Сесія Горішньоплавнівської міської ради

19.03.2020, 10:06

17 березня у великій залі міської ради відбулася п’ятдесят четверта сесія Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області сьомого скликання. Пленарне засідання провів міський голова Дмитро Биков. Участь у роботі сесії взяли 29 депутатів.


Депутати опрацювали питання житлово-комунального господарства та будівництва. В.о. директора департаменту житлово-комунального господарства Альбіна Овчаренко доповіла про внесення змін до Програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою Горішньоплавнівської ОТГ на 2019-2023 роки. Виділили 200 тис. грн на заходи з благоустрою, 350 тис. грн – на внески до статутного капіталу КП «Міськсвітло». Здійснили перерозподіл коштів по бюджету розвитку та в переліку заходів із утримання автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури.  


Депутати міської ради затвердили Програму використання коштів місцевого бюджету на відшкодування різниці між економічно обґрунтованим тарифом та тарифом, встановленим для населення на проїзд  в місті Горішні Плавні на 2020-2024  роки.


Внесли зміни у додаток до «Програми підтримки співвласників багатоквартирних будинків м. Горішні Плавні на 2019 - 2022 роки». За рахунок перерозподілу коштів виділили 162 тис. грн на капітальний ремонт електричних мереж житлових будинків по вул. Миру, 8; вул. Молодіжній, 5 та 7.  


Внесли зміни до Програми охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки Горішньоплавнівської об’єднаної територіальної громади на 2016-2020 роки. Здійснено перерозподіл коштів і виділено 1,5 млн грн на поліпшення технічного стану та благоустрій паркового озера; 300 тис. грн – на реконструкцію системи поливу в районі будинку № 24 по вул. Миру; 195 тис. грн – на розробку схеми санітарного очищення населених пунктів Горішньоплавнівської ОТГ; 55 тис. грн – на проведення стратегічної екологічної оцінки схеми саночищення населених пунктів Горішньоплавнівської ОТГ.


Начальник управління по інвестиціях та будівництву Олександр Кравченко поінформував про внесення змін до  Програми з будівництва об’єктів комунальної власності  Горішньоплавнівської міської об’єднаної територіальної громади на 2019-2021 роки. Зазначив, що з бюджету виділено 600 тис. грн на реконструкцію ганку з улаштуванням пандусу до будівлі ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1.  


Затвердили перелік послуг у кількості 124 шт., які надаються через міський центр надання адміністративних послуг.


Заслухали начальника відділу освіти Лілію Щербину про затвердження рішення конкурсної комісії на визначення опорного закладу. Поінформувала, що опорним закладом освіти, що прийматиме на навчання дітей середньої та старшої школи Салівського та Келебердянського старостинських округів із 01.09.2020, визначено СЗОШ І-ІІІ ступенів № 3. Для перевезення учнів буде організовано шкільний автобус.  


Затвердили Порядок здійснення компенсаційних виплат з міського бюджету за пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним транспортом. 


Віктор Дудник – начальник управління охорони здоров’я прокоментував профільні проєкти рішень. У ході роботи затвердили прейскурант цін на  платні  послуги, що   надаються КНП «Лікарня інтенсивного лікування  І рівня   м. Горішні Плавні», КНП «Стоматологічна поліклініка м. Горішні Плавні». 


Депутати міської ради розглянули й затвердили міську соціальну програму   з підтримки незахищених верств населення на 2020-2024 роки в новій редакції, для фінансування заходів якої передбачено кошти з бюджету Горішньоплавнівської ОТГ і Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату».


Начальник управління охорони здоров’я Віктор Дудник презентував проєкт рішення про затвердження міської програми із забезпечення медичних працівників засобами індивідуального захисту на випадок поширення захворювань, спричинених коронавірусом, на 2020-2021 роки на території Горішньоплавнівської міської об’єднаної територіальної громади. Доповів, що за фінансової підтримки ПрАТ «Полтавський ГЗК», Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату» сьогодні проведено оплату на 300 тис. грн на закупівлю засобів індивідуального захисту для медичних працівників. Міський голова Дмитро Биков подякував засновникам Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату»: Костянтину Жеваго і голові правління ПрАТ «Полтавський ГЗК» Віктору Лотоусу за значну й системну підтримку територіальної громади Горішньоплавнівської ОТГ у таких нагальних та важливих питаннях. 


Розглянули й погодили проєкт рішення «Про затвердження міської цільової програми «Бюджет участі Горішньоплавнівської міської об’єднаної територіальної громади Полтавської області на 2020-2022 роки». Внесли зміни до Положення про запровадження бюджетування за участі громадськості, затвердили параметри Бюджету участі Горішньоплавнівської міської об’єднаної територіальної громади на 2021 рік та прогнозних обсягів на 2022-2023 роки. 


