рентгенлаборанти. 

7 лютого хірурги КНП «Лікарня інтенсивного лікування І рівня м.Горішні Плавні» Сергій Левченко й Андрій Гончаренко провели операції за допомогою медичного зварювального апарата «Свармед», апарата нового покоління, який надала фірма з м.Лубен, що оснастила біля 500 операційних по всій Україні. Апарат перебуватиме на апробації місяць, його вартість 120 тис. грн, імпортного аналогу – 42-50 тис.євро. «Якщо апарат зарекомендує себе позитивно, можна буде планувати його придбання», – резюмував міський голова.

Міський голова повідомив про зустріч із представниками АБ «УКРГАЗБАНК», спільно із яким у місті реалізується програма «Теплі кредити». На зустрічі обговорили питання реалізації програми фінансової державної підтримки мікро- та малого підприємництва «Доступні кредити 5-7-9%». Діятимуть три можливі ставки кредитування - 5%, 7% або 9%, які залежатимуть від розміру бізнесу (до 25 млн грн річної виручки або від 25 до 50 млн грн) та строку його діяльності (до 12 місяців, понад 12 місяців). Додатково ставка кредитування знижуватиметься на 0,5% річних за кожного найманого працівника, але не менше ніж до 5% річних. Фактичне кредитування здійснюватиметься банками-партнерами Програми. За умовами Програми можна отримати до 1,5 млн грн кредиту строком до 5 років, кредитне фінансування має бути спрямоване підприємцями-учасниками виключно на купівлю або модернізацію основних засобів, а також на ремонт або реконструкцію виробничих приміщень.

Начальник відділення поліції №2 Кременчуцького відділу поліції  ГУНП України в Полтавській області полковник Віктор Литвинюк проінформував про стан злочинності на території обслуговування. У 2019 році зареєстровано 9003 повідомлення про кримінальні правопорушення та інші події (за 2018 рік – 8621 повідомлення), кількість реєстрацій збільшилася на 4,4%. Із числа зареєстрованих в журналі єдиного обліку до ЄРДР внесено 1207 повідомлень про кримінальні правопорушення (у 2018 році – 1447 повідомлень), тобто зменшилося на 16,6%, по області зменшилося на 7,2%. Закрито з реабілітуючих підстав 492 кримінальних провадження (у 2018 році – 503), зменшилося на 2,2%, по області на 2,7%. Усього обліковано без закритих – 715 кримінальних проваджень (за 2018 рік – 944), зменшення на 229 або 24,3% (по області зменшення на 10,1%, м.Полтава – 18,2%, м.Кременчук – 13,7%).

Військовий комісар Горішньоплавнівського об’єднаного міського військового комісаріату підполковник Едуард Марченко доповів про перспективу переходу військових комісаріатів на структуру територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Підполковник Едуард Марченко розповів про правові основи переходу військових комісаріатів на структуру ТЦК та СП, на якому етапі знаходиться процес переходу на нову для нас штатну структуру та які обов'язки пропонується покладати на  новостворені територіальні центри комплектування та соціальної підтримки. Територіальний центр комплектування та соціальної підтримки буде місцевим органом військового управління, створення якого передбачає те, що в подальшому буде надаватися більший обсяг послуг, система роботи стане автоматизованою, якісною, швидшою та максимально прозорою.

Начальник відділу культури, спорту і туризму Ірина Зеленська презентувала присутнім заходи, які відбудуться у лютому: 12 лютого у великій залі ПКіТ відбудеться о 19.00 вистава Київського театру «Жениха викликали, дівчата?»; 14 лютого об 11.00 біля пам’ятного знака воїнам, учасникам бойових дій в Афганістан, відбудеться урочисте покладання вінків і квітів, присвячене Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 31-й річниці виведення військ з Афганістану; 21 лютого відбудуться відбіркові тури мистецького фестивалю-конкурсу «Дніпрова хвиля» у великій залі ПКіТ, цього ж дня стартує спартакіада допризовної молоді; 27 лютого у великій залі ПКіТ відбудуться урочистості з нагоди 50-річчя ПрАТ «Полтавський ГЗК»; 29 лютого о 13.00 на Театральній площі біля ПКіТ відбудеться святкування Масляної.