Відбулося засідання другої сесії Горішньоплавнівської міської ради

30.11.2020, 08:34

26 листопада 2020 року відбулося засідання другої сесії Горішньоплавнівської міської ради восьмого скликання. Вів засідання міський голова Дмитро Биков. 

Депутати міської ради внесли зміни до Програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою Горішньоплавнівської міської ОТГ на 2019-2023 роки та до Програми охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки Горішньоплавнівської об’єднаної територіальної громади на 2016-2020 роки.

Також внесли зміни до Програми з будівництва об’єктів комунальної власності Горішньоплавнівської міської об’єднаної територіальної громади на 2019-2021 роки (до ІІ розділу «Розподіл коштів бюджету розвитку на здійснення заходів із будівництва, реконструкції об’єктів виробничої, комунікаційної та соціальної інфраструктури за об’єктами»). Рішенням міської ради надано згоду на виконання робіт та призначення замовником Управління по інвестиціях та будівництву Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області по об’єкту «Реконструкція вхідної групи до житлового будинку з улаштуванням пандусу по просп. Героїв Дніпра, 41 (2 під’їзд) м. Горішні Плавні Полтавської області»; надано дозвіл Управлінню по інвестиціях та будівництву Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області передати КНП «Лікарня інтенсивного лікування І рівня м. Горішні Плавні» Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області витрати по об’єкту «Реконструкція ґанку головного корпусу Горішньоплавнівської міської лікарні» (588 274 грн) та КЖРЕП № 1 витрати по об’єкту «Реконструкція вхідної групи до житлового будинку з улаштуванням пандусу по просп. Героїв Дніпра, 21 (І під'їзд) м. Горішні Плавні Полтавської області» (275 516 грн).

Депутати рішенням міської ради утворили Східний старостинський округ шляхом об’єднання Салівського старостинського округу (села Салівка, Карпівка, Махнівка, Петрашівка), Келебердянського старостинського округу (с.Келеберда) та Григоро-Бригадирівського старостинського округу (села Григоро-Бригадирівка, Солошине, Мотрине) і визначили центр Східного старостинського округу в с. Григоро-Бригадирівці Кременчуцького району Полтавської області (адміністративна будівля знаходиться за адресою: вул.Миру, 8-А, с.Григоро-Бригадирівка, Кременчуцького району Полтавської області, 39243). Прийняли рішення про затвердження Положення про старосту Горішньоплавнівської територіальної громади, структуру та чисельність виконавчих органів міської ради. Затвердили Галагана Григорія Олександровича на посаду старости Східного старостинського округу, Брижаня Віктора Григоровича – на посаду старости Дмитрівського старостинського округу, рішенням міської ради поклали на старост обов’язки із вчинення нотаріальних дій.

Затвердили Комплексну програму соціального захисту населення Горішньоплавнівської територіальної громади Полтавської області на 2021-2023 роки, спрямовану на забезпечення системного підходу до організації захисту населення від соціальних ризиків, профілактики складних життєвих обставин, подолання їх негативних наслідків. Програма включає заходи, направлені на покращення якості життя вразливих категорій громадян, надання їм підтримки з урахуванням реальних потреб. Унесли зміни та доповнення до рішення 21 сесії Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області сьомого скликання від 21.03.2017р. «Про затвердження міської Комплексної програми соціального захисту та соціального забезпечення населення м. Горішні Плавні на 2017-2020 роки», змінили адресу місцезнаходження відділу освіти Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області та затвердили положення про відділ освіти в новій редакції, затвердили міську Програму допризовної підготовки, військово-патріотичного виховання молоді та призову громадян України на військову службу у 2021 році, Програму підтримки заходів мобілізації та забезпечення територіальної оборони на 2021 рік, Програму підтримки КП «Редакція міської газети «Громадська думка» в частині забезпечення діяльності ЗМІ на 2021 рік.

