Засідання виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради

20.01.2021, 11:55

19 січня за головування міського голови Дмитра Бикова у великій залі Горішньоплавнівської міської ради відбулося засідання виконавчого комітету. Очільник територіальної громади привітав присутніх із святом Водохрещі, побажав здоров’я, наснаги і благополуччя.  

Завідувач сектору роботи зі зверненнями громадян Лариса Іващенко прозвітувала про стан роботи зі зверненнями громадян у виконавчому комітеті Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області за 2020 рік. Повідомила, що у 2020 році до виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради надійшло 1363 звернення, у ході особистих прийомів отримано 174 звернення. Усього з урахуванням колективних звернень, зокрема електронних петицій, до місцевої влади звернулося 3775 громадян, у 2019 році їх було 3707. Мешканці порушили 1370 питань із різних сфер життєдіяльності міста. Позитивно вирішено 62 % питань, на інші заявникам надано аргументовані роз’яснення. Завідувач сектору роботи зі зверненнями громадян зауважила, що авторами 78 звернень були громадяни, які мають встановлені законодавством пільги, а саме: інваліди війни, учасники війни та бойових дій, багатодітні сім’ї, одинокі матері, жінки, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня», учасники ліквідації аварії на ЧАЕС та інші громадяни, що потребують соціального захисту та підтримки. Аналіз проблем, порушених у зверненнях громадян, свідчить, що найбільш актуальними були питання соціального захисту 55% і комунального господарства 22%. Протягом звітного періоду отримано 68 колективних звернень, більшість із яких стосувалися питань комунального господарства. Інформацію про роботу зі зверненнями громадян у виконавчому комітеті Горішньоплавнівської міської ради за 2020 рік взяли до відома.

Члени виконавчого комітету опрацювали питання гуманітарного та соціального напрямків. Затвердили заходи Програми реалізації молодіжної політики, підтримки сім’ї, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на 2020-2024 роки, які будуть виконані у 2021 році.

Начальник служби у справах дітей, сім’ї та молодіжної політики Марина Горбенко доповіла питання про запровадження послуги з патронату над дитиною на території Горішньоплавнівської територіальної громади, про надання статусу та встановлення опіки над малолітньою, про надання дозволів на здійснення правочину стосовно житла малолітніх дітей. 

Доповнили список дітей перших двох років життя із числа малозабезпечених сімей для безкоштовного забезпечення продуктами дитячого харчування з січня 2021 року.

Начальник відділу освіти Лілія Щербина прокоментувала проєкт рішення «Про затвердження фактичної мережі закладів загальної середньої освіти на 2020-2021 навчальний рік (нова редакція)». Зазначила, що всього по Горішньоплавнівській територіальній громаді затверджується 5 загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів, 3 філії, 2 структурних підрозділи у філіях, 2 спеціалізованих загальноосвітніх школи І-ІІІ ступенів. Усього налічується 5291 учень, 204 класи з 1 по 11 клас. Затверджено мережу класів для дітей із затримкою психічного розвитку при ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6 у кількості 118 учнів, 10 класів.

Заслухали звіт генерального директора КНП «Лікарня інтенсивного лікування І рівня м. Горішні Плавні» Наталії Малигіної про результати фінансово-господарської діяльності підприємства за 2020 рік. Поінформувала, що фінансування підприємства за 2020 рік склало 180 млн грн та збільшилося в порівнянні з 2019 роком на 94,4%, зокрема: бюджет Горішньоплавнівської міської територіальної громади на 18,5%, кошти Національної служби здоров'я України на 228,5%, бюджет розвитку на 125%, платні послуги на 31,6%, інші джерела власних надходжень на 453%. Генеральний директор прозвітувала про зростання розміру середньої заробітної плати по підприємству за 2020 рік у порівнянні з 2019 роком в середньому на 37,5% внаслідок підвищення мінімальної заробітної плати протягом 2020 року. Із бюджету Горішньоплавнівської міської територіальної громади протягом 2020 року лікарям, середньому медичному персоналу та молодшому медичному персоналу додатково нараховано та виплачено щомісячну премію 80% від посадового окладу за основною посадою та за сумісництвом. Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 19.06.2020 № 610 із 1 вересня до 31 грудня 2020 року установлено   доплати до заробітної плати медичним та іншим працівникам закладів охорони здоров’я комунальної форми власності, що належать до сфери управління Міністерства охорони здоров’я, які надають медичну допомогу хворим на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, та тим, що забезпечують життєдіяльність населення: лікарям (незалежно від посад) у розмірі 70 % посадового окладу, у розмірі 50 % мінімальної заробітної плати та молодшим медичним сестрам у розмірі 25 % мінімальної заробітної плати. Відповідно до Закону України від 30.03.2020 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» та постанови Кабінету Міністрів України від 23.03.2020 №246 передбачено встановлення додаткової, до встановлених законодавством, доплати до заробітної плати медичним та іншим працівникам, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації захворювання серед людей на коронавірусну хворобу (COVID-19), у розмірі до 300% заробітної плати. Наталія Малигіна прозвітувала, що середній вік медичного персоналу складає 47 років. Потреба фізичних осіб на посади лікарів становить 6 осіб: лікар приймального відділення, офтальмолог, отоларинголог-дитячий, кардіолог, невропатолог, анестезіолог. Також є потреба в сестрах медичних стаціонару – 2 чол. Поінформувала, що перевищень лімітів по витратах на холодну воду, тепло, електроенергію в натуральному вимірі в 2020 році не відбулося. 