Начальник фінансового управління Алла Говорун прокоментувала питання фінансового напрямку. Депутати затвердили звіт про виконання міського бюджету за 2019 рік. Міський    бюджет    по     доходах    за    2019   рік   виконаний у сумi 810 млн грн, при плані 779 млн грн, або на 104,2% (без врахування трансфертів – на 107,3%). До загального фонду міського бюджету надійшло 729 млн грн, план виконано на 101%. План по субвенціям з обласного бюджету недовиконано на 11,5 млн грн. За податками і зборами загальний фонд перевиконано на 18,8 млн грн. Міський бюджет за доходами спеціального фонду за 2019 рік виконаний у сумі 80,6 млн грн, за планом 57 млн грн, план виконано на 142,5 %. Бюджет  за  видатками за 2019 рік виконаний на 96,8% у сумі 798 млн грн: по загальному фонду - на 97 %, по спеціальному фонду - на 96 %.


Внесено зміни до рішення міської ради від 19 грудня 2019 «Про бюджет Горішньоплавнівської міської об’єднаної територіальної громади на 2020 рік». Загальний обсяг видатків бюджету збільшується на 4 млн грн: збільшено освітню субвенцію з державного бюджету  місцевим бюджетам на 913 тис. грн на оплату праці з нарахуванням педпрацівникам загальноосвітніх шкіл; на 184 тис. грн на оплату праці з нарахуванням педпрацівникам для проведення додаткових корекційно-розвиткових занять для дітей в інклюзивних групах  та учнів в інклюзивних класах  та придбання спеціальних засобів корекції психофізичного розвитку осіб з особливими освітніми потребами. За рахунок вільного залишку загального фонду 2,9 млн грн буде виділено головними розпорядниками бюджетних коштів: виконавчому комітету 200 тис. грн на Програму реалізації державної політики у сфері забезпечення національної безпеки та захисту національних інтересів України на 2020 рік для управління Служби безпеки України в Полтавській області; відділу освіти 256 тис. грн на придбання двох шаф для зберігання наборів LEGO, комплектів роботів, програмного забезпечення в кабінет математики і креслення, на капітальний ремонт кабінету психолога СЗОШ І-ІІІ ступенів №6; управлінню охорони здоров’я 1,3 млн грн на придбання комп’ютерного томографа «NeuViz 16 Essence Multislice CT Scanner» та засобів індивідуального захисту; відділу культури, спорту і туризму 36 тис. грн на придбання арки для фотозони, інше; ДЖКГ 550 тис. грн на благоустрій міста та внески до статутного капіталу комунальних підприємств; управлінню по інвестиціях та будівництву 600 тис. грн на реконструкцію ганку ЗОШ І-ІІІ ступенів №1.


Начальник фінансового управління доповіла про виконання Програми управління боргом міського бюджету м. Горішні Плавні за 2019 рік. Повідомила, що станом на 31 грудня 2019 року зовнішній борг міського бюджету міста Горішні Плавні склав 494 тис. грн. У 2019 році Горішньоплавнівською міською радою були повністю виконані завдання, визначені Програмою, що є запорукою формування високого рівня довіри до Горішньоплавнівської міської ради як учасника фінансового ринку.


Також опрацювали питання житла, приватизації та обліку комунального майна, поновлення прав користування земельними ділянками. архітектури і містобудування.


У різному міський голова ініціював розгляд законодавчих актів, що були прийняті 17 березня на позачерговому засіданні Верховної Ради України. Народні депутати України ухвалили Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)», який передбачає адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення обсервації. Зокрема, адміністративна відповідальність для громадян передбачає штраф від 17 тис. грн до 32 тис. грн, для посадових осіб – від 32 тис. грн до 170 тис. грн. Закон також передбачає доплату медпрацівникам, які задіяні в ліквідації коронавірусу в Україні, та працівникам, які забезпечують основні сфери життєдіяльності. Українцям не нараховуватимуть штрафи за несвоєчасну сплату комуналки під час карантину. Також прийнято закон, спрямований на підвищення доступності лікарських засобів, медичних виробів та інших товарів, які закуповуються особою, уповноваженою на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я. 


Ухвалено Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню короновірусної хвороби (COVID-19)». Заступник міського голови Юрій Муха прокоментував, що законодавчий акт покликаний підтримати бізнес і передбачає тимчасове скасування штрафів та пені за несвоєчасну або неповну сплату ЄСВ, а також несвоєчасне подання звітності з ЄСВ; скасування податку на комерційну нерухомість та землю; звільнення від єдиного соціального внеску усіх ФОП та тих, хто займається незалежною професійною діяльністю; звільнення бізнесу від основних штрафів та пені за порушення податкового законодавства з 1 березня до 31 травня. Ця норма не стосуватиметься порушень у сплаті ПДВ, акцизів та ренти; на три місяці відтермінування обов’язкового введення реєстраторів розрахункових операцій; запровадження тимчасового мораторію на нові документальні та фактичні податкові перевірки та продовження початих із 18 березня до 31 травня 2020 року. Міський голова Дмитро Биков зауважив: «Карантинні заходи послаблять фінансове становище людей і підприємств. Нам необхідно знайти можливості зменшити фінансове навантаження упродовж карантинного періоду». Очільник міста доручив відповідним службам опрацювати нові закони й застосувати податкові зміни на місцевому рівні.