Засідання координаційної ради у сфері запобігання та протидії домашньому насильству й насильству за ознакою статі, торгівлі людьми

1.10.2020, 11:36

29 вересня 2020 року в малій залі виконкому відбулося засідання координаційної ради у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, торгівлі людьми.

Заступник міського голови, координатор з питань здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі Надія Угнічева доповіла про здійснення заходів щодо попередження домашнього насильства за 9 місяців 2020 року. Зокрема вона зазначила, що упродовж 2020 року спостерігається посилення уваги держави до проблем, які пов’язані з різними формами насильства. Указ Президента України № 398 від 21 вересня 2020 року «Про невідкладні заходи із запобігання та протидії домашньому насильству за ознакою статі, захисту прав осіб, які постраждали від такого насильства» підтверджує той факт, що проблеми, пов’язані з домашнім насильством, створення умов для реалізації кожною дитиною права на зростання у безпечному сімейному оточенні, є пріоритетом державної політики. Вважаю, що міжвідомча співпраця у питаннях протидії домашньому насильству є ефективним інструментом у подоланні цієї проблеми в нашій територіальній громаді. Позитивними прикладами такої взаємодії є налагоджена співпраця служби у справах дітей, сім’ї та молодіжної політики з відділенням поліції №2 Кременчуцького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області. Після першого засідання координаційної ради була узгоджена форма повідомлення про факт насильства, яку поліція надає щоденно. Це значить, що соціальні служби реагують протягом доби на повідомлення, надають соціальну, психологічну, правову допомогу постраждалим особам, залучають фахівців інших установ та організацій. За 3 місяці надано допомогу 16 постраждалим жінкам та 3 неповнолітнім дітям. Сподіваємося на таку ж плідну співпрацю й надалі. Внесені зміни в міську «Програму реалізації молодіжної політики, підтримки сім'ї, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на 2020-2024 роки» щодо плану заходів роботи з кривдниками (61 сесія міської ради від 15.09.2020 року). Готується рішення виконкому щодо затвердження цього плану заходів у м. Горішні Плавні на 2020-2021 р.р., із проєктом ви можете ознайомитися сьогодні й надати свої пропозиції. Тетяна Качанова, головний спеціаліст відділу у справах сім’ї та молоді, і Ганна Бойко, спеціаліст І категорії (психолог) служби у справах дітей, сім’ї та молодіжної політики, у вересні 2020 року підвищували кваліфікацію на відповідних курсах з питань протидії домашньому насильству та практичного застосування положень Типової програми роботи з кривдниками. Попереду значна робота та участь членів координаційної ради в реалізації плану заходів до всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», проєкт плану заходів вам наданий. Пропоную вам обрати один навчальний заклад, де ви маєте бажання взяти участь у запропонованих заходах та виступити від імені координаційної ради з лекцією, бесідою чи іншою формою спілкування з учнями, вчителями чи батьками (на вибір). Думаю, що це буде дієвим вкладом координаційної ради у процеси профілактики та попередження насильства в домашньому чи підлітковому середовищі.

Начальник відділу у справах сім’ї та молоді Тетяна Оробченко доповіла про роботу відділу в умовах дотримання карантинних заходів, що унеможливлювало пряму інформаційно-просвітницьку кампанію з попередження на протидії насильству за ознакою статі, булінгу та порушення прав дітей та дорослих, через що робота була зосереджена в соціальних мережах, публічному просторі та через індивідуальні зустрічі.   

Методист міського методичного кабінету Наталія Полова доповіла про здійснені заходів у закладах освіти щодо попередження домашнього насильства за 9 місяців 2020 року. Поширено інформацію серед учасників освітнього процесу щодо Національної дитячої «гарячої лінії», проведено тренінги для учнів: «Вчимося толерантності», «Конфлікти й причини їх виникнення», «Навички ефективного спілкування»; лекції з елементами інтерактиву «Протидія та попередження булінгу в закладах освіти» за участю представників Полтавського обласного благодійного фонду «Громадське здоров’я»; заняття з профілактики насильства: «Як розпізнати насилля?», «Ми звільнимо світ від насильства», «Ми проти насилля», «Національна гаряча лінія»; переглянули відеоролики з учнями 5-11 класів «Насилля в сім’ї – глобальна проблема!», «Скажемо насильству – НІ!»; у шкільних бібліотеках організовано тематичні виставки літератури та «тихі читання» «Ні» будь-якому насильству та торгівлі людьми»; проведено конкурси дитячої творчості: «Стоп насильству» або «Я росту в щасливій родині», «У колі дружньої родини». З вихованцями в закладах дошкільної освіти проведено тематичні заняття «Знай свої права, дитино!», «Свої права ти добре знай, їх шануй і захищай», «Уроки доброти»; бесіди з дітьми: «Кожна дитина має право на щасливе дитинство», «Правила поведінки з незнайомцями», «Я дитина ще мала – захистіть мене від зла», «Хочу бути твоїм другом»; ігрові етюди: «Я маленька людина великої країни», «Якщо ти сам вдома», «Захист прав казкових героїв». Проведено з батьками батьківський онлайн всеобуч «Сім’я – простір без насильства», «Права та обов'язки батьків»; онлайн бесіди щодо попередження домашнього насильства: «Попередження насильства та жорстокості в сім’ї», «Новий закон проти домашнього насилля», «Попередження булінгу (насилля та жорстокості) серед дітей»; інтерактивні лекції: «Ознаки домашнього насильства», «Насилля в сім’ї. Скажемо Ні!», «Що я знаю про насильство?», «Попередження насильства в сім’ї».

В обговоренні також взяли участь начальник сектору превенції відділення поліції № 2 Кременчуцького ВП ГУ НП в Полтавській області Ігор Лайло, головний спеціаліст відділу у справах сім’ї та молоді Тетяна Качанова, спеціаліст І категорії (психолог) служби у справах дітей, сім’ї та молодіжної політики Ганна Бойко, завідувач амбулаторією загальної практики-сімейної медицини №1, лікар загальної практики-сімейний лікар Максим Коломієць.

За результатами роботи члени координаційної ради затвердили план заходів щодо проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» у 2020 році, встановили персональне тимчасове кураторство на період проведення заходів до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» у навчальних закладах; вирішили винести на засідання виконкому проєкт щодо затвердження плану заходів по роботі з кривдниками у м. Горішні Плавні на 2020-2021 р.; надали доручення щодо роботи з питань запобігання та протидії домашньому насильству.