Робочий візит першого заступника голови Полтавської облдержадміністрації Дмитра Луніна в Горішні Плавні

10.07.2020, 08:23

07 липня згідно з програмою робочого візиту перший заступник голови Полтавської облдержадміністрації Дмитро Лунін відвідав місто Горішні Плавні, побував у приймальному відділенні Комунального некомерційного підприємства «Лікарня інтенсивного лікування І рівня м. Горішні Плавні» Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області. Дмитра Луніна супроводжували міський голова Дмитро Биков, його заступники Олександр Чуприна й Надія Угнічева. Дмитро Лунін ознайомився з проєктом реконструкції й оснащенням приймального відділення міської лікарні. Міський голова розповів, що сьогодні розроблено проєкт створення нового приймального відділення, що вже пройшов відповідну експертизу. Головне завдання проєкту – створити в приймальному відділенні всі необхідні умови для комплексного обстеження пацієнта в найкоротші терміни, щоб на підставі отриманих даних лікар міг визначити, у яке відділення слід направити хворого. Тут встановлюють комп’ютерний томограф Neusoft, який дозволяє замінити безліч досліджень, зокрема УЗ-діагностику і рентгенографію. Уже встановлена відеоендоскопічних система PENTAX (Японія) для діагностики патології шлунково-кишкового тракту. У лікарні є рентгенологічний кабінет, оснащений системою Calypso, сучасний кабінет УЗД. «Цей проєкт дороговартісний, і ми сподіваємося отримати фінансову підтримку з області», – повідомив Дмитро Биков.

Також Дмитро Лунін оглянув реконструйоване приміщення жіночої консультації, оснащене сучасним медичним обладнанням, кабінети якого обладнані універсальними меблями. Тут працює школа усвідомленого батьківства, де проводяться спеціальні тренінги для майбутніх батьків. «Приміщення жіночої консультації відремонтовані, комфортні, оснащені сучасним медичним обладнанням. Тут можна отримувати якісні медичні послуги», – підсумував Дмитро Лунін. Перший заступник голови Полтавської ОДА підкреслив, що з 1 березня в Україні стартувала програма Президента України «Велике будівництво», у рамках якої розпочалося масштабне будівництво й капітальний ремонт шкіл, дитячих садків, приймальних відділень лікарень, стадіонів і доріг на території всієї країни. Мета Президентської програми – забезпечити реалізацію державної політики щодо економічного зростання та інвестиційної привабливості територій, поліпшення надання соціальних послуг. Керівництво кожної облдержадміністрації має конкретний план області з переліком всіх об'єктів для будівництва та капремонту, основним джерелом фінансування яких є Державний фонд розвитку регіонів. Дмитро Лунін зазначив, що в рамках програми «Велике будівництво» в Україні протягом поточного року має з’явиться 200 нових прийомних відділень лікарень, а в Полтавській області – вісім. Одне приймальне відділення буде створено за європейськими стандартами в лікарні Горішніх Плавнів. «У нас заплановано на реалізацію цього проєкту у вашій лікарні понад 14 млн грн. До 15 липня Міністерство розвитку громад і територій України має затвердити бюджетний розпис, і близько 10 млн грн буде виділено на будівництво саме цієї лікарні. Крім того, Міністерство охорони здоров'я планує закупівлю дорогого устаткування. Реконструкція приймального відділення площею близько 650 м² повинна бути сучасною. У нас проблема – пацієнти не доїжджають до лікарні. Цього року область отримала близько 150 сучасних автомобілів швидкої медичної допомоги. Наступний крок – це створення сучасних приймальних відділень», – розповів Дмитро Лунін, підкресливши, що обласне керівництво тісно співпрацює з міським головою Дмитром Биковим за багатьма напрямками з питань реалізації проєктів. «Усі питання, які виникають, ми вирішуємо своєчасно й оперативно, зокрема й з протидії поширення коронавірусної інфекції та лікування хворих на COVID-19. У Горішніх Плавнях одна з кращих ситуацій з цього питання», – додав перший заступник голови Полтавської ОДА.

