Попередження виникнення пожеж, травмування та загибелі людей серед населення

20.02.2020, 16:07

Щорічно зростає кількість пожеж, а також випадків травмування та загибелі людей на них.


Переважна більшість цих надзвичайних подій припадає на житловий сектор й спричинена необережністю громадян з вогнем, зокрема при палінні в нетверезому стані чи необережному використанні електрообігрівачів та опалювальних печей, їхню несправність, короткі замикання внаслідок перевантаження електромереж тощо.


Чому виникають такі пожежі? Тому, що населення використовує для обігріву квартир неякісні електрообігрівальні прилади, частенько – саморобного виготовлення, що може призвести до трагедії.


Ще одна велика помилка людей, причому всіх вікових категорій, – використання для обігріву приміщення печей для приготування їжі. Популярністю в цій справі користуються як електроплитки, так і газові плити. Наголошуємо: це суворо заборонено! У випадку з електроплитою може статися пожежа. Газова піч більш небезпечна: ймовірне отруєння газом та навіть вибух.


Багато приватних будинків не мають водяного опалювання і оснащені печами на твердому паливі.


Пожежі в таких будинках виникають ще через те, що їх господарі не дотримуються елементарних правил пожежної безпеки:


- не проводять своєчасне технічне обслуговування печей і димарів у своїх домах;


- своєчасно не прочищають димарі і не усувають щілини і тріщини в обмазці печей і димарів, не обладнали печі іскрогасниками.


Ще однією й найпоширенішою причиною пожеж та загибеллю людей на них є куріння у ліжку. При цьому, більшість потерпілих від вогню – особи в стані алкогольного сп'яніння. У холодні пори року їх кількість помітно зростає – саме таким чином деякі громадяни намагаються зігрітися. Додайте сюди паління напідпитку і традиційну нездатність в такому стані контролювати ситуацію – і усі причини для трагедії в наявності. Найстрашніше, що п'яні курці представляють небезпеку не лише для власного життя, а і для оточення, що може завдати непоправного збитку.


Особливу обережність слід виявляти власникам будинків із дерев’яним перекриттям; не залишайте газову плитку ввімкненою на ніч. Не зберігайте на горищах та в підвалах легкозаймистих речовин, тримайте їх завжди під замком – це вбереже вас від непроханих гостей, необережність яких може спричинити пожежу.


Особливо опікуйтесь тим, аби під час обігріву житла не постраждали діти, або ж їхні пустощі не призвели до біди! Шановні батьки, не залишайте без нагляду малолітніх дітей.


Бажаємо тепла та затишку у ваших родинах та оселях від любові та дитячого сміху, але не від вогню пожеж!


Горішньоплавнівський міський сектор Головного управління ДСНС України у Полтавській області