Пенсійний фонд інформує

18.08.2020, 16:27

На виконання окремого доручення Голови Держпраці від 09.06.2020 року №Д-189/1/4.4.1-20 поновлено проведення превентивних заходів у сфері праці за місцем фактичного здійснення суб’єктами господарювання підприємницької діяльності.

У серпні 2020 року Управлінням Держпраці у Полтавській області спільно з органами місцевого самоврядування, Державної податкової служби, Пенсійним фондом, Державною службою зайнятості проводиться інформаційно-роз’яснювальна кампанія щодо запобігання використання незадекларованої праці суб’єктами господарювання всіх форм власності у сферах оптової та роздрібної торгівлі, сільського господарства, тимчасового розміщування і організації харчування, будівництва, надання послуг, транспорту.

По завершенню роз’яснювальних заходів, з 1 вересня 2020 року, в області буде розпочато проведення інспекційних відвідувань з питань законодавства про працю в частині належного оформлення трудових відносин з найманими працівниками.

Нагадуємо, що згідно Закону України  №294-ІХ від 14.11.2019 року “Про Державний бюджет України на 2020 рік» з 1 січня 2020р. встановлена мінімальна заробітна плата у місячному розмірі 4723 грн., отже мінімальний страховий внесок 1039,06 грн.   

Офіційне працевлаштування підвищить престиж та репутацію роботодавця в очах працівників, знизить плинність кадрів, збільшить конкуренцію за робоче місце і допоможе залучити професійні кадри. Як правило, при виборі робочого місця працівник зацікавлений працювати там, де він захищений офіційно. Крім того, роботодавець буде застрахований від нестачі робочих рук, оскільки саме офіційний трудовий договір є запорукою впевненості працівника у сталості відносин і наявності роботи та доходу. 

ЗНАЙТЕ! Тільки з легальної зарплати формується ваша майбутня пенсія.

ПЕРЕВІРЯЙТЕ! Чи перераховує роботодавець за вас страхові внески в повному обсязі.

Всі громадяни мають змогу зареєструватися на офіційному порталі Пенсійного фонду України www.pfu.gov.ua та контролювати не тільки свої офіційні доходи, а і факт сплати внесків роботодавцем, що дає підстави в подальшому підтвердити страховий стаж.

         

         


Заступник начальника

Головного управління

Пенсійного фонду України

в Полтавській області   

Оксана МИСИК