Управління соціального захисту населення інформує

28.10.2020, 09:49

Призначення житлових субсидій на опалювальний період 2020-2021 року.


У зв’язку з настанням опалювального періоду 2020/21 року та з метою недопущення збільшення заборгованості населення з оплати комунальних послуг, а також для забезпечення соціального захисту населення при оплаті житлово – комунальних послуг в Україні діє  програма житлових субсидій.

Відповідно до підпункту 5 пункту 14 Положення про Порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 року № 848, структурним підрозділом з питань соціального захисту населення субсидія не призначається домогосподарствам, про які отримано інформацію про наявність простроченої понад три місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії (340 грн.).

Разом з тим, за наявності заборгованості, житлову субсидію може бути призначено на наступний період за рішенням комісії на підставі акта обстеження матеріально – побутових умов домогосподарства, з урахуванням обставин, що сталися.

Крім того, існує механізм реструктуризації заборгованості споживачів з оплати житлово – комунальних послуг на підставі укладеного договору з надавачами цих послуг. Таким чином, найбільш вразливі категорії населення забезпечуються державною підтримкою.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 25.03.2020 № 247 „Про особливості надання житлових субсидій”, у зв’язку з подовженням дії карантину, передбачено,   якщо житлова субсидія була призначена і ніяких змін не відбулося, на опалювальний період 2020-2021 рр. вона буде розрахована автоматично, тобто без звернень громадян.

 Положенням про порядок призначення житлових субсидій передбачено, що громадяни яким призначено житлову субсидію, зобов’язаний протягом 30 календарних днів поінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про виникнення обставин:

-   зміни складу зареєстрованих членів домогосподарства;

- зміни соціального статусу членів домогосподарства /зокрема – працевлаштування/;

- зміни переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання;

- зміни виконавця комунальних послуг / зокрема – зміни постачальника природного газу/;

-  під час отримання субсидії набуто право власності на транспортний засіб /незалежно від суми/;

- набуто право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб, будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку або оплачено одноразово будь-які послуги на суму, яка перевищує 50 тис. гривень.

В цих випадках необхідно подати нові заяву та декларацію.

З 1 серпня 2020 року в Україні відкрито ринок природного газу для побутових споживачів, що надає можливість громадянам самостійно обирати постачальника газу. З огляду на зазначене, в разі зміни постачальника газу, з метою своєчасного та в повному обсязі надання громадянам передбачених законодавством соціальних гарантій, звертаємося з проханням до отримувачів житлових субсидій в найкоротші терміни повідомити управління  про зміну виконавця житлово-комунальних послуг, зокрема постачальника природного газу для побутових потреб, що забезпечить актуальний та правильний розрахунок розміру житлових субсидій.