Засідання виконавчого комітету

27.02.2020, 09:17

25 лютого у малій залі Горішньоплавнівської міської ради за головування міського голови Дмитра Бикова відбулося засідання виконавчого комітету.  

Завідувач сектору роботи зі зверненнями громадян Лариса Іващенко доповіла про стан роботи зі зверненнями громадян у виконавчому комітеті Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області за 2019 рік. Доповіла, що протягом звітного періоду до виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради надійшло 1708 звернень. Усього з урахуванням колективних звернень, у тому числі електронних петицій, до місцевої адміністрації звернулося 3707 громадян. Позитивно вирішено 1121 питання - 66%, на 556 звернень заявникам надано аргументовані роз’яснення. Лариса Іващенко відзначила, що авторами 95 звернень стали пільговики: інваліди війни, учасники війни та бойових дій, багатодітні сім’ї, одинокі матері, жінки, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня», учасники ліквідації аварії на ЧАЕС. Найбільш актуальними серед звернень є питання соціального захисту (56%), комунального господарства (18%), житлової політики (9%). Зменшилася кількість звернень з питань роботи транспорту та зв’язку. У 2019 році збільшилася кількість колективних звернень. Найбільш поширеними є питання комунального господарства, дотримання правопорядку, діяльності органів місцевого самоврядування. За звітний період керівництвом виконкому проведено 82 особистих прийоми, серед них 6 – виїзних. Завідувач сектору роботи зі зверненнями громадян зауважила, що проблеми, які порушуються громадянами в  зверненнях,   знаходять  своє  відображення   в  реалізації  заходів соціально-економічного   розвитку міста, враховуються під час складання планів по благоустрою, торговельному, медичному, комунальному обслуговуванню міста. Інформацію про роботу зі зверненнями громадян у 2019 році взяли до відома.

Заслухали інформацію начальника УСЗН Світлани Чернявської про забезпечення в місті реалізації державної політики у сфері соціального захисту населення у 2019 році. Повідомила, що спеціалісти управління протягом звітного періоду опрацювали 64 456 питань соціального захисту. Зауважила, що впроваджено три нових види державних соціальних допомог, монетизацію субсидій та пільг, налагоджено повноваження виплатного центру. Світлана Чернявська відзначила, що впродовж 2019 року управління соціального захисту в повній мірі виконувало в місті повноваження, встановлені законодавством: здійснювало державні соціальні виплати, виплати за місцевими програмами, надавало пільги окремим категоріям громадян, забезпечувало соціальний захист ветеранів та осіб із інвалідністю, проводило роботу з внутрішньо переміщеними особами. Із міського бюджету на виплати за місцевими програмами виділено майже 8 млн грн. Кошти були використані на надання матеріальної допомоги учасникам АТО, особам із інвалідністю, чорнобильцям, батькам загиблих військовослужбовців, на поховання, здійснення фінансової підтримки громадських ветеранських організацій, компенсаційні виплати перевізникам за пільговий проїзд громадян і 50% знижки на оплату житлово-комунальних послуг. Начальник УСЗН відзначила, що обсяг  матеріальної допомоги з міського бюджету щорічно зростає. За кошти міського бюджету для поліпшення якості надання послуг соціального захисту населення виконано реконструкцію приміщень для відвідувачів на І поверсі й відкрито сучасний просторий фронт-офіс, який облаштовано новими меблями.   

Директор Горішньоплавнівського міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) «Калина» Лідія Бабич прозвітувала про результати фінансово-господарської діяльності Горішньоплавнівського міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) «Калина» за 2019 рік. Поінформувала, що протягом звітного періоду ТЦСО «Калина» відвідали 5 361 особа, із них 1 172 особи з інвалідністю, 1502 ветеранів праці, 278 ветеранів війни, 28 членів сімей учасників АТО, 70 внутрішньо переміщених осіб, 59 постраждалих на ЧАЕС. У 2019 році за рахунок коштів Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату» 381 тис. грн - виконано поточний ремонт фізкабінету відділення денного перебування. За рахунок міського бюджету закуплено меблі, посуд на 60 тис. грн. За власні кошти 213 тис. грн центр придбав кушетки, аромалампи, стерилізатор повітряний, милиці, ходунки, палиці, палки для скандинавської ходьби, матраци протипролежневі.   

