Забути не маємо права!

1.10.2020, 11:46

Назавжди будуть в пам’яті народній

Всіх цих полеглих мужні імена


29 вересня в Горішніх Плавнях із нагоди 77 річниці з Дня визволення Полтавщини та форсування Дніпра, 79 річниці початку масових страт в урочищі Бабин Яр у Києві територіальна громада на чолі з міським головою Дмитром Биковим вшанувала світлу пам'ять загиблих. 


Низько схилили голови у скорботній хвилині мовчання, згадуючи мужність, героїзм, жертовність воїнів, які поклали свої життя заради визволення Полтавщини; згадуючи померлих невинних жертв Голокосту. На знак глибокої шани до стели «Хто загинув за Дніпро, буде жити вічно» були покладені квіти. 


Пам'ять не старіє, не зникає, вона у спогадах живих і в суворих монументах.  Її, мужню й величну, надійно оберігає народ, передаючи як святиню у спадщину поколінь. Забути не маємо права!


За останні декілька років у нашому місті проведено реконструкцію пам’ятників і меморіалів.


Здійснено реконструкцію меморіалу «Пам’ятник загиблим землякам» і комплексний благоустрій території навколо нього в мікрорайоні Низи. Замінено старі бетонні меморіальні плити на нові гранітні, виконано освітлення, мощення, облаштовано пандус і майданчик для паркування автотранспорту. Вартість робіт –2,3млн грн із міського бюджету. Перед виконанням реконструкції досліджено всі поховання бійців на території міста, прийнято рішення щодо їх впорядкування та гідного вшанування. У ході пошуково-дослідницької роботи вивчено 6 поховань, виявлено останки 12 осіб військовослужбовців, які урочисто перепоховано на території меморіалу. До списку пам’яті загиблих земляків додали ім’я бійця Червоної армії Пелипенка Бориса Федосійовича, який загинув у концтаборі ШТАЛАГ (м. Нойхаммер). Відшукав діда внук Тарас Махнюк, щоб увічнити пам'ять про нього для майбутніх поколінь. Ім’я Пелипенка Бориса Федосійовича внесено на гранітну плиту меморіалу.


Завершено реконструкцію майданчика біля меморіалу "Вічний вогонь". Укладено гранітну бруківку червоного кольору та зміцнено його бетонну основу. Вартість робіт – 350 тис. грн із міського бюджету. 


Зведено нову меморіальну споруду «Землякам - учасникам бойових дій» по вул. Конституції. На постаменті з червоного граніту встановлено бронзову скульптуру Архангела Михаїла, виготовлену за кошти Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату» (120 тис. грн). Здійснено мощення території гранітною бруківкою, встановлено 6 оцинкованих опор із LED-світильниками. Вартість робіт 2,5млн грн із міського бюджету.