50-річчя Полтавського гірничозбагачувального комбінату

28.02.2020, 13:04

З нагоди 50-річного ювілею містоутворюючого підприємства – ПрАТ «Полтавський гірничозбагачувальний комбінат» – 27 лютого в міському Палаці культури і творчості відбувся святковий вечір. Привітати працівників комбінату компанії FERREXPO із 50-річчям завітали Почесний громадянин міста Горішні Плавні, генеральний директор комбінату з 1998 по 2007 роки Володимир Бадагов, голова правління ПрАТ «Полтавський ГЗК» Віктор Лотоус, міський голова Дмитро Биков.


У вітальній промові Володимир Бадагов наголосив, що з великою радістю й гордістю згадує 27 лютого 1970 року, день, коли було отримано на першій секції з руди перший концентрат із вмістом заліза 63,5%. «Працівники комбінату багато працювали й чекали цього щасливого моменту. Полтавський ГЗК – прекрасне підприємство, лідер гірничодобувної галузі, рівних йому немає. І ми цим пишаємося. Це праця багатьох тисяч фахівців. Я дякую всім: хто працював на підприємстві (Дніпровському ГЗК) з перших днів, хто працює багато років на Полтавському ГЗК за самовіддану, нелегку й наполегливу праця. Я дуже вдячний своїй команді, з якою пропрацював багато років директором. Зокрема, Віктору Лотоусу, Миколі Горошку, Олександру Красулі, Катерині Ваваці. Ці люди зробили неможливе. Бажаю всім щастя, здоров’я й удачі у всіх справах і починаннях. Зі святом!», – сказав Володимир Бадагов.


Голова правління ПрАТ «Полтавський ГЗК» Віктор Лотоус підкреслив, що 50 років підприємству – це велика історія, важливе місце в якій належить таким людям, як Володимир Бадагов, ветеранам-будівельникам і гірникам. За 50 років на підприємство було працевлаштовано з 1970 по 2020 роки 94 тисячі чоловік. «Ми сьогодні відкрили капсулу часу, яку будівельники, гірники і збагачувачі заклали 22 квітня 1970 року в будівлю корпусу збагачувальної фабрики №1 з посланням для нащадків, указавши розкрити її 22 квітня 2020 року. Але ми вирішили, що сьогоднішня дата – 50-річчя комбінату – для нас більш вагома. У посланні молодому поколінню пропонувалося порівняти, що досягнуто ними з 1970 по 2020 роки, з досягненнями попередників у період з 1920 по 1970 роки. Є підписи представників тресту, який будував Полтавський ГЗК, і комбінату, у той час Дніпровського ГЗК», – розповів Віктор Лотоус, підкресливши, що сьогодні колективу комбінату є чим пишатися. Підприємство невпинно нарощує темпи виробництва, успішно використовує інноваційні підходи та впроваджує сучасні технології. Кардинально змінилися умови праці, підвищується заробітна плата, закладається фундамент розвитку підприємства на майбутнє. «Особлива подяка нашим акціонерам – компанії FERREXPO, яка вірить у наші успіхи. Якби не було цієї віри, не було б значних інвестицій, комфортних умов праці, виробничих досягнень. Я впевнений, що в співробітництві з компанією FERREXPO ми будемо й надалі успішно розвиватися. Вітаю всіх з ювілеєм, нових успіхів і досягнень», – підсумував голова правління ПрАТ «Полтавський ГЗК» Віктор Лотоус.


Вітаючи ювілярів зі святом, міський голова Дмитро Биков зазначив, що сьогодні комбінат – один із лідерів світової гірничодобувної промисловості. Це високотехнологічне підприємство, що використовує інноваційні підходи в виробництві. Полтавський ГЗК – містоутворююче підприємство, яке сплачує найбільше податків у міську скарбницю, надійний і відповідальний партнер в реалізації соціальних проєктів. «Разом ми виконали багато роботи з поліпшення інфраструктури нашого міста, матеріально-технічної бази установ соціально-гуманітарної сфери. У всьому цьому є частинка праці кожного працівника комбінату», – наголосив міський голова, щиро подякувавши акціонерам Полтавського ГЗК – компанії FERREXPO – за соціальну відповідальність і розуміння проблем міста, а також Віктору Лотоусу, Володимиру Бадагову, ветеранам та нинішнім працівникам підприємства. Дмитро Биков побажав усім здоров’я, благополуччя, нових виробничих досягнень, удачі. На завершення міський голова подарував Віктору Лотоусу картину відомого художника Бориса Сердюка з виробничої тематики «Дев’ята секція».


Ведуча святкового вечора зачитала вітального листа колективу комбінату й жителям Горішніх Плавнів з нагоди 50-річчя від дня отриманням першого залізорудного концентрату від народного депутата України ІІІ-VІІІ скликань Костянтина Жеваго, де автор відзначив досягнення Полтавського ГЗК за 50-річну історію, побажав колективу підприємства постійно нарощувати темпи виробництва, а також миру, здоров’я і благополуччя.


Святковий вечір продовжився прем’єрою документального фільму режисера Максима Чужі «Комбінат», про етапи будівництва флагмана гірничодобувної галузі України зі спогадів першопрохідців, керівників і працівників підприємства. 


Яскравим вітанням ювілярам став концерт заслуженої артистки України Тетяни Піскарьової.