ПЕНСІЙНИЙ ФОНД ІНФОРМУЄ

26.11.2020, 09:37

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД ІНФОРМУЄ


Нагадаємо, що з 1 вересня 2020 року згідно Закону України від 25.08.2020 № 822-IX  мінімальна заробітна плата складає 5000 грн. Мінімальний розмір єдиного внеску1100 грн. (5000 грн. х 22%).

На сьогодні страховий стаж повинен становити 27 років, з подальшим збільшенням цього показника на 12 місяців щорічно, тобто з 1 січня 2021 потрібно буде мати 28 років стажу, а ті громадяни, які  претендуватимуть на пенсію за віком після 2028 року, повинні будуть підтвердити 35 років страхового стажу. 

Що ж робити, коли вже зараз розрахунки показують, що потрібного стажу до моменту виходу на пенсію Ви не матимете? Тоді можливо укласти з Державною податковою інспекцією договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. Частиною першою статті 10 Закону України № 2464-VI від 08.07.2010 року “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” визначено коло осіб, які мають таке право. А саме:

1) члени особистого селянського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню;

2) особи, які досягли 16-річного віку та не перебувають у трудових відносинах з роботодавцями та не належать до платників єдиного внеску, у тому числі іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють в Україні, громадяни України, які працюють або постійно проживають за межами України, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.

Мінімальний термін, на який можна укласти договір про добровільну участь становить один рік. Єдиний внесок за таким договором сплачують щомісяця до 20-го числа місяця, що настає за місяцем, за який сплачується внесок. Сума внеску за кожен місяць дії договору не може бути:

* меншою за мінімальний страховий внесок (нині-не менше як 1100 грн.);

* більшою за максимальний розмір єдиного внеску (нині-не більше як 16500 грн.).

Якщо термін виходу на пенсію вже близько, а виявилось, що страхового стажу не вистачає, то в такому випадку з Державною податковою інспекцією можливо укласти договір про одноразову сплату єдиного внеску за попередній період, у якому людина не підлягала загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню. Такий договір набуває чинності з дня його підписання і діє 10 календарних днів. Сума єдиного внеску за кожен місяць періоду, за який сплачується внесок, не може бути: 

* меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладання договору, помножений на коефіцієнт 2 (нині-не менше як 2200 грн.);

* більшою за максимальний розмір єдиного внеску (нині-не більше як 16500 грн.).

 Шановні громадяни!!! Вам необхідно хоча б раз на рік, перевіряти розмір своєї заробітної плати та відрахувань єдиного внеску, які декларує роботодавець до Пенсійного фонду України, щоб виключити можливість наявності помилок, неточностей і недостовірності даних та мати впевненість у одержання справедливо заробленої пенсії. І робити це потрібно не тоді, коли вже досягнуто пенсійного віку, а в періоді здійснення своєї трудової діяльності. Зручна форма самоконтролю своїх соціальних прав - це реєстрація на ВЕБ-порталі Пенсійного фонду України www.pfu.gov.uaз періодичним переглядом інформації особистої картки.  


Заступник начальника Головного управління

Пенсійного фонду України

в Полтавській області Оксана МИСИК