Дозволили комісії з реорганізації КП «Архітектура і кадастр» передати безоплатно на баланс КП «СпецЕко» окреме індивідуально визначене майно, яке перебуває на балансі КП «Архітектура і кадастр». Затвердили розмір статутного капіталу КП «ВУ ВКГ» (близько 95 млн грн) і   нову редакцію статуту КП «ВУ ВКГ» Горішньоплавнівської міської ради». Затвердили розмір статутного капіталу КП «Міськсвітло» (близько 35 млн грн) і нову редакцію статуту КП «Міськсвітло» Горішньоплавнівської міської ради».

У частині рішень, що стосуються житла, внесли зміни до рішення щодо забезпечення житлом окремих категорій громадян, розглянули питання приватизації кімнат у гуртожитках, про набуття фахівцем бюджетної сфери міста житла на пільгових умовах.

Унесли зміни до рішення п’ятнадцятої сесії Горішньоплавнівської міської ради шостого скликання від 27.12.2011 «Про встановлення розмірів ставок єдиного податку для фізичних осіб-підприємців, які здійснюють господарську діяльність, на території Горішньоплавнівської міської об’єднаної територіальної громади Полтавської області», зменшивши ставки єдиного податку за листопад, грудень 2020 року до 0% для фізичних осіб-підприємців (платників єдиного податку 1 та 2 групи), згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2020 року № 1100.

Розглянули 29 питань поновлення прав користування земельними ділянками. 

У розділі питань архітектури і містобудування затвердили  Програму забезпечення здійснення видатків для представництва у судах та примусового виконання рішень Управління архітектури і містобудування Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області на 2021-2023 роки; включили земельну ділянку на розі проспекту Героїв Дніпра та вулиці Соборної до переліку земельних ділянок комунальної власності, які виставляються на земельні торги окремими лотами, підготовку лоту та надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Затвердили звіт про виконання бюджету Горішньоплавнівської міської ОТГ за 9 місяців 2020 року. Бюджет по доходах за 9 місяців 2020 року виконаний у сумi 542 млн 467 тис. грн, за планом 565 млн 848 тис. грн, або на 95,9%. Без врахування трансфертів виконання плану становить 95,3%. Порівняно з відповідним періодом минулого року доходи бюджету знизились на 71 млн 657 тис. грн, або на 11,7 відсотки. 

До загального фонду бюджету міської об’єднаної територіальної громади надійшло 501 млн 310 тис. грн, що на 21 млн 038 тис. грн менше запланованого, або виконано план на 96%. Порівняно з відповідним періодом минулого року доходи скоротились на 8,7%, або на 47,7 млн грн. Найбільше зменшилися надходження від трансфертів з державного та обласного бюджетів, а саме на 63,7 млн грн. Без урахування трансфертів доходи загального фонду зросли в порівнянні з відповідним періодом минулого року на 16,1 млн грн. Але таке зростання менше запланованого. За податками і зборами загальний фонд отримав на 20,7 млн грн менше запланованого. 

Податкові надходження складають 84,4% від всього загального фонду. Основними джерелами податкових надходжень до бюджету міської ОТГ є податок на доходи фізичних осіб, питома вага якого складає 59,8% від доходів загального фонду, рентна плата за використання природних ресурсів - 4,4%, акцизний податок – 3,1%, місцеві податки і збори – 17,1%.

Від податку на доходи фізичних осіб до бюджету міської об’єднаної територіальної громади надійшло 300 млн 69 тис. грн, план за 9 місяців виконано на 94,5%. Порівняно з ПДФО за 9 місяців минулого року, надходження зросли лише на 7 відсотків при запланованих 15% . Найбільшими платниками податків є ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат», ТОВ «Єристівський ГЗК», НВП «Фероліт». 

Депутати ознайомилися із інформацією про використання коштів резервного фонду бюджету Горішньоплавнівської міської об’єднаної територіальної громади, яку взяли до відома.