Генеральний директор КНП «Лікарня інтенсивного лікування І рівня м. Горішні Плавні» прокоментувала, що у 2020 році з бюджету Горішньоплавнівської міської територіальної громади на придбання основного капіталу витрачено 12, 1 млн грн, зокрема комп’ютерний томограф (бюджет громади – 10 млн грн, обласний бюджет – 2,5 млн грн). Виконано капітальні ремонти на 5,6 млн грн, зокрема: капітальний ремонт хірургічного відділення – 3,7 млн грн; капітальний ремонт приміщення амбулаторно–поліклінічної служби – 1,6 млн грн. 

За підтримки Ferrexpo залучено 22,6 млн грн, зокрема придбано: монітор пацієнта (2 шт.) – 1,1 млн грн; операційний стіл з модулем – 1 млн грн; автомобіль Reno Master – 1,4 млн грн; костюми біозахисту – 1,9 млн грн; апарат інтенсивної терапії – 2,4 млн грн; мобільна рентгенсистема – 1,1 млн грн; мобільна рентгенсистема – 2 млн грн; медикаменти, пробірки, реагенти – 6,3 млн грн; тест-системи, засоби індивідуального захисту – 850 тис. грн; кріогенні сталеві ємності (2 шт.) – 270 тис. грн; апарат узд з датчиками – 795 тис. грн; аналізатор – 639 тис. грн; відеобронхоскоп – 863 тис. грн; візок для перевезення пацієнтів – 572 тис. грн; ліжко функціональне – 423 тис. грн; світильник хірургічний – 629 тис. грн, інше. Наталія Малигіна подякувала міському голові Дмитру Бикову, Костянтину Жеваго за вагому та своєчасну підтримку підприємства. Зазначила, що завдяки отриманому фінансуванню лікарні вдалося забезпечити належні умови лікування пацієнтів. 

Із обласного бюджету залучено 3,3 млн грн на придбання медичного обладнання, 1,2 млн грн – на боротьбу з COVID-19 (15 концентраторів кисню – 698 тис. грн; 2 кріогенні ємності – 232 тис. грн; встановлення додаткових точок киснепроводу у відділеннях КНП «ЛІЛ І рівня м. Горішні Плавні» - 280 тис. грн). 

Директор КНП «Стоматполіклініка м. Горішні Плавні» Олена Струц поінформувала про результати фінансово-господарської діяльності підприємства за 2020 рік. Директор повідомила, що у 2020 році загальне фінансування підприємства зменшилося у порівнянні з 2019 роком на 9,5%. Придбано за рахунок бюджету Горішньоплавнівської міської територіальної громади медичні меблі - 7 один.; столики медичні – 2 один.; апарат скалер - 1 один. на загальну суму – 140 тис. грн. Виконано капітальний ремонт стерилізаційної на – 104 тис. грн. Олена Струц зауважила, що середній вік медичного персоналу складає 47 років і потреба у фізичних особах на посади лікарів, фахівців з базовою та неповною вищою освітою відсутня. Директор стоматологічної поліклініки висловила особливу вдячність представникам органу місцевого самоврядування, Ferrexpo за забезпечення медичних працівників засобами індивідуального захисту в період пандемії COVID-19. Члени виконавчого комітету взяли звіти про результати фінансово-господарської діяльності підприємств за 2020 рік до відома.

У ході роботи розглянули й погодили житлові питання, питання комунального майна.