Члени виконавчого комітету доповнили список дітей перших двох років життя із числа малозабезпечених сімей для безкоштовного забезпечення продуктами дитячого харчування з лютого 2020 року.

В.о. начальника служби у справах дітей, сім’ї та молодіжної політики Марина Горбенко прокоментувала дев’ять проектів рішень служби, які були розглянуті та ухвалені членами виконкому.

Розглянули питання цивільного захисту, мобілізаційної роботи та охорони праці. Військовий комісар Горішньоплавнівського ОМВК Едуард Марченко поінформував про організацію чергового призову громадян України чоловічої статі, яким до дня відправки у військові частини виповнилося 18 років, та старших осіб, які не досягли 27 річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу. Члени виконавчого комітету затвердили основний і резервний склади призовної комісії призовної дільниці м. Горішні Плавні, склад комісії для обстеження сімейного стану призовників, які підлягають відстрочці від призову за сімейними обставинами, склад медичної комісії та графік проведення засідань міської призовної комісії та медичних оглядів.  

Військовий комісар прокоментував проект рішення «Про організацію ведення військового обліку військовозобов’язаних на підприємствах, в установах, організаціях, навчальних закладах Горішньоплавнівської міської об’єднаної територіальної громади». Члени виконавчого комітету ухвалили план проведення перевірок стану військового обліку військовозобов’язаних на підприємствах, в установах, організаціях, навчальних закладах.   

Члени виконавчого комітету опрацювали питання житлово-комунального господарства. Директор департаменту ЖКГ Петро Василюк доповів про внесення змін до рішення виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області від 07.11.2018 р №326.  У зв’язку зі змінами у законодавстві, цін на енергоносії, матеріали та заробітну плату внесли зміни в нарахування складових структури тарифу на теплову енергію КВП «Теплоенерго». Петро Василюк наголосив, що нарахування по складових тарифу на тепло відкореговано в межах діючого тарифу (теплова енергія для потреб населення залишається в розмірі 1 851,71 грн/Гкал; теплова енергія для потреб бюджетних установ – 2 112,61 грн/Гкал; теплова енергія для потреб інших споживачів – 2 186,52 грн/Гкал). Слід зауважити також, що на виконання постанови Кабінету Міністрів України № 1082 від 24.12.2019 «Деякі питання нарахування (визначення) плати за теплову енергію та послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води для споживачів у зв’язку із зміною ціни природного газу», КВП «Теплоенерго» буде щомісячно до кінця опалювального сезону здійснювати коригування суми нарахувань за надані послуги прямо пропорційно до ринкової ціни на газ без зміни тарифу. 

Розглянули проект рішення «Про призначення тимчасового перевізника». Міський голова Дмитро Биков зазначив: «У Горішніх Плавнях вперше впроваджується новий соціальний проєкт «Міський соціальний маршрут» із організації перевезень двома муніципальними автобусами пільгових категорій населення, яких у місті обліковується близько 15 тис. осіб. Завдяки реалізації проєкту значну частину слабо захищених верств населення  буде охоплено соціальним захистом. Пільговики матимуть право безкоштовного проїзду, для решти населення проїзд складе 7 грн». Тимчасовим перевізником по маршруту №29 «Південний-Низи» призначено КП «СпецЕко» на три місяця. Два сучасних автобуси SCANIA для перевезень передав місту Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат, за що очільник міста висловив вдячність керівництву підприємства.   

