У Всеукраїнський день бібліотек презентовано збірку «Доля людини – у долі країни» Раїси Григорівни Коцюбенко

1.10.2020, 11:42

У день Віри, Надії, Любові та їх матері Софії відзначається в Україні свято – Всеукраїнський день бібліотек. В Україні налічується 45 тисяч бібліотек і 15 мільйонів читачів у них. А дарують людям вічну мудрість книг бібліотекарі, люди, які завжди раді допомогти в пошуках істини, підібрати необхідні книги, дати пораду, огорнути турботою й дати відчуття домашнього затишку.


Урочистий захід з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек відбувся 30 вересня в культурному центрі центральної міської бібліотеки. Святкову програму відкрили викладачі дитячої музичної школи З професійним святом своїх колег привітала директор комунального закладу «Централізована бібліотечна система» Олена Дудко. Вона зазначила, що основна функція публічних бібліотек – освіта, інформація, дозвілля. Незаперечна роль бібліотеки як культурного центру. Комплексна інформатизація суспільства відкрила перед сучасними бібліотеками великі можливості. Впровадження інформаційних форм в роботі з використанням нових інформаційних технологій в бібліотечно-інформаційному обслуговуванні, популяризація книги та читання серед населення – основне завдання на сучасному етапі. «Наша бібліотека дуже змінилася не тільки функціонально. Тут оновлені й модернізовані також всі її приміщення, готується до здачі інтернет-центр в бібліотеці для дорослих. Створено комфортні, затишні умови для роботи з користувачами», – повідомила Олена Дудко. Директор комунального закладу подякувала міській адміністрації на чолі з міським головою Дмитром Биковим за підтримку й розуміння всіх потреб Централізованої бібліотечної системи. «Ми дуже це цінуємо і сподіваємося на вашу подальшу активну підтримку на шляху перетворення й освоєння нових інформаційних ресурсів», – сказала Олена Дудко й побажала всім щастя, миру, благополуччя, віри у краще майбутнє. 


Про свою роботу працівники бібліотеки розповіли у презентація «Один рік з життя бібліотеки»: протягом поточного року бібліотеками комунального закладу «Централізована бібліотечна система» було обслуговано 10 150 користувачів, відвідування склало 97 942, книговидача становить 264 300 примірників; презентували клуби за інтересами; розповіли про масові заходи, проєктну діяльність, роботу в соціальних мережах. За 2019-2020 роки бібліотеки комунального закладу одержали 2 396 книг, із них 447 – у рамках Всеукраїнської програми «Українська книга», 168 було подаровано користувачами. Книжковий фонд комунального закладу «Централізована бібліотечна система» на 01.01.2020 складає 133 470 примірників.


Привітати міських бібліотекарів зі святом до культурного центру комунального закладу «Центральна бібліотечна система» завітав міський голова Дмитро Биков, заступник міського голови Надія Угнічева, начальник відділу культури, спорту і туризму Ірина Зеленська, начальник відділу освіти Лілія Щербина.


У своїй вітальній промові міський голова Дмитро Биков наголосив, що за останні роки в результаті спільної роботи міської адміністрації, відділу культури, спорту і туризму, установ естетичного виховання, Централізованої бібліотечної системи створені прекрасні умови для розвитку й естетичного виховання підростаючого покоління, а також чудовий культурний центр, де проходить нинішній святковий захід. «У неробочий час я вважаю себе вашим колегою. У моїй домашній бібліотеці налічується близько двох тисяч книг, і я знаю місцезнаходження кожної. Завжди із задоволенням читаю дореволюційні видання, книги, яким 160 і більше років», – повідомив міський голова. Він також додав, що сьогодні основний бібліотечний ресурс уже набув цифрового характеру. Сучасний читач озброєний інформаційно-комунікаційними апаратами одночасно читає, пише, слухає, каже, приймає і розсилає повідомлення. І йому найзручніший той, який краще, повніше і швидше здатний задовольнити його комплексні потреби. На такого читача й потрібно орієнтуватися бібліотекам, бо бібліотека – організація, структура, приречена на вічне обслуговування. І буде жити до тих пір, поки до неї люди масово звертаються за знаннями, інформацією, духовними цінностями. Дмитро Биков побажав працівникам бібліотек натхнення, міцного здоров'я, благополуччя, професійного розвитку і зростання, вручив букет квітів Олені Дудко.


За вагомий внесок у розвиток бібліотечної справи міста, активну культурно-просвітницьку діяльність, багаторічну сумлінну працю та з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек Подяки міського голови вручили Світлані Бідник, Олені Гордій, Юлії Спащенко.


До привітань приєдналися начальник відділу культури, спорту і туризму Ірина Зеленська та начальник відділу освіти Лілія Щербина. Вони подякували бібліотекарям міста за натхненну працю, за прагнення завжди йти в ногу з часом і побажали міцного здоров’я, благополуччя нових професійних досягнень. А головне, щоб храм культури і знань був завжди популярним і затребуваним, а потужна підтримка з боку керівництва міста не слабшала.


Під час культурно-мистецького заходу презентовано нову книгу Раїси Григорівни Коцюбенко «Доля людини – у долі країни». Цього року ми святкуємо 60-річчя міста, а Раїса Коцюбенко багато років творила історію нашої маленької батьківщини: із 1970 року вона працювала вчителем у середній школі №2. Уже 2 роки як Раїса Григорівна відійшла у вічність, але учні й друзі зібрали неопубліковані твори, укладені в збірку «Доля людини – у долі країни», що вийшла друком за підтримки міського голови Дмитра Бикова. 


Презентуючи збірку «Доля людини – у долі країни», Дмитро Геннадійович зазначив, що з творчістю Раїси Коцюбенко він познайомився вісім років тому, коли у світ вийшла її перша книга «Бо ця любов і є саме життя...». «Її творчість цікава і прониклива. Зараз, коли надруковано ця збірка обдарованого літератора, я радий її презентувати. Упевнений, що книга знайде свого читача не тільки в нашому місті, а й за його межами. Її передадуть в кожен навчальний заклад Горішніх Плавнів», – повідомив Дмитро Биков.