Міський голова Дмитро Биков зазначив, що за останні роки в медичних установах міста виконані капітальні ремонти, реконструкції, модернізована матеріально-технічна база, закуплено нове сучасне медобладнання для діагностики та лікування пацієнтів. «Ми показали першому заступнику голови Полтавської ОДА Дмитру Луніну наші кращі напрацювання щодо створення сучасного приймального відділення міської лікарні згідно з європейськими стандартами. Наш проєкт передбачає абсолютно новий підхід до прийому пацієнтів. Перед тим, як направити хворого до профільного спеціалізованого відділення лікувального закладу, він проходить комплексне обстеження із застосуванням новітніх медичних технологій і сучасного медичного обладнання», – підсумував міський голова. «Частину коштів ми повинні отримати з державної скарбниці в рамках Президентської програми. Певне обладнання сподіваємося придбати за кошти державного бюджету, більшу частину медичної апаратури закупили за гроші з міської скарбниці. Ми вийшли з ініціативою, щоб створення нового приймального відділення міської лікарні включили в Президентську програму «Велике будівництво». Мені приємно повідомити, що нашу ініціативу підтримали, – зауважив міський голова. – Ми перші в області подали пакет документів в повному обсязі на участь в програмі. Крім того, управління по інвестиціях і будівництву вже оголосило торги на визначення виконавця робіт, передбачених проєктом. У цьому році за умови співфінансування будуть розпочаті будівельні роботи, а в наступному – завершені. Створення нового приймального відділення в лікарні – ще один крок на шляху реформування системи охорони здоров’я країни», – зазначив міський голова. 

Щодо питання об’єднання сільських територіальних громад з територіальною громадою Горішніх Плавнів Дмитро Лунін зазначив, що реформа децентралізації в Україні триває з 2014 року. Вона проходила досить складно по всій території країни і в Полтавщині також. «Для нас головне завдання полягало в тому, щоб міста могли розвиватися за рахунок територій сільських рад, розташованих поруч. Я задоволений, що цей процес у вас не зупинився», - підкреслив Дмитро Лунін. Міський голова Дмитро Биков зазначив, що для об’єднання з Дмитрівською та Григоро-Бригадирівською сільськими радами було відведено дуже мало часу. Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов дав завдання завершити цей процес до проведення виборів до місцевих рад, щоб узгодити на законодавчому рівні всі питання, пов’язані з децентралізацією. Горішньоплавнівська міська об’єднана територіальна громада з центром в Горішніх Плавнях вважається офіційно створеною з 1 серпня.

Після огляду лікарні Дмитро Лунін відвідав фізкультурно-оздоровчий комплекс по вул.Добровольського, 30, де тривають роботи за програмою «Велике будівництво» На сьогодні тут повністю встановлені «сендвіч-панелі», бетонна підлога викладена паркетом з деревини канадського клена. «Спортивний паркет створений спеціально під високі навантаження. Не деформується, має оптимальні параметри амортизації, поглинання звуку і стійкості до дії вологи», – розповів міський голова. Щоб збільшити природну освітленість спортивного приміщення, встановлено значно більше, ніж раніше, віконних блоків. Також тривають роботи з влаштування роздягалень, тренерських і душових, туалетних кімнат для спортсменів і глядачів. Тут встановлять 100 пластикових сидінь на трибуни. Усі роботи з реконструкції спорткомплексу планують завершити до початку навчального року. 

Дмитро Лунін поспілкувався з директором ДЮСШ №1, майстром спорту України з боксу Віктором Чирочкою з питань перспектив розвитку боксу на Полтавщині, пообіцяв підтримувати горішньоплавнівських боксерів. У ході відвідування фізкультурно-оздоровчого комплексу Дмитро Биков вніс пропозицію внести Горішні Плавні в обласну програму розвитку фізкультури і спорту на наступний рік, щоб отримати фінансування для будівництва спортивного майданчика для мініфутболу зі штучним покриттям на території ЗОШ № 2.