Заслухали звіт директора комунального закладу «Централізована бібліотечна система Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області» Олени Дудко про результати фінансово-господарської діяльності закладу за 2019 рік. Повідомила, що у 2019 році бібліотеки відвідали 10 150 користувачів, видано 264 300 книг. Працюють 13 клубів за інтересами: «Бібліодача», «Від серця до серця» (на базі ТЦСО «Калина»), «Оберіг» (спільно з ГО «Стимул» для людей з особливими потребами), 2 клуби «Орхідея», «Пісенний калейдоскоп», «Рукодільниці», клуб орігамі «Мрія», літературна студія «Слово», ПЕН-Салон «ЛІТЕРАТОР», «Фото-кухня», клуб любителів «Фотосушки», клуб любителів настільних ігор «Develop with joy» та безкоштовні курси української мови. У 2019 році разом з суспільним радіо «Кварцит» в ефірі «UA: Радіо «Промінь» започаткована щотижнева рубрика «Книжкова полиця». Велику просвітницьку роботу в галузі мистецтва проводиться у виставковій залі. Протягом 2019 року організовано 9 виставок, зустрічі з художниками. Директор виставкової зали є автором 9 телепередач циклу «Діалоги з художниками». Олена Дудко поінформувала книжковий фонд комунального закладу «ЦБС» на 01.01.2020 складає 133 470 примірників. У 2019 році з міського бюджету виділено 4,3 млн грн. Директор ЦБС подякувала міському голові за системну фінансову підтримку закладу, його оновлення та розвиток нових напрямків діяльності. Придбано кондиціонер в Інтернет–центр, багатофункціональний пристрій, книг на 100 тис. грн, проведено капітальний ремонт холу міської дитячої бібліотеки на 290 тис. грн. Міський голова зауважив, що Централізована бібліотечна система є культурним осередком громади, сприятливим середовищем для розвитку інтересів громадян у різних літературних, мистецьких напрямках.

Розглянули звіт про результати фінансово-господарської діяльності Краєзнавчого музею міста Горішні Плавні за 2019 рік. Директор музею Марина Безсмольна доповіла, що у 2019 році музей відвідали 7 925 осіб. З міського бюджету було виділено 1 млн грн. Придбано столи-вітрини з освітленням на 55 тис. грн, комплект фотографічного обладнання – 10 тис. грн, ноутбук Xiaomi Mi – 22 тис. грн, багатофункціональний пристрій - 8,4 тис. грн. Директор музею запросила присутніх відвідати виставкові зали. Звіти директорів КЗ «Централізована бібліотечна система Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області», Краєзнавчого музею про результати фінансово-господарської діяльності закладів за 2019 рік члени виконавчого комітету взяли до відома. 

Заступник міського голови Надія Угнічева повідомила про роботу спостережної комісії виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області у 2019 році. Зазначила, що за 2019 рік проведено 12 засідань, розглянуто питання взаємодії спостережної комісії з правоохоронними органами, громадськими організаціями, відділом профілактики та соціальної роботи служби у справах дітей, сім’ї та молодіжної політики, інші питання профільного напрямку. Інформацію про підсумки роботи комісії у 2019 році взяли до відома, затвердили новий склад спостережної комісії.

Розглянули звіт про роботу адміністративної комісії при виконавчому комітеті Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області у 2019 році. Керуючий справами виконкому, голова адміністративної комісії Світлана Калашнік повідомила, що адміністративною комісією розглянуто 51 протокол, накладено штрафів на 18 071 грн, стягнено штрафів на 16 490 грн. Члени виконавчого комітету інформацію про роботу адміністративної комісії за 2019 рік взяли до відома.

Розглянули й ухвалили проект рішення «Про визначення видів громадських робіт для відбування порушниками покарання у вигляді громадських робіт». Визначили види безоплатних суспільно корисних робіт, затвердили перелік підприємств, де будуть проведені такі громадські роботи. 

У ході засідання також опрацювали житлові питання, питання архітектури і містобудування.